Lze obarvit zimní kabát?

Vložit odpověď
GreyEyedLady

2.7.12 10:51

Mám doma krásný zimní kabát v barvě slonovinové kosti a po několika sezónách nošení je to na něm už vidět, hlavně kolem rukávů a zadku. Proto se chci zeptat, jestli je možné ho obarvit, případně jak na to? Je z 80 % vlněný a 20 % polyamid. Uvítám i jiné nápady, jak ho revitalizovat, protože vzdát se ho nechci :) Díky.

Najdete v encyklopedii: Vlna

 

Myslím, že to obarvit asi nepůjde. Navíc jestli jde o to, že máš kabát na některých místech jakoby dohladka odřený (doleskla), tak by to bylo vidět i přes tu barvu…

uu +18132/-4949

2.7.12 11:59

 

Zkuste se zeptat u specializované firmy, ale moc pravděpodobné to není, protože přírodní materiály chytají barvu jinak než umělé, navíc je tu problém s barvením podšívky. Pokud by to nešlo, můžete zkusit nosit přes ramena velký zajímavý barevný šátek. Problematická místa tím sice neskryjete, ale ten šátek od nich odpoutá pozornost. Další možností je dát na rukávy a třeba i ke krku nějaké ozdobné lemy z umělé kožešiny. S odřenými místy na zadku asi nic udělat nepůjde.

Bugatti +50744/-5476

2.7.12 11:29

 

Jestli uz je v tomto stavu nenositelny, a je na odpis, tak tim, ze ho zkusite obarvit, nic nezkazite. Maximalne bude stejne nenositelny…

Kyttka +982/-150

2.7.12 17:27

 

Zrovna tento týden jsem barvil materiál 80% vlna/20% polyamid, původem rovněž zimní kabát, no já z něj vyráběl baret. Barva chtěla 90° v pračce na dlouhý program, na což jsem se díval s despektem, očekával jsem, že vyleze zplstnatělý chuchvalec ne nepodobný nečemu, co pohodila přede dveřmi kočka, ale byl jsem mile překvapen, materiál to vydržel. Něco jiného je samozřejmě celý kabát, ale pokud máte dostatečně velký lavor, můžete jej obarvit i ručně a při nízké teplotě. Já jsem barvil na černo a dostal jsem 80% šeď, protože polyamid se prostě barví hůře. Použil jsem běžnou barvu na textil z DM drogerie, stála tuším 60 nebo 80 Kč. Podle návodu, přisypat sůl (současně jsem bavril i bavlnu), přilít ocet (na vlnu).

chekotay +4661/-961

14.7.12 09:35

 

S barvením neporadím.

Ale já jsem ošoupané rukávy a kapsy u zimního kabátu vyřešila našitím kožešinky (resp. jsem si nechala našít). Kabát to katapultovalo do vyššího levelu, lepšího, než byl předtím (a nosila jsem ho dalších 5 let).

Nicméně to neřeší Váš problém s ošoupaností zadku. :-( To já jsem neměla…

Wiolla +5721/-1093

2.7.12 16:30

 

Barvit vlnu lze. Existují na to speciální barvy (myslím iberia má barvu na všechna vlákna, ale tu jsem nezkoušela), já si barvila kabát barvou z drogerie v Brně na Orlí, nevím, jak se to jmenovalo, byl to takový obyčejný průhledný sáček, barva na vlnu a polyamid. Dle návodu se to mělo vařit s látkou 30 minut, já vařila jen asi deset minut, pak už jsem na to neměla nervy. Kabátu (100% vlna) se nic nestalo, ještě jsem ho dala vyždímat do pračky. Barva chytla krásně, bohužel ne zcela rovnoměrně, neboď jsem neměla dost velký hrnec a nemohla jsem během barvení míchat.

Jinak ta drogerie na Orlí je naprosto skvělá, kam se hrabe DMko, mají tam všechno a přijde mi, že obecně v mnohem nižších cenách, od barev na řasy po autolaky. Musím doporučit.

lipo +2646/-736

1.12.12 14:47

 

Myslím, že obarvit by se určitě dala a určitě vám se správou barvou i postupem poradí v obchodě. Nebála bych se toho. S podšívkou bych si starosti nedělala, buď se obarví nebo neobarví, tím to hasne.
Pokud barvu neseženete (i když vím, že barva ne vlnu jde sehnat celkem snadno), tak bych poradila nějaké výšivky, pokud jste na tyhle práce šikovná, aspoň budete moct naplno popustit uzdu fantazii :).
Nebo (ksakru, teď si nemůžu vzpomenout, jak se to jmenuje) tím způsobem, jakým se dělají třeba zvířátka nebo postavičky z vlny - je to takové píchání jehlou (fakt mě hodně štve, že si nemůžu vzpomenout, jak se to jmenuje), se dají na vlnu přidělávat kousky barevné vlny - prostě se doslova vpíchají do podkladu - a vytvořit tak třeba barevný vlněný lem. Nebo cokoliv, co vás napadne :)

Kerstin +4200/-2640

5.7.12 22:12

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek