Kudrnatá děvčata - podělte se o tipy :)

Vložit odpověď
Jana.pol

29.4.13 10:41

Dobrý den,

obracím se na kudrnatá děvčata o tipy.

Mám přirozeně kudrnaté vlasy. Vlasy tvoří hezké prstýnky. Za pár let jsem, po radikálním sestřihu a žehlení, opět přešla k přirozenosti. Vlasy mám ale stále černé. (Jsem brunetka, přemýšlím o návratu k mé barvě)
Mám teď vlasy o střední délce, ještě trošku kratší než na obrázku. Znáte to, vlasy sice rostou, poctivě nechávám růst, ale při „zkudrnatění“ se vždy logicky zkrátí. Až budou dlouhé, budu jistě nosit nejvíc rozpouštěné. Do práce bych ale ráda radu.

Nemůžu se vyhnout pocitu, že při rozpuštěných vlasech v práci vypadám jako neupravená ovce :D

Z kudrnatých vlasů se skvěle dělá vysoký drdol, je to bez námahy a vypadá pěkně. Maximum co jsem byla zatím schopna vymyslet, aby to RÁNO bylo rychle a bez větší námahy. Je právě tento drdol s perlovými náušnicemi a jednoduchou elegantní čelenkou.

Chci se ale zeptat, pokud je tu někdo s kudrnatými vlasy, máte nějaké tipy na účesy do práce?

Najdete v encyklopedii: Šaty do práce

 

Ahoj, po několika letech souboje s kudrnatými vlasy a neschopností je zpracovat jsem u kadeřnice objevila OSIS ( schwarzkopf ) krém na vlny, respektive tvorbu vln, pramenů … funguje skvěle, vetřu do mokrých vlasů, zatočím prameny a nechám uschnout, poté prameny trochu rozhodíte a je to. Vlasy nejsou jako ovčí porost! naopak jsou uhlazené a zároveň vlnité :)

Jukka +3/-0

29.4.13 13:56

 

Chápu, že si připadáte jako ovce - já taky :D nosím často klasické velké spony nebo jehlice do vlasů. Nevím, jak jste na tom vy, ale mě vlasy drží tvar i bez laků apod., takže účes vydrží celý den a vypadá elegantně :)

TeaS +255/-27

29.4.13 12:50

 

Já ráda používám čelenky, jen tak vsunuté do vlasů nebo různé sponečky a mašličky, jde pak vidět, že jsem vlasům přece jen nějaký čas věnovala. Pokud si ale vlasy žijou celý den svůj vlastní život (někdy se mi to děje), používám jehlice a kolem obličeje pár pramenů volných, vypadá to ležérně, ale přitom elegantně.
Kudrlinám zdar :)

Verun1983 +32/-9

30.4.13 16:41

 

Moje vlasy bych popsala jako silne vlnite, delka pod lopatky, a ze zkusenosti muzu rict, ze u me nejvetsi rozdil v upravenem/neupravenem dojmu udela, kdyz mam ty vlasy nejak upravene kolem obliceje (zbytek uz si jakoby sam „sedne“). Nedavno jsem objevila tuhle stranku: http://www.naturallycurly.com/ kde maji pekne popsane ruzne typy vln/kudrlin a je tam spousta clanku k peci a ucesum prave pro ty jednotlive typy kudrn a taky uzivatelske recenze ruznych pripravku.

Zebra33 +24065/-2176

29.4.13 13:52

 

Jestli máte vlasy suché, poničené a rozlétané, zakuste si nejdřív vetřít do mokrých konečků po umytí olej. Zní to divně, mastit si vlasy, ale většina vlnitých se rychle vysouší a ničí. Různě doporučované jsou lněné a konopné oleje, ale i olivový a taky obyčejná indulona. Jestli chcete investovat víc peněz, zkuste profesionální výrobek z drogerie.
Co se týče účesů, tyhle přechodné stavy mezi dlouhýma a krátkýma jsou nejhorší. Co takhle nějaké skřipce nebo spony. Nevím, jestli to už bude třeba na jehlici. Co takhle obyčejný culík na temeni? Máte přece hezký tvar obličeje.

Nosfi +397/-143

30.4.13 07:48

 

Také se mi vlasy přirozeně vlní, i když méně, než kdysi. Osobně je ještě nosím sepnuté - vezmu prameny od obličeje a sepnu je vzadu, nebo je před sepnutím zapletu. Trvá to chvíli a na našich kudrnatých vlasech to vypadá hezky.:)
Něco jako toto:

Wangwei +1542/-118

2.5.13 00:29

 

Můj nick není narážka na nějakou jedinečnost, je tak nejlépe popsán charakter mých vlasů:-)

Na vlasy používám vosk.
Nejlépe vypadají, když je nechávám uschnout volně, bez fénování. Ty zvlněné spirálky zůstávají hezky u sebe a nerozfoukávají je.

Do práce nosím dva malé skřipečky za ušima, vlasy zůstávají vlastně rozpuštěné a přitom jsou upravené.

Při délce pod ramena je krásný volněji zapletený francouzský cop

Černá ovce +886/-267

1.5.13 09:44

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek