Kvalitní šicí stroj

Vložit odpověď
Ameline

2.6.15 01:56

Dobrý den, jsem šicí samouk a přestože bych se označila za poměrně dost zručnou, o šicích strojích vím velké houby. Začínala jsem na pohodlném stroji ze supermarketu za 2000, ale po 5 letech nevydržel zápřah. Nyní se hádám se starou Veritaskou, která se chová vcelku iracionálně a nevyzpytatelně. Chce to určitě něco nového. Nebojím se do toho dát až asi do dvaceti tisíc.

Chci investovat do něčeho kvalitního, co mě nezklame a s čím se půjde dobře domluvit. Důležitá je hlavně ta výdrž, že bude spolehlivý a v případě potřeby snadno opravitelný. Nepotřebuju moc spešl udělátek, preferju, když to mám pod kontrolou, ale je pro mě důležitá větší variabilita stehů, která mi nyní ohromně schází. Vyšívací moc nepotřebuju, ale uchvátila mě možnost vyšívat automaticky text, což bych upotřebila, dělávám to v ruce a je to otrava.

Jinak si přivydělávám šitím kostýmů a jiných legrácek, stroj je u mě celkem vytížený, obvykle nárazově. Někdy potřebuji prošít hodně tuhé materiály.

Vím, že se tu pohybuje celkem dost švadlenek. Můžete mi prosím poradit, jak se na trhu orientovat?

 

Tohle se tu řeší stále dokola, info a radu najdete třeba v diskuzích Burda, domácí šití a snad i existuje jedna, která má v názvu přímo něco jako „jak vybrat šicí stroj“

Moir +23448/-3711

2.6.15 08:06

 

Nejdriv si sepiste, co od nej ocekavate a pak projdete par diskuzi, jestli na Vas vyskoci jeste neco, co Vas hned na prvni dobrou nenapadne. A vybirejte az se seznamem, co to ma vlastne umet. Za sebe doporucuju Janome.

A jeste reakce na komentar od Hazentla: Singer uz davno neni, co byval. Poslednich par let sli s kvalitou hodne dolu a je to ta „nejlevnejsi Cina“.

Martishka +903/-68

3.6.15 16:15

 

Já mám singer heavy duty a prošívá i plastové kostice, vysoké vrstvy látek a zatím drží. Osobně pořád věřím klasice, i když vím, jak i staré firmy devalvují. Tj. zalovila bych v singrovkách. Slušný singer se dá pořídit od 7 000 Kč, když nepotřebujete moc „vychytávek“.

Hazentla +303/-22

2.6.15 14:40

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek