Padnoucí oblek - zúžení kalhot

Vložit odpověď
JoannKaaa

2.2.14 17:15

Milé pekelnice (pekelníci), mám na vás dotaz ohledně obleku pro přítele. Přítel má nekonfekční velikost a nákup obleku je vždy dlouhotrvající boj. Má totiž široká stehna a poměrně útlý pas a celkově je od pasu nahoru drobnější než od pasu směrem dolů. Problémem při nákupu jsou tedy kalhoty. Když už mu nějaké padnou přes stehna, tak v pase by mohl mít ještě podnájemníka. Kdyby mu padly v pase, prasknou přes stehna. Pokud se najdou kalhoty, které mu padnou, tak k nim nemůže vybrat padnoucí sako. Při posledním nákupu to dopadlo tak, že kalhoty sice sedí, ale sako je takové neforemné, krabicoidní a celkově divné. Tehdy ještě nakupoval s maminkou.
Další oblek bych ráda vybírala s ním já, a proto se chci zeptat, jestli vás napadají nějaká řešení? Mě zatím napadlo vybrat padnoucí sako, k němu kalhoty, které sednou přes stehna a pas nechat zúžit šikovnou švadlenou. Nedovedu si ale představit, jak je to náročné a proveditelné, aby se kalhoty někde neboulily a podobně. V nejhorším případě bychom zkusili nechat ušít oblek na míru, ale přece jenom je to finančně dost náročné, takže bych uvítala nějaké praktické rady. Přece musí existovat oblek, který bude sedět i nekonfekční postavě…

Najdete v encyklopedii: Jak se obléci na pohovor

 
  1. Ideální je kupovat oblek tam, kde je možné zkombinovat saka a kalhoty různých velikostí (to už snad dnes není tak neobvyklé, třeba u Blažka to jde klidně). Koupit menší sako, větší gatě.
  1. Pas pánských kalhot jde zpravidla zúžit poměrně jednoduše, je na to „připravený“, neb někteří pánové se v čase rozšiřují a zužují, proto bývá pásek pánských kalhot vzadu dělený, aby se to nemuselo celé párat. Krom toho je výhoda, že partie pasu bývá skrytá pod sakem, takže krejčovská úprava i stažení páskem, které by u dámských kalhot neprošlo, lze poměrně úspěšně skrýt. A až pánové po půlnoci odloží saka, už si nikdo nevšimne drobných nedokonalostí oděvu ;)

JoannKaaa: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Renee +1424/-152

2.2.14 17:28

 

pokud vím, tak obleky se dají kupovat jako skládačka, tedy že sako a kalhoty nemusí mít stejnou velikost. bratr má také vypracovaná stehna a nesedí mu současné slim střihy s nízkým pasem, takže výběr je taky boj. u saka, pokud máte pocit špatného padnutí, si všimněte, jestli má vzadu dva nebo jeden rozparek. bratr třeba může mít výhradně sako s jedním, byť se skoro už nešijí. i to udělá velký rozdíl. určitě bych šla především to padnoucího saka. nejsem švadlena, ale kalhoty lze „rozložit“ na díly a nějak upravit mnohem jednodušeji, než sako. jinou radu nemám, snad někdo poradí líp.

JoannKaaa: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Jiná Realita +246239/-57511

2.2.14 17:30

 

Já myslím, že ten Blažek nabízí i úpravy oděvů zdarma, pokud něco nesedí přesně.

vias +8420/-2384

2.2.14 20:44

 

Souhlasím s Blažkem, jen bych se trochu bála ceny, ale myslím, že pomoci by vám mohli i v OP Postějov nebo Bandi Vamos…

Enefa +1341/-184

2.2.14 20:43

 

Jestli bydlíte poblíž, v polském Těšíně je prodejna obleků hned za řekou Olší (hranice), obleky jsou slušné kvality a zdarma vám je upraví.

dagur +4358/-848

2.2.14 21:13

 

Jak už bylo řečeno, Blažek dělá i úpravy. A u nás je poslední dobou oblíbený tm lewin, tam fungují taky báječně. ale záleží, kolik chcete investovat… nebo pak oblek upravený na míru, ale to jsme kolem 15 tis a výš tuším

elesse +1755/-400

2.2.14 22:36

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek