Kvalitní prádlo pro tchyni (80let)

Vložit odpověď
Catherine

27.3.16 17:35

Zdravím,
Manžel mě požádal, abych zašla na nákupy s jeho maminkou. Tchyni (80let ) jsme koupili lázně, několik let nikde nebyla a strašně se těší. Avšak momentálně jsme narazili na problém pořízení nové garderoby. Vzhledem k věku tchyně, několika operacím a celkového zdravotního stavu, úměrnému věku, jsou nákupy nového oblečení docela problém. Tchyně má postavu jablka a bohužel docela vysokou nadváhu. U nákupů oblečení nechci, aby sklouzla ke stavu pořízení několika krabicoidních neforemných hader. Věřím, že kvalitní spodní (stahovací) prádlo by jí pomohlo jak po stránce „cítit se lépe v novém oblečení“, tak po zdravotní stránce při lepším držení těla. Nejsem odborník avšak tuším, že největší problém je v oblasti hodně povislého velkého břicha, které celkově táhne postavu dolů a je jedním z problémů s bolestmi zad.
Otázka tedy zní: kam v Ostravě vyrazit do obchodu pro kvalitní spodní prádlo a zároveň narazit na profesionální personál, který jí pomůže vybrat správnou velikost a vysvětlí důvody " k čemu je to dobré ".
Díky ;-)

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Nákup stahovacího prádla ještě zvažte, protože málo stahovací kombiné/spodnička nic nepodrží a silně stahovací prádlo si v tom věku jednak nebude schopná sama obléknout, jednak se v něm nebude cítit pohodlně a pravděpodobně ho nebude nosit. Tím spíš v lázních, kde se bude několikrát denně vyslékat/oblékat. Staří lidé neradi mění zvyky, pořízení čehokoliv s ní podrobně prodiskutujte co do střihu i materiálu.

Catherine: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Bugatti +50744/-5476

27.3.16 21:37

 

Podle mých zkušeností stahovací prádlo bolesti zad jenom zhoršuje. Kupte jí kvalitní podprsenku ve správné velikosti, kalhotky s vyšším pasem a bude se cítit daleko lépe, než v nějaké stahovací blbině, protože jí to bude pohodlné. A když člověk trpí bolestmi, pohodlí dělá opravdu hodně.

Catherine: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Camarilla +1594/-371

28.3.16 08:57

 

Z vlastní zkušenosti s mojí maminkou (85 let) vám radím, nekupujte stahovací prádlo, bude jí špatně. Staří lidé mají už tak špatný krevní oběh a stahovací prádlo ho ještě zhorší. Navíc, a to vím z vlastní zkušenosti, záda z něho bolí. Kvalitní podprsenka ve správné velikosti (a nemusí být nutně kosticová, já je třeba nemám ráda) a se širokými ramínky, kvalitní spodní kalhotky s elastanem a případně košilka nebo kombiné. Jak už psal někdo přede mnou, bude se vaše tchýně v lázních svlékat několikrát za den, tak ať to zvládne (a sama, bez pomoci). V jejím věku už bych spíše kladla důraz na pohodlí i za cenu krabicoidnosti, než kupovat něco, co nebude nosit, protože se v tom nebude cítit pohodlně. A nezapomeňte jí koupit pohodlné boty, bude tam určitě víc chodit, i s novými kamarádkami na kafíčko, tak ať ji nebolí nohy.

Catherine: Odpověď mi pomohla, děkuji!

+/-

28.3.16 13:09

 

Souhlasím s Bugatti, stahovací prádlo bych nekupovala,tím spíš do lázní!

+/-

28.3.16 00:03

 

Když z ulice Poštovní vejdete na ulici Čs. Legií směrem ke katedrále, je tam kousek takový zapadlý obchůdek se záclonami, bytovou metráží a spodním prádlem. (Pozor, není to ten rohový, kam se přestěhovala/rozšířila galerie látek.)

Mají tam vcelku slušný výber spodního prádla a hlavně prodavačku, která se vyzná, dobře poradí a přitom není vlezlá - jediná svého druhu, kterou jsem v Ostravě potkala. Co neměli, objednali. Ale abych byla upřímná, na nabídku pro starší dámy jsem se úplně nedívala a také pojem „oravdu při těle“ je pro každého jiný. Takže možná by byo lepší, kdybyste tam prvně koukla sama, poptala se na možnosti, než abyste tchýni tahala zbytečně.

Stahovacím prádlem bych tchýni netrápila. Obzvláště má-li zdravotní obtíže, může jí spíš ublížit.

Catherine: Odpověď mi pomohla, děkuji!

dd2866 +660/-46

28.3.16 09:21

 

Rovněž doporučuji při výběru oblečení se držet stylu, na jaký je manželova maminka zvyklá, jinak se v tom nebude cítit dobře (tím nemyslím krabicoidní oblečení, ale jestli má raději kalhoty nebo sukně/šaty, jaké má ráda barvy ap). Můžete zkusit objednat z Bonprixu, pokud by se jí tam něco líbilo, ale kvalita může být nejistá: http://www.bonprix.cz/…ke-velikosti
Taky tu proběhla tato diskuse: https://www.modnipeklo.cz/…bleceni-xxl/

Pro jistotu přidávám video proměny s konkrétními tipy pro starší dámu: http://www.sosensational.co.uk/…apple-shaped

Případně zde: https://www.insideoutstyleblog.com/…-bodies.html
nebo zde: http://40plusstyle.com/…-body-shape/
A pro případ zájmu ještě tipy na make-up pro starší dámy:
https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…

linda21 +2183/-497

28.3.16 00:35

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek