Obaly na knihy

Vložit odpověď
kamaradvladimir

3.2.14 13:26

Kdo často cestuje s knihou, možná řeší i její obal. Plánuji jako dárek koupit pár obalů na knihy. Kožené jsem zatím zamítl, ale našel jsem tyto textilní od decente.cz. Máte někdo zkušenosti, jak je to s velikostí, zda se to cestováním moc nepoškodí a při ukládání do knihovny to „drží tvar“?
Nebo znáte nějaký jiný eshop?

nejde mi vložit obrázek :/

 

já jsem jeden dostala a na prd. 90% knih do něj nesedí (a to jsem dostala nejklasičtější velikost A5). Knížky jsou moc velké/dlouhé a když už by seděly velikostně, tak mají moc stránek = na obal moc široké.

Takže za mě je to naprostá zbytečnost (a to jsem hodně vášnivý čtenář a bez obalu žiju naprosto v pohodě ;-) ).

kamaradvladimir: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Ladie +2065/-353

3.2.14 13:45

 

asi to neposlouží jako dárek, ale pro praktické použití úplně stačí klasické balení knih do papíru (pokud nepoužijete zrovna reklamní leták z tesca, ale třeba plakát z kalendáře, ani to nevypadá nijak strašně)

z maloměsta +622/-169

3.2.14 14:55

 

Nebo si zajděte knihy nechat obalit do knihovny :) My tuhle službu pro čtenáře poskytujeme, hojně ji využívají třeba rodiče prvňáčků (a vlastně celkově žáci), když neumí sehnat obal na atypickou učebnici… Cena: 4,– Kč za jakýkoli rozměr.

Kakajkokakajove +3018/-797

4.2.14 10:56

 

Textilní obal vesměs vydrží všechno, jen se umaže, takže kupte nějaký tmavý. Velikost, no to je trochu problém. Knížky mají většinou velikost cca A5, někdy větší někdy jsou menší. Problém je s tloušťkou, jedná má stran 250 jiná 700. Já bych zvolila obal universální. Viz odkaz http://www.fler.cz/zbozi?…. Popř. poptejte se v knihkupectví, mají to jako doplňkový prodej. Textilní obal tvar nedrží, prostě kopíuje knihu, pokud chcete obal, který drží tvar tak kupte kožený, taky se dělají v uni velikosti.
P.S. U koženého obalu můžete nechat udělat rytinu podle přání

xluki +706/-302

3.2.14 13:38

 

První jsem dostala, druhý koupila a teď už mi je šije mamka. Problém je totiž opravdu ta velikost, protože každá kniha je jinak velká, proto jich mám v záloze několik. Pokud jde o zašpinění má tu výhodu, že hodíte do pračky a je zase čistý. Tvar samotný obal nedrží, pokud je textilní, ale přizpůsobí se knize. Poškození záleží na kvalitě ušití/materiálu, jak se ke knize v obalu budete chovat. Já je využívám na knížky z knihovny a nemůžu si stěžovat.
Prodává je třeba i Papelote http://www.papelote.cz/ a mají i kamennou prodejnu , nebo někde na Fleru určitě někoho dohledáte, kdo šije nebo se poptejte v knihkupectvích, dnes už jsou tyhle obaly docela snadno k sehnání. V dobrém knihkupectví/prodejně by vám měli být schopni poradit i správnou velikost nebo alespoň co nejuniverzálnější.
U výběru velikosti bych se asi orientovala podle toho, co dotyčná osoba nejčastěji čte, oni některé žánry, spisovatelé, nakladatelství mají podobné velikosti knížek při vydávání, ale pravidlem to samo není.
Píšete, že chcete obalů koupit více, tak vezměte každý v jiné velikosti a uvidíte, který sedne nejvíce. Doufám, že se vám koupě podaří.

Sonetka +960/-75

3.2.14 15:03

 

Myslím, že jeden univerzální neexistuje. Každá kniha, i v obecné velikosti A5 má mnohdy na centimetry různý rozměr, 140×200, 145×205, a mohla bych pokračovat. :-) Každá kniha má také jiný rozměr hřbetu podle počtu stránek a použitého papíru (jiný hřbet má kniha vytištěná na volumen chamois, jiná na ofset i při stejném počtu stran a to nemluvím o gramáži papíru, která je také různá a má vliv na výslednou šířku hřbetu), u pevné vazby se formát knihy mění kvůli použití desek. Osobní zkušenost s obaly nemám, díky své profesi o něm ani neuvažuji. :-) Zabalit knihu do hezkého balicího papíru bude asi jednodušší…

Harmonika +3141/-470

3.2.14 21:45

 

Doporučuji použít obal, který se dá krásně složit z novin nebo z časopisu. Vydrží nějaký čas, pak se dá zase vyměnit dle nálady. Je to jednoduché. Pokud má však obal reprezentovat, mrkla bych v knihkupectví. Ale já sama používám velké noviny - Hospodářské.

beryl +33/-8

5.2.14 15:57

 

Běžte se mrknout do luxoru. Mají textilní obaly různých velikostí od českého výrobce :-)

Mylady2 +87119/-71156

3.2.14 14:55

 

V Luxoru jsou snad kožené obaly?!?

Gorilka +10504/-4603

4.2.14 19:26

 

Mám obaly tři velikostí a používám je jen na cestování, tj. aby se v tašce nepoškodily. Takže mi nevadí, když je obal trochu větší. Obal je z vyztužené látky, takže něco vydrží. Viděla jsem obaly i v Kanzelsberger, ale já jsem si vybrala na fleru, vyšly mě i s poštovným dost levněji.

+/-

5.2.14 07:30

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek