Oblečení na slavnostní pasování myslivců/lesáků

Vložit odpověď
Matt.Wales

25.10.16 11:00

Dobrý den,

v škole se zúčastním slavnostního pasování našeho oboru na myslivce a lesníky, ale nevím, jak se vhodně obléknout. Díval jsem se na předchozí ročníky a drtivá většina měla myslivecký oblek (který zatím nemám a momentálně nemám ani finanční prostředky kolem 8000 jen za kalhoty a sako), přesto bych chtěl alespoň trochu zapadnout a nebít v černobílé kombinaci. Neměl by někdo nějaké nápady?

P.S. Jedná se o večerní akci

Najdete v encyklopedii: Tabulka pásnkých velikostí

 

A co třeba tmavě šedý oblek, zcela standartní a decentní, ovšem s malou tematickou voničkou na klopě? Ne moc velkou, abyste nevypadal jako ženich, ale myslím, že něco jednoduchého by mohlo vypadat velmi dobře a vhodně…

Matt.Wales: Odpověď mi pomohla, děkuji!

linda21 +2183/-496

25.10.16 17:53

 

Pokud je to jednorázová akce, kde budou mít všichni zelené uniformy, tak bych si ji půjčila od studenta z jiného ročníku, bývalého studenta, od jakéhokoliv myslivce. Nevím odkud jste, ale na vesnici ji mají v každé druhé chalupě, takže jde jen o to si vybrat podobně urostlého muže. No a stejně vypadá i slavnostní uniforma rybářů, ti ji jen zdobí jiným odznakem. V šedém saku budete vždy vypadat velmi divně a nepatřičně a je úplně jedno, jestli budete mít bažanta na klopě.

LEVEBE58 +789/-380

26.10.16 21:05

 

No, já se občas pohybuju na podobných akcích a musím říct, že není-li uniforma, normální oblek ještě nikoho nezabil. Volila bych oblek, ale asi ne černý - spíš šedý (nebo cokoliv, co se přírodní barevné škále blíží), světlejší zelenou košili a vázanku. Takové ty ozdoby na klopu . klidně. Pokud vím, existuje spousta tématických špendlíků, za které se dá strčit bažantí, sojčí nebo jiné pírko, případně kousek smrkové větvičky, a na klopě obleku to vypadá velmi dobře.

Jsou lidé, kteří si i na takovouto akci vezmou společensko-sportovní kalhoty (typu Bushman nebo některý army shop) a khaki košili (vždycky army shop :-), kterou normálně nosí do lesa, a v tomto případě je to snesitelné, ale správně jste uvedl, že je to večerní akce a důstojnost oblečení tedy má podle mě přednost před „stylovostí“. Radši méně zapadnout barvou a více podle dresscode.

Matt.Wales: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Evženie +2336/-330

26.10.16 02:44

 

Čo mala nedrvivá menšina? :) Do toho by som šla :)

kolúch +7239/-2211

25.10.16 15:03

 

když není uniforma tak oblek.otevřela jsem namátkou první eshop co e mi ukázal,cena do 6000,myslela jsem že na lesnických školách má uniformu každý,aspon to tak myslím bývalo…no oblekem nic nezkazíte

vlm +61131/-8942

25.10.16 12:37

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek