Nákupy na etsy.com

Vložit odpověď
llolla

1.5.13 20:46

Dobrý den, zřejmě v záchvatu touhy se finančně zničit jsem zabrousila na Etsy a objevila spoustu kabelek, které pravděpodobně nutně potřebuju a tak se ptám: má někdo zkušenosti?
Snažila jsem se dočíst něco o DHP a clu, ale dvakrát moudrá z toho nejsem (DPH se platí u zásilek od 22 eur, proclení podléhají všechny dražší 150 eur + ještě 180 korun nějaký poplatek České poště- potud je mi to jasný). Co mi ale jasný není- kdy se to DPH/clo vlastně platí a komu? Jak by to teda v praxi probíhalo- zaplatím to odesilateli, na poště, nebo třeba převodem, až když bude zásilka v republice?
A ještě k poštovnému- když je tam kolonka „with another item“, tak to musí být od téhož prodejce, nebo od kohokoliv, kdo prodává na Etsy?
Pokud by měl kdokoliv jakýkoliv tip, na co dát pozor nebo na co se zaměřit, budu moc vděčná (zatím mám zkušenosti pouze s nakupováním z Asosu a ráda bych si rozšířila obzory=). Díky
P.S. Diskuzi Jak neplatit clo z USA jsem si přečetla, ale o tom, jak probíhá samotný akt placení jsem se nic nedozvěděla=)

 

Etsy je něco jako Fler, takže „with another item“ bude u každého prodejce zvlášť, oni jsou pouze prostředník.
Co se týče DPH a cla - pravděpodobně Vám zásilku zadrží celníci a přijde Vám poštou fotka balíku a instrukce. Vy si buďto můžete zajet do Ruzyně a zařídit si to sama, nebo podepíšete nějaký papír, na základě kterého to za Vás vyřeší Česká pošta. Já na konci loňského roku platila za to vyřízení necelou stovku, ale možná to zvýšili. Když dodáte vše potřebné, o pár dní později byste měla mít balík doma. Je ale dost možné, že Vám balík nezadrží, prodejce například může uvést nižší cenu tak, abyste se vešla do limitu apod.

misial +16388/-5052

1.5.13 22:26

 

Pro detailní info doporučuji jakoukoli internetovou diskuzi o dovozu zboží z třetích zemí (např. na Webtrhu), je jich spousta. Pokud máte v plánu objednávat jen nějaké ty kousky pro sebe, tak nic neřešte, v případě potřeby Vás kontaktuje Česká pošta (nebo jiný dopravce zvolený prodejcem), abyste dodala např. dodatečné doklady (nejčastěji budou chtít vědět, kolik jste zaplatila), případně dostanete složenku. Z praktické stránky to moc není třeba hrotit, objednávám z různých zemích světa mnoho let, a pouze jednou po mně chtěli důkaz o skutečné zaplacené částce a jednou jsem doplácela dph. Nebojte a směle do toho!

Sicilianwidow +6325/-1284

1.5.13 22:12

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek