Kurzy šití

Vložit odpověď
Anna Kareniina

7.7.13 10:40

Dobrý den, nemáte někdo zkušenost s nějakým kurzem šití v Praze pro úplné začátečníky? Vygooglovala jsem jich hodně, ale potřebovala bych poradit..některý mi přijdou docela drahý a jiný zase trochu babičkovský..:) Děkuji moc za informace! :)

 

Jsem absolventem kurzů šití (pokročilí) ve zmiňované škole šití http://www.skolasiti.cz/ a mohu je vřele doporučit. Mají úroveň pro začátečníky a úroveň pro pokročilé. Jsou velmi profesionální a šití mě naprosto pohltilo. Vůbec nelituji vynaložených peněz, Před příchodem do kurzu jsem toho již hodně uměla, ale ve škole šití dostanete profesionální znalosti a naučíte se techniky, které oceníte. Kurz trvá téměř celý školní rok a kromě šití mi přinesl i setkávání s lidmi, které šití také baví (šijí středoškolačky i vysokoškolačky, mladé vědkyně, mámy na mateřské, manažerky i holky, které chtějí být módní návrhářky).
Kurzy učí paní Irena Čiháková - je to starší dáma a velmi velmi zkušená švadlena. Zná a umí toho opravdu hodně, takže její výklad a pojetí kurzu je intenzivnější a rychlejší, nebo
Johanka Ševčíková - je také super, má víc free styl a nezahltí Vás hned od začátku všemi detaily.
Tady záleží na preferencích, některé kolegyně preferovaly styl Johanky, některé paní Čiháková - to je na Vás, co vlastně chcete.
Kurzy jsou naprosto skvělé a určitě se tam naučíte spoustu věcí. Moc doporučuji!

Diana N. +1201/-328

8.7.13 22:32

 

Já jsem od září přihlášená do začátačníků sem:http://skolasiti.cz/ Našla jsem si je na webu a pak hledala i reference, domluva s paní Čihákovou po mailu byla perfektní. Veliké plus pro mě bylo, že kurz trvá až do června. Z některých šatů ve fotogalerii zase tak paf nejsem, ale to beru jako otázku vkusu a ne kvality učitele.

Martishka +903/-68

8.7.13 15:02

 

Já chodila na 2 kurzy šití do Vltavské, teď už jsou přesunuté jinam. Dalo mi to chuť a nadšení do začátků. Pak jsem si koupila pár burd a dělám si to tak trošku po svém. Třeba klasické šití pásku do sukně dělám úplně jinak a vkládám tam gumu, více to sedí na moji nekonfekční postavu. A taky mi dost pomohlo, když jsem si šila sako s kimonovým rukávem, že mě vedla kamarádka - švadlena. Mrkněte na www.kalcu.cz, tam se teď taky pořádají kurzy. Taky je asi dobré si ověřit, co tam skutečně budete dělat. My v té Vltavské jsme měli zvládnout vytvořit vlastní střih na sukni, kalhoty, kabátek a ještě si to všechno ušít. Nakonec jsme zvládli jen sukni, střih a ušití. Předu šťastnou ruku při výběru.

Slavoj +522/-111

7.7.13 21:25

 

Já byla v roce 2012 na kurzech u Kláry Haunerové - basic, konstrukce, materiály - něco mi to dalo, ale podruhé bych do toho asi nešla. Šití je rozsáhlá tematika a spousta věcí se dá najít na webu a v knihách, jen nad tím možná musíte víc myslet. Z méně citovaných třeba Denic Chunman Lo, Pattern Cutting, teď nově v češtině Lee Hollahanová, Oděvní střihy, Jak je použít a navrhnout, klasika - Lorna Knightová, na You Tube videa od Professor Pincushion (odkazy například ze stránky Vogue střihů).

dittta +12/-13

25.2.14 16:23

 

Ahoj,
tříměsíční kurzy základů šití na stroji zde:
http://www.ddmpraha.cz/index.php?…
a klasická krejčovina u Irenky:
www.skolasiti.cz

Myshpish +64/-1

10.7.13 18:30

 

Ahoj, já jsem teď půl roku navštěvovala kurz šití u Daniely Baslové ( nedaleko stanice metra Budějovická). Byla jsem úplný začátečník, ale vím, že vede kurzy i pro pokročilé. Musím říct, že měla se mnou trpělivost a je milá. Poradila mi jaké materiály si koupit. Během kurzu jsem si na sebe ušila několikery kalhoty, čtvery šaty a nespočet sukní ( na těch jsem se zaučovala :-) Teď kvůli škole jsem si dala pauzu, ale šití mě začalo bavit a když mám čas, tak si na sebe šiju doma:-). Šití je pro mě skvělý relax :-)

Adéla93 +36/-101

11.3.15 12:21

 

Nevíte o nějakých kurzech šití pro začátečníky v okolí Opavy, Ostravy?

nneellaa94 +1/-15

15.7.15 21:49

 

Ja jsem pred mnoha lety absolvovala take kurs u Ireny Cihakove (skolasiti.cz). Bylo mi asi 15 a na zacatku jsem umela jen pouzivat stroj, ale po kurzu jsem umela strihy, strihani latky, vsechny zakladni I pokrocilejsi operace, tak jak vas to nauci i na prumyslovce, akorat tady v mnohem vice zhustenem podani. Celkovy design stranek pusobi opravdu babickovsky, ale remeslo se moc nemeni a ackoli mozna nejsou nejlepsi v grafickem designu, siti jako remeslo vas nauci vyborne.
Kurzy siti u Clarisse, zde zminovane, neznam, ale na webu maji kradene fotky ze skoly v Italii a vysledky jejich kreativnich kurzu by strcil do kapsy kdejaky domaci amater.

zuzka1585 +44/-65

12.12.15 08:11

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek