Oprava kalhot

Vložit odpověď
Bugatti

15.8.13 00:25

Prosím o radu, jak opravit dole roztřepené nohavice u kalhot.
Jedná se o letní plátěné světle béžové kalhoty. Nohavice jsou v délce mírně roztřepené, což mne irituje, ale jsou velmi pohodlné a jinak zachovalé, nechci se jich zbavovat. Zkrácení nepřipadá v úvahu, délka nad kotníky mi nesluší.
Považujete za přijatelné, když úzký roztřepený pruh odstřihnu a délku olemuji vzorkovanou látkou, která bude obsahovat barvu kalhot? Abych zachovala délku, proužek by měl asi 3 cm. Kalhoty hodlám nosit na výlety, na zahradu, maximálně na cestu do místního obchodu. Dříve jsem tak kalhoty běžně opravovala, ale nevím, zda je to v dnešní době přijatelné na nošení jinam než doma.

 

a viděla jste ty fotky, v čem je proi spoustu lidí v dnešní době přijatelné chodit?;) já byhc se toho vůbec nedála, udělat to tak, jak říkáte

z maloměsta +622/-169

15.8.13 09:07

 

Šikmý proužek přiměřené barvy i kontrastní to vyřeší poměrně snadno, pokud neseženete v galanterii, kupte si látku vhodné barvy a vyrobte si ho doma, není to nic těžkého, forma na jeho zažehlení se dá vyrobit z papíru http://scientificseamstress.blogspot.cz/…e-maker.html.
Případně nalátat tkaloun též přiměřené barvy, tj, nic neodstřihávat.

Moir +23896/-3814

15.8.13 09:09

 

Nemáte třeba podobnou látku? Pokud bych přidávala proužek, vybrala bych maximálně bílo-běžovou, nebo něco umírněného. Když už látku budete kupovat, můžete si k tomu udělat textilní pásek ve stejném provedení, ale za to už mě asi ostatní přispěvatelky zdrtí svým mocným hněvem, protože to budou považovat za přehnanou snahu o sladěnost.
Jestli jsou na zahradu a maximálně do obchodu, můžete tam dát třeba svítivě zelenou s kytičkama a tvářit se, že je to vtip. :)

Nosfi +397/-143

15.8.13 07:29

 

Dnes se už moc neopravuje, ale chápu vás, také mám své oblíbené oblečení.
Já bych na nastavení a zalemování nevolila nic se vzorem, ale jednobarevnou látku, co nejbližšího odstínu a materiálu, jako jsou původní kalhoty. Vzhledem k tomu, že se dnes nosí různé trekingové kalhoty i běžně do města se schválně našitými kapsami, záplatami a lemováním z kontrastního materiálu, chodila bych v opravených všude, kam vám to cit dovolí.

Zoe +2709/-400

17.8.13 11:07

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek