Padnoucí sukně

Vložit odpověď
Ems

30.4.12 08:57

Mám velký rozdíl mezi pasem a boky (skoro 35 cm) a kvůli tomu na sebe nemohu najít klasickou pouzdrovou sukni a víceméně stejný problém nastává i u kalhot které nejsou bokové. Buď je to přes zadek dobré a v pase bych se tam vešla ještě půl krát. Nejde o to že bych měla ohromně velké pozadí, kalhoty mám velikosti 38 ( ale záleží na obchodech v Orsay 36 a H&M třeba 40), pas mám tedy skoro o dvě čísla větší. Nevíte kde bych mohla sehnat padnoucí sukni?

Najdete v encyklopedii: Jak se obléci na pohovor

 

Myslím, že se Ems upsala, prostě má slovanskou postavu a na tu se v obchodech moc nemyslí. Všechno je střižené tak nějak do rovna.
Bohužel nejsem schopná poradit, kde by měli něco vhodného, protože to se vždycky objeví padnoucí kousek tam a potom zase jinde… jednou jsem třeba v F&F viděla několikery kalhoty střižené na širší zadek, pak zase zmizely.
Nejjistější je asi sehnat si švadlenu nebo se naučit šít (sukně jsou na ušití docela jednoduché). A z dlouhodobého hlediska je to asi i nejjednodušší :)

Ada Pekelná +21074/-7941

30.4.12 11:29

 

Pouzdrovou sukni si nechejte ušít, konfekční málokomu dobře padne, i když má postavu zcela konfekční. Ušít si kalhoty a jednoduchou sukni není nic složitého, dříve jsme to dělávaly skoro všechny. Nechejte si udělat střih na míru a vyzkoušejte napoprvé z nějaké levnější látky. Je to práce na několik málo hodin.

Bugatti +50744/-5476

30.4.12 21:04

 

Milá Ems, já tě úplně chápu, mám totiž stejný problém. Osobně jsem si několikrát nechala šít sukni na míru na, zde tolik propíraném, Fleru. A byla jsem spokojená. Chce to jen zapátrat a najít prodejce jehož styl ti vyhovuje. A pořádně prodejci vysvětlit co si přeješ.
A kalhoty kupuji teď docela často přes zahraniční obchody (Wallis, Next, Levis).
Jinak je to docela o štěstí, tak jak říkala Ada.

seymy +469/-49

1.5.12 20:05

 

Moment já tomu nerozumím - píšeš „v pase bych se tam vešla ještě půlkrát“ a pak „pas mám skoro o dvě čísla větší“… který ten obvod je tedy větší? :-)
Pokud pas, tak pak bych uvažovala, jestli při takovém typu postavy volit pouzdrovou sukni.. tam mě napadá spíš něco střiženého pod prsy.
Ale pokud ten druhý, tak máš podobný „problém“ jako já - a já mám pouzdrovou sukni jednu a ta je právě z Orsay, z takového trochu elastičtějšího materiálu.
Pokud jsi z Prahy, dám kontakt na šikovnou švadlenu - to je druhá možnost :)

Wrenny +128/-26

30.4.12 10:30

 

Já si minulý týden koupila v Orsay sukni, která má v pasové části gumu - ta guma je ale hezky zakomponovaná, takže to nikoho nenapadne, co to je. Díky tomu mi sukně sedí jak ulitá (celá je pružná) a vypadá jako pouzdrovka. Mám teda černou, ale na té bílé je zase lépe vydět ten střih. Odkaz na sukni v online obchodě Orsay je
tady
(nevím, jestli se to zobrazí správně, tak ještě přikládám fotku)
Stála mě tuším 500,–

Coballtino +1096/-417

17.5.12 16:20

 

Taká hlúpa otázka. Prečo práve puzdrová sukňa? V puzdrovej sukni sa predsa chodí ťažšie, komplikovanejšie, nemôžete urobiť dlhý krok (v mimoriadnom prípade, uznávam, ale predsa). neviem, či som sa vyjadril zrozumiteľne. Každá iná sukňa sa mi javí praktickejšia, než práve puzdrová.

tiresias +174/-123

1.5.12 20:51

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek