Odchlupení vlněného kabátu

Vložit odpověď
fel

5.11.12 09:31

Milé pekelnice, nemáte některá tip, jak zabránit chlupům, aby na vlněný kabát skákaly snad samy? Dělá mi to je jen jeden vlněný kabát, bohužel zrovna černý, náš pes je světlý.
Přejet se lepícím válečkem před každým odchodem z domu mi jako uspokojující řešení nepřijde, protože mě to nebaví. Ostříhání psa jsem taky zavrhla.
Nedělá se nějaký antistatický sprej?
Zvažuju, že půjde z domu. Kabát samozřejmě, psa si necháme.
Díky za případné rady

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Ono to není starat se o oblečení- taky jsme měli doma světlou kočku a i když jsem před odchodem (3minuty) překartáčovala a převálečkovala kabát, kalhoty tak jsem s těma chlupama i přes to všechno odcházela… Takže o starání to vážně není…

BarunkaN +483/-175

5.11.12 12:42

 

Já černé oblečení chráním tak, že jakmile ho sundám, tak ho otočím naruby- na rubovou stranu se chlupy buď nechytají a nebo to není vidět. Mám sukni, na kterou se všechno lepí a takhle zůstává černočerná.

llolla +20399/-3436

5.11.12 19:31

 

Obávám se, že jiný způsob, než „projet se válečkem“ opravdu není… máme psa a chlupy mam i za ušima jen se na něj podívám. Trvá to minutu, to neni zas tak velká oběť, ne? :)

teetee +5639/-1382

5.11.12 20:09

 

když ono bohužel jiné řešení než přejet se před odchodem válečkem není…nebo nenechat psa ometat se kolem kabátu - zkrátka když odcházím, rozloučím se se psem, obléknu kabát a ven. v tomto pořadí. pak bych předpokládala, že chlupy nebudou problém. nechápu jak jinak by na ten kabát naskákaly, než že se vám pes přímo ten kabát otře..:O ? a o starání to bohužel přece jen je - pokud mi vadí chlupy na oblečení a mám doma zvíře, musím se prostě smířit s tím, že budu muset častěji luxovat, chlupatce vyčesávat/furminátorovat a vůbec jaksi napomáhat tomu, aby se výskyt volně poletujících chlupů minimalizoval :) (doma mám kočku, dřív kočku + setra, takže mám představu jaké to je mít doma chlupaté zvíře)

vrtule_vrtule +274/-48

5.11.12 14:24

 

Stačí trochu se o oblečení starat. Než si kabát /sako, šaty…/ obléknu, vezmu kartáč na šaty /s jemnými štětinami/ a oblečení přejedu. Občas důkladně vykartáčuji, zbaví se tím prachu a některých skvrn. není ho třeba pak často dávat do čistírny. Na vlněné šaty se dělali dříve jemné sametové „kartáčky“.

Linie +19645/-3301

5.11.12 09:45

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek