Odřené podpatky

Vložit odpověď
Káně

26.6.12 16:37

Ahoj pekelnice,
se stoupající intenzitou nosím podpatky. Bohužel se nevyhnu chůzi dlážděným centrem a podpatky podle toho vypadají. Nemáte nějaký tip, jak to zamaskovat? Na Omlazení jsem četla, že to holky retušují lakem na nehty v podobné barvě, ale přiznám se, že do toho se mi moc nechce. Někde doporučují takové ty plastové chrániče podpatků, ale připadala bych si, jako když mám na botě přilepenou žvýkačku. Boty si plánuju dát časem znovu podrazit. Nevíte, jestli jsou schopní opravit i to odřené? Nebo nemáte nějaký fígl? Je fakt, že to asi zas tolik vidět není (tím spíš při chůzi), ale stejně mě mrzí, když si vezmu nový boty a i s opatrnou chůzí je na nich hned škrábanec. Díky.
PS: Nepřijímám rady typu „Nenos podpatky.“ Těch se nevzdám :)

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Ahojky,

bohužel jsem řešila úplné to samé ! Pár bot jsem už kvůli tomu vyhodila, ale pak mě konečně napadlo se zeptat obuvníka v opravě obuvi. Nejde to prý u každého podpatku, ale některý podpatky jsou „potažený“ spaciální vrstvou koženkou, nebo tak něčím a on to sundá a dá novou vrstvu a nebo, když nejsou podpatky „žíhané“ jako máš na té první fotce je obrousí a znovu nabarví.

girl.or.element +7127/-2720

26.6.12 16:40

 

Jeden čas jsem také řešila tento problém. Přece jen všechny víme, co dělají s našemi botami (a to nejen s podpatky) dlažební kostky ve městech. Ale zpět k problému. Dlouho jsem hledala na internetu (vyhazovat třeba nové boty je škoda) a našla jsem, že nějaká slečna si polepuje podpatky nebo rovnou celé boty látkou, kamínky apod. Na mě je to trochu složité, proto jsem na odrbané podpatky nalepila kousek krajky. K tomu jsem použila obyčejný Herkules a drží to padádně a vypadá to parádně :-). Nechce se mi utrácet další peníze na obuvníka, když jsem za boty dala poměrně velký peněžní obnos a nalepená krajka na botech prošla i zkouškou „ohněm“ a to tak, že jsem se v nich prošla po poli, v trávě a korunovala jsem to asi dvou hodinovou procházkou mezi dlažebními kostkami. Krajka vydržela nalepená a navíc zabránila dalšímu devastování. :-)

Rebecca Smile +606/-274

27.6.12 00:18

 

Myslim si, ze by to slo opravit i korektory na drevo (prodavaji se v tycinkach, v ruznych barvach), mozna i timtez na auta (to uz je ale trosku hardcore). Jinak souhlasim s tim novym potazenim podpatku, pokud jde o kuzi nebo kozenku (jako na poslednim obrazku)
A co se tyce toho, ze pri chuzi to neni videt. Je. Pokud se zrovna na to zameris. Zrovna vcera jsem koukala na nejakou slecnu, co si to stradovala ulici v takhle znicenych botkach. (Historicka centra mest jsou na tohle peklo…)

Kyttka +982/-150

26.6.12 18:01

 

mne to obuvnik opravuje celkom pravidelne, ked zoslapem patniky a davam ich menit, obuvnik mi zakamufluje aj odrate opatky (take tie paskovane ako prva a druha fotka) specialnym obuvnickym tmelom.

veronika k +108/-26

26.6.12 18:26

 

Na ty podpatky s „dřevěným“ povrchem stačí kupodivu obyčejný lihový fix. :) Pochopitelně je třeba trefit barvu a vyhrát si s tím, použitelné je to spíš na ty tmavé, ale - funguje.
A tip k tomu čarování s odstíny: kupříkladu černá lihovka není tak černá, jak by se zdála. Čmárneš, rychle setřeš prstem - a je hnědá, méně zakrývající, možno opakovat až do dosažení žádoucího odstínu. Čmárneš a nesetřeš, bude černá.
Je to ovšem tip jen pro některé typy podpatků a příliš hluboké rýhy tak stejně nezakryješ, u těch tmavohnědých na druhém obrázku by ale lihovka mohla konat zázraky. :) (A když to nevyjde, tak lihovku jen očistíš a pak už ten švec…)

ultraviolet +89/-16

26.6.12 18:44

 

S tím lakem (nebo barvou to skutečně funguje), jde ale o to přetřít ten podpatek CELÝ, nejen kamuflovat ty škrábance, to samozřejmě bude vidět…

Blair +2968/-513

27.6.12 09:40

 

U ševce to dělají a umějí si poradit i v případě vzorovaných podpatků.

wednessday +954/-182

26.6.12 18:19

 

Napadá mě jediné - vyměnit celý podpatek. Nevím ale, zda se dělají třeba ty pruhované, nebo jen jednobarevné. Nicméně u ševce vám je vymění, dají i vybrat z různých šířek i tvarů, ale úplně stejný ho mít asi nebudete.

Pirek +131737/-36992

26.6.12 16:40

 

Měla jsem tak sedřený celý podpatek na kozačkách. Obuvník mi to potáhl jakousi „gumou“.. tu ale potkal stejný osud, jako podpatek.

ramiza +20/-73

28.6.12 16:02

 

Maskovacích fíglů zazněla spousta, u některých bot bych se nebála ani kreativního řešení - polepování aplikacemi, kamínky, látkou, flitry… samozřejmě se pak může stát, že boty budou ladit k jiným outfitům, než předtím. Jinak se dá nechat vyměnit celý podpatek, chce to jen vybrat ševce, který má velký sortiment jejich tvarů, výšek a barev.

firefly +5489/-789

30.6.12 20:29

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek