Materiál šatů?

Vložit odpověď
yanulla

3.6.14 13:57

Dobrý den, ptám se dam, co se vyznají v materiálech. Složení uvádí: Strečový satén, 97% bavlna, 3 % elastan.
Jak moc se budou šaty lesknout? A budou mačkat? Jsou vhodné na léto? Děkuji.

 

Satén se nemusí vůbec lesknout, zvlášť ten bavlněný, řekla bych, že látka bude odpovídat obrázku. V poslední době jsou populární hlavně lůžkoviny z tzv. bavlněného saténu a jde jen o hustou pevnou bavlněnou látku. Je možné, že je máte i doma. Mačkat se zřejmě budou, ale nic hrozného, aby si v tom člověk bál sednout. Co se týče ročního období, jde spíš o to, jak je látka tlustá, ale šaty na obrázku jsou dost krátké na to, aby v nich nebylo vedro.

yanulla: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Nosfi +397/-143

3.6.14 14:11

 

mačkat se budou, podíl bavlny je vysoký. lesk nezávisí až tak na složení materiálu, jak na vazbě. satén má atlasovou vazbu, ta se více či méně leskne vždy.

+/-

3.6.14 20:27

 

No já teda nevím, ale satén je obecně lesklý materiál. S elastickým saténem z polyesteru zkušenost mám ( já vím , někdo ho považuje za peklo :-). Ten se rozhodně leskl ale nemačkal. Jinak ted mám doma látku , která byla nazvaná „elastická bavlna“ , složení má naprosto stejné jako popisujete Vy a lesklá je taky, mačkat se podle mě trochu bude, ale vypadá to že mín, než obyčejná bavlna. A i povlečení na postel, které z elastického saténu mám (tam byl vysoký podíl bavlny) se trochu leskne. Zkrátka obecně je satén lesklá látka , at už je vyrobena z čehokoliv (polyester, hedvábí nebo Vámi zminovaná bavlna), takže to že se nemusí vůbec lesknout bych tedy netvrdila, protože je to podle mě jedna ze základních charakteristik této látky.
To jak bude látka tlustá bychom poznali z gramáže, ale tu asi výrobce neuvádí. A když se na šaty dívám znovu ( může to teda hrozně klamat) ale připomínají mi právě onu zminovanou elastickou bavlnu, kterou mám doma a té bych se na šaty nebála. Ale pokud chcete něco opravdu matného , tak bych hledala dál.

AnaKarenina +4687/-1312

3.6.14 15:52

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek