Látka sukně při chůzi vyjíždí nahoru - co s tím?

Vložit odpověď
Sieneserin

24.10.13 15:08

Ahoj, milé pekelnice!

Opět se na vás obracím s prosbou o radu. Včera jsem viděla v Mangu tuto sukni: http://shop.mango.com/…eistiftrock/?….
Můj problém je, že velikost 36 je mi asi dost naknap, jelikož se mi při chůzi dělají ,,sklady" v oblasti boků a látka i s podšívkou vyjíždí trochu nahoru. Dobře, ale podobně mi to dělá i velikost 38, která už je mi volnější. Je to tím, že je to šmejd nebo že mám postavu přesýpacích hodin (možná se sklonem k hrušce) - někde jsem četla, že sukně pak vyjíždí nahoru. Tady sice sukně celkově drží, pas zůstává v pase (u jiné sukně, co mám doma, mi fakt vyjede celá sukně o dost nahoru, že by se mi pak do ní vešlo např. i těhotenské břicho), ale ta látka se prostě ,,poskládá". Nebo je to tím, že ta sukně je elastická (píšou 2%, ale řekla bych, že je elastická docela dost) a tohle elastické věci dělají.
Moc se v tom nevyznám, jelikož v mém šatníku převažují kalhoty a řekla jsem si, že by nějaká ta sukýnka nebo šaty přece jenom neuškodily - navíc se mi jejich nošení zalíbilo.
Víte, čím to je? Děkuji za vaše reakce.

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Tohle by sukně opravdu dělat neměla. Není to ale samotným pohybem, ale velikostí - respektive špatným střihem. Taková sukně by se prostě musela koupit tak aby dokonale sedla přes nejširší část těla (žádné varhánky na bocích a ani pod břichem při nakročení k chůzi, to nesmí dělat ani sukně která pruží) a pak nechat v pase zabrat a ideálně ještě mít pasovku.
Sundání podšívky určitě nepomůže, naopak, mohlo by pomoci navlhčit podšívku vodou ve které bude hodně aviváže.
Ale popravdě… já osobně bych šla shánět jinou sukni, tenhle střih prostě není pro vás a nechat si ji upravit od švadleny by natolik zvýšilo její cenu, že už by jste si ji klidně mohla nechat ušít na míru.
To že se sukně vyhrnuje nebo přetáčí je prostě smůla, chyba ve výběru, dnes se šije konfekce tak aby se to co nejrychleji prodalo a ne sedělo. Sama mám s výběrem oblečení na svou postavu dost problémů, takže jsem už dávno přestala do některých řetězců chodit, protože cokoliv jsem tam koupila, to bylo vždy problémové.

Sieneserin: Odpověď mi pomohla, děkuji!

solei +592/-550

25.10.13 08:08

 

Mně tohle dělají všechny sukně s podšívkou, vysunou se trochu nahoru a ještě se přetáčí do boku (taky mám širší boky a užší pas, opravdu si myslím, že je to tím pohybem). Nosím raději šaty, ty to nedělají (nenosím pouzdrovky, ale šaty s volnou sukní), nicméně pár sukní taky mám a není to tak hrozné, prostě to musím vždycky jednou za čas potáhnout.

Sieneserin: Odpověď mi pomohla, děkuji!

vias +8420/-2384

24.10.13 21:03

 

Nepřišla jsem na to, čím to je. Opravdu asi jen tím pohybem. Těsná sukně střihem jako na obrázku vyjíždí při chůzi víc, volnější co do velikosti (nikoliv střihu) zase dělá vepředu takový ten „hrbolek“ resp. sklady, které zmiňujete, takže je vidět, že jde o větší velikost, a to je snad ještě horší… Áčkové sukně mi to nedělají, takže to musí být pohybem a pokud sukně sedí dobře v pase, nic se s tím dle mého dělat nedá. Čas od času prostě popotáhnout dolů.

Sieneserin: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Harmonika +3141/-470

24.10.13 22:05

 

mě přijde, že se to dělá, když je sukně trošku těsnější a když je cca po kolena. nadzvedává se podle mě prostě tím pohybem a nic s tím neuděláš…

Sieneserin: Odpověď mi pomohla, děkuji!

elesse +1755/-400

24.10.13 20:18

 

Mám dvě pouzdrové sukně, jednu jsem ještě neměla pořádně na sobě, takže nemůžu posoudit, ale druhá mi to dělá taky, včetně přetáčení (a to mi vadí podstatně víc - když jdu jenom trochu rychleji, mám jí za chvíli otočenou skoro na druhou stranu). Už jsem uvažovala, že sundám klouzavou podšívku, ale nejsem si jistá, jestli to pomůže.

Sieneserin: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Torin +1189/-178

24.10.13 22:15

 

Někdy mi pomáhá, že do sukně zastrčím top nebo si pod něm vezmu tenké tílko a dtto. „Utemuje se“ to o ten potřebný milimetr a zároveň je látka na látce a ne na hladkých punčocháčích nebo na těle, takže to přestane jezdit.

Sieneserin: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Grete +14871/-1571

25.10.13 10:52

 

To, že se úzká sukně při chůzi vyhrnuje nahoru jsem vždycky brala jako přirozený jev, doteď mě nenapadlo nad tím hloubat. To že Vám leze nahoru i v pase ale znamená, že je Vám v pase velká a přes boky těsná, poohlédla bych se po jiném střihu a materiálu - úzká sukně z hodně elastikcého materiálu bez podšívky Vám to dělat nebude - viz. třeba tato:

Lucelle +3395/-1423

25.10.13 12:54

 

Myslím ve shodě s ostatními, že sukně má přirozenou tendenci vyjíždět z těsných míst na místa volnější, tj. když je přes boky víc těsná a v pase volnější, stěhuje se nahoru. opravdu to tak nemusí být vždy, není to nic „přirozeného“, moje sukně mi to nedělají, mám v podstatě konfekční postavu a některé z nich sou vlastnoručně ušité. S otáčením je to, myslím, obecnější problém, vždycky si musím hlídat zadní šev, aby byl tam, kde se půlí pozadí.

dagur +4358/-848

26.10.13 22:54

 

Me tohle dela pouzdrovka s elasthanem, kdyz mam silonky. To je ta sukne schopna se mi od kolen poskladat pomalu az pod zadek. Cetla jsem, ze pomaha, kdyz se silonky postrikaji lakem na vlasy, ale nezkousela jsem to, vlasy si nelakuju a koupit si ho jen za timhle ucelem, tak to mi z hlavy vzdycky vypadne.

c.svetlana +122/-44

27.10.13 13:04

 

Tento typ sukní nenosím, ale napadlo mě, že by mělo trochu proti vyjíždění nahoru pomoci všití olůvek (takových těch, co se dávávaly do spodního lemu kabátů nebo dolů do záclon, aby visely a nevlály) do spodního lemu ať už sukně nebo spíš podšívky.

Sieneserin: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Saxofon +4205/-1303

25.10.13 10:54

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek