Oblečení pro chladné počasí - matrikářka

lau

29.05.14 22:04

Potřebuju poradit. Sháním oblečení, ve kterém mi nebude zima na podzim, v zimě a na jaře v obřadní síni na zámku. Původně jsem myslela na kalhotový kostým, ale raději mám šaty a sukně.

Mám 170 cm, velikost saka a šatů 40, sukní 38.

Máte nějaký tip, v čem bych za hodinu nezmrzla? Nejlépe i s odkazem na eshop, případně kamenný obchod v Kolíně nebo Praze. (A něco, co mě finančně nezruinuje. Počítám tak do 2.000. Leda bych se do něčeho tak zamilovala, že by mi byla cena jedno :D)

Najdete v encyklopedii: Šaty do práce


Reklama

 

Co třeba šaty (ať už pouzdrovky nebo třeba s áčkovou sukní) s 3/4 nebo dlouhým rukávem a větší příměsí vlny? Ve vlněných šatech by Vám zima snad být neměla, případně by se pod ně dala vzít třeba termo košilka. Podobné šaty jsem v zimě myslím viděla v Marks & Spencer a Debenhams, možná by je mohli mít i v Nextu. Co jsem ale teď koukala na stránky tak tam mají zatím samé letní.

Jak u šatů vyřešit zimu od nohou mě bohužel nenapadá. Lodičky a silonky moc nezahřejí a kozačky předpokládám vhodné nejsou.

lau: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Baara +388/-63

30.05.14 09:54

 

Souhlas s Barra
něco třeba takového ( u Kate by se dalo vybrat více věcí pro inspiraci ), šaty + delší sako (kabátek), nejlépe z vlny ta, v zimě zahřeje.
Teď v obchodech asi nic takového nebude, ale podzimních kolekcích se něco určitě najde.

lau: Odpověď mi pomohla, děkuji!

oriskova +361/-72

30.05.14 10:15

Dadoo +128674/-24817

30.05.14 14:59

 

Určitě volte sukni nebo lépe šaty se sakem. Představovala bych si uzavřenější tmavší elegantní šaty s dlouhým rukávem (kvůli chladu) a se sakem. Kvůli chladu můžete vzít pod šaty kombiné, pokud to materiál a střih dovolí. Šaty by mohly být klidně černé úpletové s rolákem (mám takové a jejich použití se mění podle charakteru doplňků).Materiál - cokoliv, včetně úpletu nebo sametu, sako odlišné barvy, trochu společenštější, třeba s jemným leskem (záleží pochopitelně na kombinaci se šaty). Punčochy (v zimě mohou být i silnější) a klasické lodičky. Na krk (nejen kvůli chladu) byste si snad mohla vzít i elegantně uvázaný šáteček nebo šál.
Hlavně nechoďte v černém kalhotovém kostýmu, teplejší to není a je to nuda. A obchod? Zkuste pro inspiraci Marks & Spencer, spíš podzimní kolekce, možná Pietro Filipi, ale to je dost drahé.
Zimu na nevytopeném zámku si dovedu dobře představit, jsem častou návštěvnicí památek.

lau: Odpověď mi pomohla, děkuji!

JarkaJ +4773/-1043

30.05.14 09:47

 

Návrhářka Petra Balvínová šije termošaty. Cenově jsou sice jinde, než si představujete, ale můžete si vybrat z několika střihů a barev. Jsou pohodlné, příjemné a lehce návykové :-).

+/-

02.06.14 09:42

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Íránská móda se uvolňuje z náboženských okovů

I ženy muslimského vyznání se chtějí líbit. Světem prolétla zpráva,... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Proč jsme módní chameleoni

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Říká se, že člověk je průměrem svých pěti nejbližších lidí. A platí... Celý článek


Reklama