Maturitní ples - délka šatů a doplňky

Vložit odpověď
svetlanadokonala

19.9.12 08:43

Jako každá holka i já začínám řešit, co si vlastně vezmu. Ač v Praze je mnohem větší výběr než v maloměstských půjčovnách, já si prostě nevyberu. A když už se mi něco líbí, tak za půjčovné cca 3000,– Kč prostě dávat nechci. Chtěla bych si tedy šaty koupit/nechat ušít. Na rozdíl od mnoha děvčat o sobě vím, že nejsem princezna a ani milionářka, abych mohla nosit nějakou super róbu, krom toho „maturiťák“ není až tak nóbl ples. Mám ráda jednoduchost, minimalismus a chci být prostě čistě elegantní. Zaujalo mě toto: http://zkracovatko.cz/Ecd2WO v černé barvě. Máte nějaký tip na doplňky?
Jinak můj druhý dotaz se bude týkat délky šatů. Myslíte, že by bylo velké faux pas jít v kratších šatech - délka cca pod kolena? Líbí se mi třeba toto: http://zkracovatko.cz/JLWjB0 nebo toto http://zkracovatko.cz/wpFHRI . Děkuju za tipy a rady.

Najdete v encyklopedii: Módní styly

 

Ty první šaty jsou moc krásné - budete příjemně vyčnívat mezi těmi šlehačkami, co jistě budou mít ostatní spolužačky - takže za mě jednoznačně palec nahoru pro ty první. Doladila bych je nějakým ani ne moc výrazným, ale ani ne příliš decentním náhrdelníkem, co by končil přibližně v půlce výstřihu, a k šatům bych si vzala nějaké moc hezké lodičky na vysokém podpatku (ale pouze za předpokladu, že na nich umíte chodit, pokud ne, zkazilo by to dojem).
Se švadlenou bohužel neporadím, ale s ušitím i materiálem určitě počítejte víc, jak 3000. Ale zase už ty šaty budou vaše, a můžete je s různými obměnami využít i na plesy kamarádů (např. - červené lodičky a psaníčko, nebo nějaký fascinátor do vlasů a výrazný náramek nebo nápaditá brož, apod…)
Zbývající dvoje šaty jsou také krásné, ale na ples nejsou úplně ono (možná tak na ty plesy kamarádů, kde budete jako host). Ale v jedněch z nich si nakráčet na ústní zkoušku před komisi k maturitě, určitě by jste měla plusový bod za dobrý dojem.

miichalka +882/-142

19.9.12 12:50

 

Dobrý den,
jestli jste maturantka, tak alespoň já bych kratší šaty nevolila. Ty první jsou krásné, ale budou chtít výrazné doplňky, možná dlouhé rukavičky podle toho co se vám líbí. Výstřih je hluboký jak v dekoltu tak na zádech, takže určitě jít bez podprsenky. Já osobně bych se nebála extravagantního náhrdelníku, jste mladá, můžete si to dovolit.

Esmee +88969/-22031

19.9.12 09:51

 

Taky bych se přikláněla k dlouhým. Faux pas by to podle mě nebylo, ale přijde mi, že je škoda si pro jednou tu „róbu“ neužít. Ty první šaty se mi moc líbí. Přijde mi, že nechat si je ušít je někdy risk, pokud neznáte opravdu dobrou prověřenou švadlenu, která šije za lidové ceny. Z naší třídy si minulý rok některé holky nechávaly šaty šít a dopadlo to tak, že jedna měla šaty za levno, ale byla hrozně zklamaná, druhá měla krásné, ale ta cena byla podle mě astronomická (čtyři nuly). Jenže je fakt, že my jsme malé město, v Praze by to nemuselo být tak hrozné.
Ty další dvoje šaty jsou taky pěkný, ale ty šedivý mi nepřijdou zas až tak vhodný na ples, hlavně se koukni, co to je za materiál.

eliza93 +868/-155

19.9.12 11:25

 

Ty první šaty se mi líbí moc (klidně i ta bílá, určitě v ní nikdo nepůjde). Krátké jsou v pohodě, ale takové budete nosit celou sezonu…

Yla +1334/-199

19.9.12 17:38

 

Šaty jsou hezké, druhé na ples určitě ne. Třetí by se hodily(záleží na materiálu), první taky- tam bych ale zauvažovala o vhodnosti rozparku.

llolla +20399/-3436

19.9.12 20:21

 

Na maturiťák podle mého patří dlouhé šaty… ;) Jinak nevím jak u vás, ale u nás už chce málokterá holka šlehačkové šaty… Naopak půlka třídy chce antické nebo splývavé šaty ;) Já to neberu skoro vůbec jako velkou událost, takže jsem si sehnala jednou nošené šaty za 850,–… Jednoduché, splývavé,… budou se hodit i na jiné akce :)

majajilk +796/-580

23.9.12 17:44

 

První šaty jsou krásné, určitě se na maturák budou hodit, ale bez toho rozparku prosím! Ačkoli „maturiťák není až tak nóbl ples“ určitá etiketa zde taky existuje…
A klidně by mohly být i v jiné barvě než černé ;-)

Sionel +1252/-495

19.9.12 17:11

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek