Návrh vhodného oblečení

ajťák

11.10.15 04:35

Dobrý den,

potřebuji poradit ke stylu oblékání při mé pracovní činnosti.
Jsem OSVČ jako drobný živnostník; má práce spočívá v tom, že opravuji PC a notebooky. Občas jezdím k zákazníkům (k nim domů nebo do domácích kanceláří) řešit některé, krátkodobé úkony. Z 90% to funguje ale tak, že PC či notebook mi zákazník přiveze - někdy předávání je prováděno mimo mé pracovní prostory, někdy je předávání prováděno v mé kanceláři (či dílně).

Nikdy nejsem na nějakém jednání v nějaké korporaci, zaměřuji se na drobné živnostníky nebo na zákazníky, kteří jsou už v důchodu a nebo na „obyč“ lidi. Nezaměřuji se na střední či velké korporace.

Ke konci dotazu napíšu něco o sobě a současném stylu.
Je mi 31, jsem ajťák. O ajťácích se dříve říkalo, že jsou nepoužitelní, na tuhle „hlášku“ jsem si už zvykl.
Snažím se být použitelný. Nejčastěji nosím jeany; „rozumné“ triko (ne žádné roztrhané či natržené či nedej bože děravé), nekřiklavé; bundy (spíše sportovnějšího stylu); boty většinou stylu Sketchers.

Ve vedrech, které letos panovaly jsem asi 2× jel ke 2 stálejším zákazníkům v tílku a tříčtvrťákách, bez sandálí (v botech). Ano, je mi jasné, že je to možná za hranicí, ale ve 36 stupňovém vedru je člověk rád, že vůbec něco udělá; navíc si k tomu přidejte zapnuté PC či notebooky, které Vám v provozovně můžou zvýšit teplotu. Ventilátory byly v Liberci už vyprodané.

Co se týče saka či košile, košile nosím hodně vyjímečně, sako při styku se zákazníky jsem nikdy na sobě neměl. Prosím, nezapomeňte, že převážně řeším převzetí PC či notebooku…

Jsem štíhlé postavy, vlasy mám převážně krátké - 0,5 cm - cca 3 cm. Každý den se holím, neměl bych dobrý pocit z nějakého týdenního plnovousu.

Můj dotaz zní: Je tohle ještě v pořádku ? Prosím, navrhněte případné změny, budu rád za případné webové odkazy s fotkou (pro jistotu, abych si pod tím nepředstavil něco jiného).

S pozdravem „ajťák“


Reklama

 

Já myslím, že by jste měl přehodnotit košile. Není nutné nosit nažehlenou bílou košili, je opravdu obrovský výběr a na celodenní nošení je to ok. Místo tenisek bych pořídila polobotky. Bunda už pak záleží na Vás, co se Vám líbí, ale určitě najdete i něco nesportovního(ko­žená bunda, trenčkot, zkrácený kabát,atd). Přeci jen nejste žádný sportovec, ale IT a proto nevidím důvod chodit v teniskách a sportovní bundě., když už se na to ptáte.
No a to tílko, to dle mě teda přes čáru je, nic proti Vám, ale mě se to na chlapech obecně nelíbí.

NellieLovett +29655/-5495

11.10.15 12:57

 

Kalhoty: džíny, manšestráky, pláťáky pohodlnějšího střihu - s ohledem na charakter práce, zařaďte určitě košile - je velký výběr měkkých, barevných, ale i „lepší“ neplandavá trika s dlouhým rukávem, polo trika, svetry. Bunda může zůstat, ale ne vyloženě sportovní - ne lyžařská nebo na vysokohorskou turistiku.
Tenisky nebo botasky nahraďte ležérními polobotkami - semišky, měkké polobotky, kotníčkové boty. V podstatě souhlas s předchozím.

JarkaJ +4692/-1017

12.10.15 16:33

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

100 let módy na 256 stránkách

Posledních sto let módních směrů i stylů na papíře. To je nová... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sexy (vel)ryba v síti: Laciné, nebo osobité?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Když jsem v 90. letech potkávala náctileté holky v síťovaných... Celý článek


Reklama