Outfit do práce - kuchyně k miliardáři

Vložit odpověď
Bluelight

29.11.16 08:48

Měla bych trochu nestandardní otázku, na kterou paní, která se mne ptala, neumím dobře odpovědět, tak se obracím i na vás. Co si má vzít na sebe paní středního věku první den do sterilní a „pozlacené“ domácnosti, kde bude dělat pomocnici (ne paní na úklid a jiné špinavější práce). A jestli přinést nějaký dárek zaměstnavatelům, případně jejich malým dětem a jaký, aby nezpůsobila nějaké faux-pas.

Najdete v encyklopedii: Šaty do práce

 

Myslím, že by hlavně měla působit upraveně, vyžehleně a čistě. Od hlavy až k patě. Takže i přiměřený účes, manikůru, čisté boty…

Bluelight: Odpověď mi pomohla, děkuji!

irma73 +3928/-1159

29.11.16 12:46

 

Záleží, co vlastně bude dělat, jestli tam bude sama (což může být osobnější) nebo bude členem personálu (v tom případě bych s dárky nechodila), jestli to jsou úplně cizí lidé, nebo něčí známí… Těžko odvodit i oblečení, ale decentní halenka a tmavé kalhoty/sukně by mohly být OK?

Bluelight: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Lucelle +3395/-1423

29.11.16 12:25

 

První den bych dárky rozhodně nenosila, jde do práce, nikoli na návštěvu. Až se " rozkouká ", tak potom klidně. Já dodnes vzpomínám na jednu slečnu ( byla to Ukrajinka která tady studovala VŠ ), co k nám kdysi chodila pomáhat s úklidem a pokaždé přinesla mojí tehdy dvouleté dceři nějakou drobnost ( typu kindervajíčko, malý plyšák, nějaké reklamní drobnosti a pod. ). Bylo to neuvěřitelně milé gesto.

Bluelight: Odpověď mi pomohla, děkuji!

aviv +836/-294

29.11.16 14:30

 

Pokud bude paní pracovat v kuchyni, ať už půjde o pomocné práce nebo bude sama vařit, bylo by asi milé zaměstnavateli upéct a přinést nějaký koláč nebo bábovku. Jinak bych asi dárek nenosila.

Co se oblečení týká, vyvarovala bych se džínů, legín a divoce barevných topů - oblékla bych se první den jako bych šla pracovat do kanceláře. Samozřejmě s přihlédnutí k povaze práce. Oblečení bych navrstvila, abych si mohla případně něco odložit. Na nohy na přezutí nějaké pohodlné balerínky, určitě ne kecky nebo pantofle. Přece jen jde o pracovní, nikoli domácí či dokonce volnočasový outfit. Při první příležitosti bych se zaměstnavatelem vhodnost oděvu probrala. Je možné, že bude mít nějakou konkrétní představu (např. rondon).

Bluelight: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Cimrwoman +265/-34

30.11.16 18:00

 

Dárky určitě nenosit, dokud nevíte, co vás čeká. Volila bych pohodlné nemačkavé oblečení a obuv, ale formálnější, tj. tmavé kalhoty, tmavé boty s nižším nebo žádným podpatkem, hezčí tmavší triko nebo halenku bez výrazných nápisů a extravagancí. Není pravda, že nad pomocnou sílou nikdo nepřemýšlí - udělat dobrý dojem je důležité vždycky.

Hlavně se upravte celkově, jak už tu někdo uváděl - čistota je samozřejmostí, upravené nehty a vlasy vždycky pomůžou - hlavně vám, abyste nebyla nervózní. A milý úsměv.

Evženie +2337/-330

13.1.17 01:30

 

Kristepane, Rondon? Se jménem, pro pouhou pomocnici ? Bože. Krom maskáčů si oblečte co chcete, jste pomocná síla nad kterou nikdo nepřemýšlí.

EmilyG. +14885/-11730

1.12.16 23:52

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek