Neustále roztrhané punčocháče - co s tím?

Vložit odpověď
Penel0pe

3.11.13 22:39

Hezký večer,
mám problém s podstatnou částí mého šatníku: Pořád trhám puchocháče. Vůbec nenosím kalhoty (vlastně ani žádný nevlastním, nepočítám-li tepláky :D) a punčocháče jsou tedy mým denním chlebem od podzimu do jara… Mám ale asi nějak divně rostlý prsty a nehty, protože i když je mám ostříhaný a hezky zapilovaný, tak během jednoho dne se mi v podstatě jakýkoliv punčocháče na palcích ztenčí na síťku a za pár dní to mají spočítaný úplně… A je jedno v jakých botách.

Nemáte někdo stejnej problém? :) Nebo nevíte, kde se u nás prodává něco takovýho , případně punčocháče končící u kotníků (ale ne legíny)? Stříhat klasický pučocháče nechci, vypadá to blbě, roluje se to…

Díky moc!

 

Pomáhá si NA punčocháče vzít ponožky (kotníkové, balerínkové). Potom nedřete silonkou o botu. Ale do všech bot se to použít nedá.

AnoNe +12727/-3081

3.11.13 23:14

 

Vždycky, když si obléknete silonky, chyťte je za špičku a povytáhněte, ať je nemáte na špičce prstů napjaté.
Musí být prostě volná, povytažená špička. To určitě pomůže! :-)

Dadoo +128765/-24838

4.11.13 09:18

 

Co si zkusit obléct pod punčocháče ještě tenounké, třeba silonové ponožky nebo takové ty ťapky do balerínek? Třeba by vám to pomohlo.

Karoshi +3823/-923

3.11.13 22:55

 

Mám stejný problém. Dělají mi to jakékoliv punčocháče v jakýchkoliv botách, co mám. Tam, kde je palec se mi prostě udělá dirka. Začala jsem to řešit tak, že si špičku palce přelepuji kouskem náplasti (ještě před obléknutím punčoch). Ne tou s polštářkem, ale takovou, co jen lepí a můžete si odstřihnout jaký kus chcete. Pro mě je to rychlé a efektivní a šetřím punčocháče.

Sonetka +959/-75

4.11.13 10:30

 

Skvělé punčocháče bez špičky prodávají v Rossmanovi, je to jejich privátní značka. Jsou za dobrou cenu a vůbec se netrhají, doporučuju.

Esmee +88959/-22031

4.11.13 11:48

 

dvoje silonky ani punčocháče s volnou špičkou asi nejsou moc řešením, ve dvojích silonkách se špatně chodí, a volná špička pokud chodíte v sukni celoročně není do zimních bot ideální a navíc se člově připraví o velkou škálu vzorů.
Tady bude kombinace více faktorů - jaké máte boty? Tohle dělávají špatně vybrané boty ve kterých je příliš nízká špička která v kombinaci s trošku odstávajícím nehtem (jestli to jde, udělejte nehty na nohou ještě kratší než máte) prostě ty silonky může ztenčit. Ale je to divné, silonky přece jenom svým založením musí něco vydržet. Co takhle kvalita silonek a jejich velikost? Nejsou vám ty silonky malé? Kupujete to nejlevnější na trhu nebo zavedené značky? A jak silné silonky nosíte… tloušťka 20 už dokonce ustojí i kamínek v botě aniž by se silonky roztrhly.
Předpokládám, že nosíte k silonkám a sukním ve většině případů lodičky takže tam by nějaké zdvojení ponožek (pokud chcete ty silonky uchránit, je lepší nosit ty ponožky přes ně, než pod ně) nemělo moc smysl, je to vidět, vypadá to nehezky a stejně by to pomohlo jedině v případě že by šlo o obyčejné ponožky, silonkové se roztrhnou stejně jako silonky a taky to může pěkně tlačit.
Obávám se, že závada ale nakonec přece jenom nebude v silonkách, bude buď ve výběru bot nebo pedikůře.

solei +591/-550

4.11.13 09:09

 

Mám to úplně stejný. V poslední době jedny punčocháče na den. Buď se proklube palec, nebo si někde zatrhnu prstýnkem atd. Většinou si už kupuju levnější typy, nevím, jestli se vyplatí pořídit si tzv. neparetelné, které jsou o dost dražší a nemám jistotu, že se opravdu netrhnou.
Až najdu takové, které jsou trvanlivé, nakoupím si do foroty :-)

AgeMiddle +1590/-592

8.11.13 18:31

 

Punčocháče s volnou špičkou mají v Marks&Spencer.

littlewingel +905/-74

3.11.13 22:42

 

Mně se to stávalo často, než jsem si začala lakovat nehty na nohách; teď už míň. Ale je pravda, že punčochy moc nenosím a punčocháče mi nedělají dobře vůbec.

Temperance +20699/-2077

4.11.13 15:56

 

mám stejný problém, problém rozhodně není v kvalitě punčoch ale v tom, jak je nehet rostlý. Špička palce mi trčí více nahoru než většině lidí. Pomáhá mi na to nošení ponožek na punčochy tam kde to jde a do lodiček si palec přelepuji tak jako Sonetka.

motorová pila +1366/-286

5.11.13 19:54

 

Mám podobný problém, nedělá se mi díra na palci jen u silonek, ale i u silnějších materiálů. Trochu pomáhá si povytáhnout punčochu, ale problém je podle mě v nehtu a v jeho ostříhání. Musím mít nehty ostříhané opravdu nakrátko a i tehdy mám problém, možná si nehet špatně stříháte jako já, vždycky musím zajít za mámou, aby mi ty palce ostříhala. Doporučila bych si zajít třeba na pedikúru a zjistit, zda přece jen někde nechybujete (ve finále to vyjde stejně jako nakupování nových punčoch).

Beldaran +761/-182

10.11.13 15:18

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek