'Opravené boty'

Vložit odpověď
Anwen

3.4.14 20:15

Dobrý večer
Nedávno jsem s mamkou jen tak mezi řečí prohodila, že se mi mezi podrážkou a botou mých jediných, milovaných a stařičkých tenisek udělala dírka a že ji musím zalepit. No a mamka vyvinula nečekanou iniciativotu a odnesla je do opravny. Nic netuše jsem si tenisky dnes ráno chtěla obout ( jsou to moje nejpohodlnější boty, i když mám opuchýřovanou celou nohu, v nich mě nebolí) a všimla si zářivě bílé gumy na obou podrážkách co vypadá jako spodek od papučů co jsem nosila na prvním stupni. Vypadá to dost děsně. Myslíte, že se to dá nějak ' spravit' nebo už si musim jít hledat nové pohodlné boty?
Děkuji za vsěchny odpovědi

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Vezměte si ty boty a chvíli je noste - podrážka zčerná a bude to. Jinou radu nemám. Ještě můžete zkusit použít lihový fix nebo tu gumu zespoda natřít nějakou barvou, nejlíp na bázi latexu - ale stejně se to ošlape. Jinak ono to zvrchu vidět není a zboku je stejně bílý pruh.

Anwen: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Evženie +2336/-330

3.4.14 20:26

 

asi půjdu proti všem, ale manželův děda je švec a u něj v dílně se válej různé odstíny mechovek, podpasků a podrážek, ale ani jediná v pastelové barvě…Nevím jak je to v jiném městě, ale nemyslím si, že by každý švec měl zásobu materiálu na opravu bot v tak široké paletě barev. Modní boty jsou holt v dnešní době brány jako konzumní zboží a oprava se buď nepovede nebo nevyplatí

Anwen: Odpověď mi pomohla, děkuji!

kočka Míťa +1960/-700

4.4.14 13:29

 

Já být vámi, tak jsem ráda, že jsou boty spravené a můžu v nich ještě chvíli chodit, když předtím byly evidentně na vyhození, a řešit barvu podrážky mi připadá jako hodně velký luxus. Já si takhle tenisky nechávám opravovat pravidelně a nikdy mě nenapadlo tohle řešit. Vždyť je to proboha podrážka! za chvíli bude stejně špinavá a sešlapaná jako zbytek.

MaggieCassidy +1369/-364

4.4.14 18:40

 

Zajímalo by mě, jak jste si představovala „správnou“ opravu. Dovedu si představit jedině novou bílou gumu po celé ploše chodidla, protože jakýkoli „podpatek“ je u tenisek skutečně nepatřičný. Ale to záleží na zadání. Mohl to možná zbrousit do ztracena, ale tam by hrozilo, že ta ztenčená část se začne odlepovat. Mohl zbrousit celou podrážku a nahradit ji novou… P.S.: Nejsou nové tenisky levnější než oprava starých?

benyka +104652/-25257

4.4.14 19:11

 

A nedávat opravovat boty tam, kam je dala máti opravit.

Gorilka +10014/-4505

4.4.14 11:48

 

Myslím si, že je to naprosto prasácká práce - pochybuji, že ty tenisky měly podpatek!!! Osobně bych šla do té opravny a zeptala se, zda si takhle představují opravu podrážek. Přeci pokud mají pocit, že něco nelze opravit, nebudou tam něco smolit za každou cenu? Mělo by to ale jít odlepit…
Nicméně to bude chtít nové. Ty staré stejně už vypadaly dost jetě…

711990 +42218/-9452

6.4.14 17:51

 

Hlavní problém pravděpodobně nespočívá v tom, jak to vypadá, ale co to udělalo s došlapem. Bohužel mám velmi podobnou zkušenost, jen boty do opravny neodnesla matka, nýbrž otec, a místo jednoduchého zalepení žraloka mě čekalo stejné překvapení, byť guma byla správné barvy (černé). Měla jsem je pak už na nohou jednou jen a víckrát ne - ten tvrdý a naprosto nepružný kus bačkory udělal z neuvěřitelně pohodlných ortopedických střevíčků španělskou botu, ve které bolel každý krok.
Doporučuju velmi důrazně vysvětlit mamince, že tvoje věci jsou tvoje, rozhoduješ o nich ty, a ona nemá právo ti takhle „pomáhat“. Tohle není pomoc, to je invaze.

Eleanor Rigby +9093/-2841

4.4.14 03:15

 

tomu hovorím „problémy,“ nič v zlom…mimochodom máte perfektne opravené tenisky, buďte rada!!!

zuzulique +1872/-682

7.4.14 16:21

 

Musíte si jít pro nové (dobrá zpráva!). Tohle vyhoďte - je to peklo!

iga +26766/-5134

3.4.14 22:49

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek