Pánská košile na ples

aailyyn

31.12.15 15:06

Milé peklo, internetové zdroje se různí. Striktně podle etikety vzato by měl mít muž na plese smoking. K němu bílá košile. Vezme-li si muž oblek, je povinná bílá košile? (Samozřejmě je mi jasné, že je to případ od případu podle charakteru události a na hasičské veselici v Horní dolní to asi fakt nikdo moc řešit nebude.) Jde mi o nějaké obecné pravidlo. Děkuji.


Reklama

 

Na ples může jít bez problémů i v obleku a bude to zcela v pořádku. V pořádku je i bílá košile, ale samozřejmostí je dlouhý rukáv a bez kapsy. Bíllá košile se hodí vždy a takřka všude, ale na ples si může vzít prakticky jakoukoliv, ale rozhodně bych se vyvaroval meruňkových a podobných ohavností. Každopádně bílé košile se nebojte, je to jistota a navíc velmi líbívá jistota, hlavně to nepokazit příliš širokou, nebo příliš úzkou kravatou, nebo kravatou s kačery Donaldy, plachetnicemi a podobnými hnusy. Ovšem než barva košile je v podstatě důležitější, aby oblek byl padnoucí, ale to by byla dlouhá debata:-).

Dony Rafin +9520/-2446

31.12.15 20:31

 

Dnes už se smoking a frak nosí jen na ples do Opery. Na jakýkoliv jiný ples (a je jedno, jestli je to krajské město, okresní městečko nebo ples na vesnici) nosí muž oblek doplněný nesměsovou bavlněnou košilí s klasickým límečkem a vázankou. Košile musí mít dlouhý rukáv. Košile nesmí být sportovní, tedy žádná poutka na zkracování rukávů, žádné kapsy s klopami. Čistě bílá košile není třeba, ta je povinná jen na pohřeb. Barva košile by měla ladit s barvou obleku a měla by se hodit k šatům partnerky. Košile může mít žakárové vzorování (pokud není oblek s proužkem), ale měla by být jednobarevná. Do černého obleku je ideální pastelově světle šedá a s partnerkou můžete vyladit třeba kravatu. Hasiči do slavnostní modré uniformy dávají světle modrou, myslivci do khaki obleku krémovou.

LEVEBE58 +789/-380

31.12.15 16:24

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

H&M vytvořilo novou značku ARKET

Už 25. srpna 2017 se v Londýně otevře nový obchod s luxusnějšími... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Manolo v Praze: Návrat do Čech a pohádkové střevíce

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Čekání se vyplatilo. Do Prahy se přesouvá dlouho očekávaná... Celý článek


Reklama