Kvalitní šicí stroj

Ameline

02.06.15 01:56

Dobrý den, jsem šicí samouk a přestože bych se označila za poměrně dost zručnou, o šicích strojích vím velké houby. Začínala jsem na pohodlném stroji ze supermarketu za 2000, ale po 5 letech nevydržel zápřah. Nyní se hádám se starou Veritaskou, která se chová vcelku iracionálně a nevyzpytatelně. Chce to určitě něco nového. Nebojím se do toho dát až asi do dvaceti tisíc.

Chci investovat do něčeho kvalitního, co mě nezklame a s čím se půjde dobře domluvit. Důležitá je hlavně ta výdrž, že bude spolehlivý a v případě potřeby snadno opravitelný. Nepotřebuju moc spešl udělátek, preferju, když to mám pod kontrolou, ale je pro mě důležitá větší variabilita stehů, která mi nyní ohromně schází. Vyšívací moc nepotřebuju, ale uchvátila mě možnost vyšívat automaticky text, což bych upotřebila, dělávám to v ruce a je to otrava.

Jinak si přivydělávám šitím kostýmů a jiných legrácek, stroj je u mě celkem vytížený, obvykle nárazově. Někdy potřebuji prošít hodně tuhé materiály.

Vím, že se tu pohybuje celkem dost švadlenek. Můžete mi prosím poradit, jak se na trhu orientovat?


Reklama

 

Tohle se tu řeší stále dokola, info a radu najdete třeba v diskuzích Burda, domácí šití a snad i existuje jedna, která má v názvu přímo něco jako „jak vybrat šicí stroj“

Moir +18280/-2845

02.06.15 08:06

 

Psala jsem to pár dotazů pod vámi, zde na MP jsou aktivní diskuse ohledně výběru šicích strojů. https://www.modnipeklo.cz/…rankovani/2/
https://www.modnipeklo.cz/…rankovani/3/
Jinak za sebe mohu doporučit obrátit se s tímto dotazem na Ráj šití. Já si kupovala nový stroj před nedávnem a tam mi odpověděli na mnoho všetečných dotazů (volala jsem tam). Byli ochotní, je znát, že tomu rozumí a hlavně mi nezatajovali negativa jednotlivých strojů. Stroj jsem sice koupila nakonec jinde (v Ráji šití ten můj vysněný bohužel neměli skladem a měli výpadek od dodavatele), ale z pohledu pomoci při výběru je mohu jednoznačně doporučit.

Ameline: Odpověď mi pomohla, děkuji!

vendulael +23004/-2916

02.06.15 08:15

 

Nejdriv si sepiste, co od nej ocekavate a pak projdete par diskuzi, jestli na Vas vyskoci jeste neco, co Vas hned na prvni dobrou nenapadne. A vybirejte az se seznamem, co to ma vlastne umet. Za sebe doporucuju Janome.

A jeste reakce na komentar od Hazentla: Singer uz davno neni, co byval. Poslednich par let sli s kvalitou hodne dolu a je to ta „nejlevnejsi Cina“.

Martishka +901/-68

03.06.15 16:15

 

Já mám singer heavy duty a prošívá i plastové kostice, vysoké vrstvy látek a zatím drží. Osobně pořád věřím klasice, i když vím, jak i staré firmy devalvují. Tj. zalovila bych v singrovkách. Slušný singer se dá pořídit od 7 000 Kč, když nepotřebujete moc „vychytávek“.

Hazentla +290/-22

02.06.15 14:40

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

100 let módy na 256 stránkách

Posledních sto let módních směrů i stylů na papíře. To je nová... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sexy (vel)ryba v síti: Laciné, nebo osobité?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Když jsem v 90. letech potkávala náctileté holky v síťovaných... Celý článek


Reklama