Látka na svatební šaty

Vložit odpověď
LucijéKa

6.4.13 18:01

Zdravím, pár dnů zpátky jsem sem vlkádala dotaz ohledně volby svatebních šatů. Výběr padl hlavně na to, že si je nechám ušít od švadleny, ke které budu průběžne docházet na zkoušení :) Dokonce mi kamarádka jednu doporučila, nechávala si u ní šít hezké dlouhé šaty na maturitní ples za 2500,– (v ceně byla práce a látky, které si kamarádka musela sehnat sama).

Chci se jen zeptat někoho, kdo má zkušenosti s výběrem látek, znáte nějaký obchod (klidně internetový) kde mají kvalitní látku za dobrou cenu? A kolik té látky je potřeba na 1 šaty? Mám vybrány dvoje (obřad a následná oslava). Moc díky :)

Výška 170 cm, váha 55 kg

 

Nejdříve se domluvte s krejčovou. Ukažte jí, jaké byste chtěla šaty a ona vám poradí obchod, druhy látek i spotřebu. V ideálním případě vám látky sama obstará.
Rozhodně si najděte takovou krejčovou, která má s šitím podobných šatů zkušenosti a chtějte vidět její práci. Nekoukejte jen na cenu, ale hlavně na kvalitu.

Linie +19645/-3301

6.4.13 18:39

 

Látku na šaty (kor svatební!) si nemůžete koupit „jen tak“. Domluvte se na schůzce s krejčovou, ukažte jí obrázek. Záleží na tom, jak moc bohatou chcete sukni a i na živůtek by vám měla materiál doporučit ona. Pokud látku nebude kupovat s vámi, měla by vám spočítat předpokládanou spotřebu materiálu. Předpokládám, že zmíní i pár obchodů, kam se na látku vypravit. Zrovna látku na svatební šaty bych já osobně přes internet nekupovala. Je potřeba si jí osahat, jestli odpovídá vašim představám i požadavkům krejčové.

Svatební šaty jsou trochu něco jiného než plesové. A z vlastní zkušenosti: připravte se na variantu, že cena za práci bude vyšší než u plesových šatů. Když přidáte k čemukoliv „svatební“, počítá se k tomu přirážka. U prstýnků a šatů mi to přišlo nejvýraznější. U šatů to asi jsem schopná pochopit, u těch prstýnků vůbec!

Martishka +903/-68

7.4.13 09:47

 

No, co vidím, tak to je nějaký satén, taft, krajka, vyšívaný tyl a tyl. Hezký vyšívaný ty stojí kolem tis. za metr, v Textilforu, odhaduju to na dva metry až dva a půl, tylu na sukně bude určtiě třeba více než 10m, takže Flex-tex, metr od 60 kč, krajka nejlépe bavlněná, vystřihnout motivy a našít na tyl - bavlněná krajka kolem 2tis za metr (ale metr by snad mohl stačit)…taky bude třeba koupit kostice do korzetu, nebo tam aspoň všít podprsenku… počítejte s tím, že pokud chcete aby šaty vypadaly jako na obrázku, materiál bude stát minimálně 6 tis.
Zajděte s obrázky za švadlenou a ptejte se a) jestli je schopna toto ušít b) kolik by to mohlo stát na práci c) jestli je ochotna jít s vámi po obchodech, vybírat vhodné materiály
No, a sama pouvažujte, co všechno jste na šatech ochotna oželet, abyste pak nebyla smutná když zjistíte, že tylu je třeba třicet metrů a švadlena trvá na tom, že to musí být ten, co stojí 150/m.

durduin +370/-144

9.4.13 12:10

 

Odhad spotřeby látky v metrech vám řekne jedině švadlena, která ty šaty bude šít. Na těch dlouhých je na živůtek potřeba benátská krajka (někdy se jí říká i francouzská), a ta se v ČR opravdu špatně shání, takže možná budete muset provětrat přes net i možnost objednat si ji někde za hranicemi. Rozhodně bych ale (když už to bude šít švadlena přímo na vás) volila snížení pasu menší, než je na originální fotce, která je na 100% upravená fotoshopem tak, aby sukně vypadala delší, což na fotce vypadá líp, takže při reálných rozměrech postavy by vám pak hodně snížený pas opticky zkracoval nohy, takže i s tím opatrně a nejlíp nechat si poradit přímo švadlenou.

No a krom toho, že látka bude nejspíš hodně nákladná záležitost a švadlena taky nebude z nejlevnějších, je-li opravdu dobrá, asi bych volila variantu jedněch šatů na obřad i na odpolední oslavu - pokud ovšem tatínek není milionář, kterému jsou ty náklady na parádu ukradené… :D :D

atrix +2994/-590

8.4.13 14:29

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek