Moc silná vůně

Vložit odpověď
Scotie23

13.3.13 01:43

Dobrý den,
ráda bych se na vás obrátila s dotazem ohledně vůně.
Dostala jsem k Vánocům EDP La Vie Est Belle od Lancome a můj problém spočívá v tom, že sice voní moc hezky, ale až příliš!
Ostatní voňavky co používám si stříknu 1-2× na krk/za ucho a voní to tak akorát, ale když se navoním touhle (jenom jednou), voní to strašně moc, na několik metrů, všechno oblečení je pak cítit ještě několik dní.
Napadlo mě jí nejdřív nastříkat na něco jiného (možná nějaký kus látky) a teprve s ní se potom „potřít“, ale nevím.
Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Jinak si nejsem moc jistá v používání výrazů jako je voňavka/parfém/EDP, tak snad mě omluvíte, pokud je v mém dotazu nějaký nesmysl. :)
Díky.

 

Měla jsem takový problém v době, kdy jsem používala Angel.
Stříkněte jednou před sebe směrem vzhůru a pak tím obláčkem vůně jen projděte. Úplně to stačí.

Černá ovce +886/-267

13.3.13 08:36

 

jedině to vyměnit na netu za EDT:))) přijde mi úsměvné,že si stěžujete na silnou vůni-mám opačný problém protože tyto vůně vyhledávám a většina je spíš nedržící:))Pokud vám vadí síla stačí se nastříkat ráno když vstanete a pak už ne:) než vyjdete vůně lehce ochabne…nebo stříkněte ne na sebe ale jen do vzduchu a pak pod to vstupte-z vlasů to také vyčichne rychleji než z místa kde to tepe:)pokud nic nepomůže tak to není vhodná vůně pro vás-takže prodej a nákup něčeho co vás lépe vystihuje…

tření vůně o cokoliv se nedělá,ani zápěstími by se o sebe němělo - asi to řeknu blbě,ale „smísí“ to jednotlivé tóny vůně které se mají uvolňovat postupně,ale toto by vám jistě lépe vysvětlila paní Ada:)

sonjana +158/-160

13.3.13 01:59

 

EDT (eau de toilette) má nejmenší podíl vonných látek, EDP (eau de parfum) má vyšší podíl a PARFUM má největší podíl vonných látek (parfémy seženete jen ve velmi specializovaných prodejnách). Každá vůně obsahuje různé vonné složky, které se odpařují postupně, a při tření se uvolní rychleji a zůstanou cítit jen základní složky vůně. Doporučuji vám tedy postup Sonjany - stříknout jednou do vzduchu a pak vůní projít.

+/-

13.3.13 08:40

 

Hned se mi vybavila scéna z Přátel kdy vůni Rachel stříkne do vzduchu a Phoebe tím jen tak protančí :D

Mofu +18274/-7891

13.3.13 18:38

 

Zkuste se navonět z větší dálky a pouze jednou. Příště volte Eau de Toilett místo Eau de Parfum. A nebojte, když budete voňavku používat často, nos si zvykne a už Vás to nebude trápit. Nicméně okolí samozřejmě ano :)

paradigm +404/-65

13.3.13 08:23

 

Manžel používá nevhodně obdržené parfémy při luxování. Nastříká ho na papírový kapesníček a ten vloží na výstup vysavače na filtr. Krásně tím provoní celý dům.

Miluna Mia +1317/-740

13.3.13 21:27

 

Ještě lze koupit v lékárně čistý líh a vůni naředit třeba půl na půl. Při procházení obláčkem vůně pozor na oblečení, na některém by mohly vzniknout skvrny. Pokud procházet, tak před oblékáním.

Lina-jiná +2993/-817

14.3.13 08:25

 

Prostě máte po těch nedomrlých toaletkách pořádný parfém (teda eau de parfum :-)) To co popisujete je v pořádku, musíte se s ním naučit trochu šetřit.
Variant jak ho aplikovat je víc. Do výstřihu, před sebe a pak se tím projít, na část oděvu - třeba šátek.

adelaide k. +3763/-849

14.3.13 12:35

 

Musím s Vámi souhlasit, tahle vůně je hodně do prostoru. Nemyslím si, že by to bylo sílou parfemace, spíš složením. Ráno jsem se lehce stříkla a cítila celý den. Přiznávám, že mi to přestalo být příjemné a nepoužívám jí.

olilla +6/-0

13.3.13 19:45

 

pokud by Vám vůně stoprocentně seděla, správně byste ji po chvíli vůbec neměla cítit a jen okolí by mělo :) takhle mi sedla jen jedna a jako na potvoru ji přestali vyrábět… ale procházení skrz voňavou clonu je asi nejlepší možnost

Evuleee +86/-5

13.3.13 23:19

 

Tiež mám svoju vôňu vo forme EDP. Aby jej nebolo veľa, streknem si vždy iba jeden ako keby „polstrek“ za pravé ucho a potom sa toho miesta dotknem prstom a prenesiem si trochu tekutiny za ľavé ucho. Veľmi sa mi to osvedčilo a vôňa je tak ako má byť - teda že nechodím s obláčikom vône okolo seba, ale že ju je cítiť jedine keď je niekto pri mne bližšie.

Norielle +1087/-412

14.3.13 15:36

 

To je jen subjektivní dojem. Vůně se používá z toho důvodu aby člověk voněl. Aplikujte na kůži (ne do vlasů nebo oblečení) a nebojte se, pravděpodobně nevoníte ani zdaleka tak silně jak si sama myslíte.

solei +592/-550

13.3.13 15:35

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek