Obarvení kabelky z umělých vláken

Vložit odpověď
Mladá chemička

2.2.13 15:45

Zdravím,
potřebovala bych od vás poradit. Dostala jsem kdysi psaníčko, má světle fialovou barvu, ale nevím, co to je za druh umělého vlákna (myslím, že ho většina z vás zná, je z Oriflame, fotku jsem bohužel nenašla). Psaníčko jsem měla jen jednou, barva se mi nelíbí a ani k ničemu nehodí, ale je mi líto ho nepoužívat.
Myslíte si, že by se dalo nějakým způsobem přebarvit? A případně kdyby dalo, tak čím?

Děkuji vám za vaše rady

 

Doporučuji barvy Neopaque a Lumiére, jsou na všechny materiály. Já s nimi barvila boty (obojí z koženky) a kabelku (také z koženky) a jsou prý i na textil, akorát je pak potřeba je zažehlit. Barvy chytnou i na tmavý podklad a já s nimi byla vždy spokojena. Lahvička stojí kolem 80 Kč a třeba na nízké kozačky jsem jí spotřebovala asi pětinu, možná ani to ne, takže vydrží dlouho ;)

PrincessAya +180/-176

2.2.13 19:17

 

Ano, barvy Lumiere a Neopaque, návod na Protivné blondýně nebo viz dřívější dotaz na stejné téma.

+/-

2.2.13 23:05

 

Nevím o žádné barvě,která by měla chytnou na umělá vlákna. Vždycky když jsem něco barvila,tak t byla bavlna,takže bohužel neporadím. Jo, napadla mě jedna věc-lihový fix :D Brácha si tím počmáral penál a nejde to dolů žádným způsobem.. :D A teďka když se to vypralo,tak to ani nebarví..

Monys01 +3745/-1096

2.2.13 18:42

 

Některá umělá vlákna, např. polyamid (nylon, český silon) se dají barvit dobře i běžnými barvami, třeba v pračce. Naproti tomu polyester a poyakryl Duhou určitě nechytnou. Nejsem si jistá, zda se viskóza považuje za umělé vlákno, když se získává regenerací celulózy, ale barvit by se měla dát.

dagur +4357/-848

2.2.13 23:26

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek