Obleceni na vesnici

Vložit odpověď
Eliška Rejčka

30.1.17 18:24

Mile pekelnice prosim o radu. Vzdycky jsme s partnerem chteli zit na vesnici a cca pred mesicem nam tak nejak padlo na hlavu mensi hospodarstvi (slepice, kralici, zahrada). Muj dosavadni vicemene elegantni mestsky satnik je uz nepouzitelny. Nechci chodit cele dny v teplakach jako smudla, ale potrebuju neco praktickeho na sebe, abych mohla chodit po praci, ale zaroven bych chtela vypadat aspon trochu pekne. Nemate nejaky tip? Predem dekuji za odpovedi.

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

…nebo případně hledejte „english country fashion“ - to máte hned několik století inspirace :)

Eliška Rejčka: Odpověď mi pomohla, děkuji!

linda21 +2183/-497

1.2.17 13:30

 

Představuji si vás nějak takhle :) Já bych zvolila pohodlné rifle,na nohy „farmářky“,košili…

Eliška Rejčka: Odpověď mi pomohla, děkuji!

lesnížínka +2872/-558

30.1.17 23:22

 

Žiji na vsi spoustu let a mám spoustu sukní, většinou kolových. Dlouhé teplé na zimu, ke kolenům, když je tepleji, a lehké plátýnkové rozevláté na léto. V zimě kvalitní punčocháče odolají i náporu stran drápů čtyřnohých kámošů. K tomu bundičky, vesty, bavlněná trička… Na nohy dámské pantofle na léto, kožené botky s nižším kramflekem když je chladněji. V zimě mám kotníčkové boty a taky s podpatkem. Jde o to přijmout, že obětuji tyto boty, nebo sukni,kdyby se to náhodou zničilo a musím říct, že zničím málokdy málo co.

Eliška Rejčka: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Nugat +2301/-254

1.2.17 15:52

 

Ano, s Nugat také souhlasím. Můžete nosit spoustu věcí, jen musíte počítat s tím, že při práci si je prostě umažete a rychleji odejdou. Z toho důvodu je lepší mít věci, které se snadno perou a nemusí žehlit, ale není nutno zůstávat u tepláků nebo legín.
Viděla jsem ženy v teplejších dnech v capri kalhotech a tričku nebo halence, to je velice praktické a hezké, a taky domácí šatové sukně nabízejí zároveň praktičnost a trochu parády. V hospodářství dost oceníte zástěry a přezůvky, které vám leccos zachrání, pokud je používáte důsledně - pouze ke zvířatům a při vstupu do domu odložit v místnosti k převlékání určené (babička nosívala zástěru gumovou, což je trochu extrém,ale zástěra obecně je dobrý nápad; mamka nosí ty proklínané crocsky, které mají výhodu rychlého přezutí. Já chodím v čemkoliv, co zrovna mám chuť obléct a není moc pro špínu.)
V každém případě všechny normální domy s hospodářstvím mívají „špinavou“ a „čistou“ zónu, které se nemíchají - ke zvířatům a na pole nosíme navrch věci, které se nechají ve špinavé zóně (předsíň, komora) a do kuchyně jdeme čistí a přezutí. Důsledné dodržování velice ulehčí život, když chcete být upravená a mít doma čisto. Vím, že to zní jako samozřejmost, ale není.

Evženie +2336/-330

15.3.17 02:33

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek