pašmína

Vložit odpověď
melme

14.3.13 17:42

Milé pekelnice, chtěla jsem se zeptat zda máte některá zkušenost s obchodem pashmina.cz. Ada ho tady kdi recenzovala, že je zboží nejspíš pravé. V popisu u zboží ale mají popis 70%pashmina, 30%silk, 100% pashmina a pod…Myslela jsem že pašmína je označení produktu a nikoliv materiálu. Sejně to mají na štítku na šále…Chci ji dát jako dárek a tak bych ráda věděla do čeho jdu, pokud odtud některá zboží máte, mohly byste napsat zda je to pravá pašmína, nebo umělohmotná šálka…?

 

Dobrý den, mně Ježíšek donesl z tohoto obchodu šedý šál s uvedeným složením 70% pashmina 30% hedvábí. Myslím, že v tomto případě se opravdu nemusíte obávat, z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že se jedná o originál z vlny a hedvábí a cedulka opravdu uvádí pravé složení. V porovnání s tržnicovými „pašmínami“ s cedulkou 100% pashmina za pár stovek tato vypadá a na omak působí úplně jinak. Je hebká a na krku hřeje rozhodně víc! Myslím, že v tomto případě znamená ta „pashmina“ ve složení pašmínovou vlnu spředenou ze srsti tamních horských koz. Více viz např.:http://www.pashmina.cz/…y/o-pasmine/. Za sebe k nákupu rozhodně doporučuji! Ježíšek pak i říkal, že komunikace s paní majitelkou byla velmi příjemná.

Martishka +903/-68

15.3.13 10:41

 

Dobrý den, mám od nich svetr označení 100% pashmina a šálu 30% silk a 70% pashmina. oboje je lehké a jemné, šála je mírně leská díky hedvábí, ale hřejivé je oboje. Teplejší svetr jsem ještě neměla. Jsem tak spokojená, že tam mám objednaný další svetr, takže já jsem spokojená.
Na wikipedie jsem našla, že označení pashimna se používá jak pro látku, tak pro šálu.

Zuza279 +193/-61

14.3.13 18:31

 

Dobrý den, já nemám tak úplně pozitivní zkušenost. Koupila jsem tam 2 šály s příměsí hedvábí. Jedna hrozně zchlupatěla a žmolkuje a druhou jsem hned vrátila, protože dokonce kousala. Jestli to byly pravé pašmíny, to nevím, ale já už bych si tam nic nekoupila.

adilah +489/-72

16.3.13 10:53

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek