Oblečení a obutí dětí na promoci

Puffin

05.10.14 16:00

Hezký den,
s celou rodinou bychom se měli zúčastnit promoce. Naše děti v šatníku nějaké slušné oblečení mají, syn (10 let) si vezme jednobarevné tmavší kalhoty, tmavý tenký svetr a světlou košili. Ale nevím si rady, co s kabátem a botami.
Má černou softshellovou bundu s kontrastními zipy a velmi sportovní boty. Říkám si, že ta bunda by snad prošla (na samotnou promoci by ji měl odloženou v šatně), ale nad botami váhám.
Samozřejmě mu průběžně rostou nohy a obávám se, že minimálně další půlrok podobně slavnostní příležitost nebude, takže by to ve výsledku byly možná boty na jedno použití. Tím pádem jsem v pokušení nechat mu prostě ty sportovní boty. Ale současně je mi to líto, prošvihnout šanci směřovat ho aspoň trochu k elegánovi. Syn si vždycky vybere jen sportovní oblečení, tričko, mikinu, džíny, bundu, kecky a jde…
Nenapadá vás nějaké lepší řešení? Podotýkám, že se úplně nebráním tomu něco dokoupit, ale ráda bych, aby u jednoho dítěte tahle „jednorázovka“ nepřesáhla cca 500 Kč.
Budu ráda za jakékoliv nápady a podněty.


Reklama

 

Pokud mu nechcete dětskou obdobu pánských společenských bot kupovat, existuje možnost zapůjčit je. Měli by je mít v půjčovně, kde nabízejí dětské obleky, šaty pro malé družičky atd. Umím si ale představit i to, že by si vzal něco podobného: http://www.bata.cz/…72400-mini-b Určitě by se - ač třeba ne kožené (stejně z nich brzy vyroste) - daly sehnat i do těch 500. Mohl by je pak ještě užít třeba na focení do školy, na předávání vysvědčení, rodinné oslavy atd. Ale třeba by se mu líbily i na běžné nošení - i když děti prostě chtějí vypadat jako ostatní ze třídy, takže to asi moc pravděpodobné není. Při nejhorším by se snad snesly úplně jednoduché celo-černé boty: http://www.finishline.com/…093fpblk.jpg Není to ideální, ale zase je to dítě (i když už ne tak malé), tak myslím, že by to bylo alespoň snesitelné, protože by nepoutaly pozornost. Navíc by je pravděpodobně ještě unosil, protože by se mu hodily k ostatním věcem.

S bundou máte pravdu, tu odloží, tudíž se s ním nebude daného ceremoniálu účastnit. Každopádně pokud jsou ty jeho sportovní boty barevné, rozhodně je nechte doma. Promoci jsem sice absolvovala jen jednou, ale naprostá většina lidí (včetně dětí - na nohy jsem se jim ovšem nestačila dívat) tam byla oblečená skutečně společensky, dress code dodrželi mnohem lépe, než tomu bývá na maturitních plesech.

Puffin: Odpověď mi pomohla, děkuji!

andiedvorakova +8736/-1219

05.10.14 18:15

 

Zkuste zapátrat v nějakém dětském bazaru, třeba tam slušné boty na jedno použití seženete.
Jinak bych se asi taky nebránila nějakým černým pěkným teniskám, viz výše. Ty unosí i jinde a na promoci si jich nikdo nevšimne.
Ty sportovní boty mu ale nedávejte. Jen ať se od malička učí způsobům:-)

iveta_zla +6122/-1913

05.10.14 19:21

 

Zkusila bych třeba i sekáč, kdyby všechno ostatní selhalo.

Mishule_obecna +2017/-722

06.10.14 12:34

 

Existují dokonce i půjčovny. Ve svatebních salonech či půjčovnách společenských oděvů mají i dětské společenské boty. Na pár hodin se to půjčovné myslím docela vyplatí.

Puffin: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Trubycka +1179/-207

05.10.14 19:33

 

No nevím, já osobně bych svému dítěti boty z půjčovny nikdy nedala (stejně tak boty z bazaru). Společenské boty bych rozhodně nekupovala, kór když v nejbližší době nebude příležitost je vynosit.
Takže buď bych koupila černé tenisky, které by se u slavnostního oblečení ztratily a syn je pak vynosí (no vynosí. Opravdu přes zimu vynosí tenisky?? Na jaře už je počítám neobuje…)

Nás taky v blízké době čeká promoce. Syn má teda jen 3 roky, ale jde v tmavých kalhotách, bílé košili, modré přízové vestě a na nohou holt bude mít adidasky (vybral si modré. Mají stejnou barvu jako vesta, takže u tak malého dítěte to bude vtipný kontrast). Fakt to na tu půlhodinu odmítám řešit. A bundu/kabát?? To už vůbec ne.

Ladie +2064/-351

09.10.14 09:10

 

společenské boty snad unosí, ne? půjdou se školou do divadla, půjdete někomu na svatbu, těch příležitostí je!
odpustit se to dá u předškolního dítěte, tam je výběr společenských bot přeci jen horší, ale desetileté dítě? za chvíli půjde na gympl, bude mít stužkovanou, taneční, na výchovu ke slušnému oblékání není nikdy brzy!:)
na botách z půjčovny taky nic moc špatného nevidím, je to jako boty na bowling nebo šaty z půjčovny - vše se přece po vrácení pečlivě čistí.
třeba v deichmannu mají společenské boty pro chlapce za 549 kč, podívejte se i na www.goodboy.cz, tam mají rozumné, jednoduché boty do 1000 kč.
můžete koupit o trošičku větší (třeba 1/2 čísla) a dát mu tam vyrovnávací vložku.

moi-bebe +2193/-787

13.10.14 16:30

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Černá jako... podzimní kolekce Zary

Netušíme, kde se u kreativních návrhářů značky Zara stala chyba,... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Plavky do města nepatří

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Na Instagramu možná vypadají úžasně a cool. Plavkovina postupně... Celý článek


Reklama