Péřová bunda a pot

Birgit

02.02.15 11:09

Mám otázku, co z péřovou bundou, ve které jsem se jednou zpotila a od té doby je nepříjemně cítit? Prát ji nechci, byla opravdu drahá. A vyvětrat se to nedaří. Odstraní pot v čistírně? Nebo znáte nějakou babskou radu? Děkuji za pomoc.


Reklama

 

Klidně ji vyperte, mám také péřovou bundu a už jsem ji prala 2×. Naopak v čistírně drahou péřovou bundu kamarádce „zkazili“, je teď taková tuhá. Někdy se doporučuje sušit v sušičce kvůli protřepávání peří (asi na nižší teplotu), já ji ale peru vždy v létě a suším venku za občasného protřepávání. Je potřeba, aby to neschlo dlouho, to by mohlo také zasmrádnout.
Pokud nechcete hned prát, zkuste bundu rozložit na radiátor min. na celý den, někdy to od pachu pomůže.

Birgit: Odpověď mi pomohla, děkuji!

dagur +4214/-839

02.02.15 13:03

 

Bundu se nebojte vyprat, peří se prát smí, ale použijte speciální prací prášek na peří. Mají ho například v obchodech s outdoorem na praní péřových bund a spacáků, mám zkušenosti se značkou Grangers. Peří se pak při sušení musí načechrávat, aby nezůstalo slepené v kouli, proto sušte bundu vodorovně a čas od času naklepejte, nebo se doporučuje sušení v sušičce, do které přidáte tenisové míčky, které se o to načechrání postarají.

Birgit: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Zuzulli +15175/-1331

02.02.15 20:13

 

řeším úplně stejný problém…nejvíce se mi špiní límec, právě od zpoceného krku. Teď o víkendu jsem prala jsem ty límce v umyvadle, ručně, pak jsem prášek pořádně osprchovala a pověsila. hodně často to chodím protřepávat, protože jinak se z toho peří dělají takové chuchvalce, tak jsem je průběžně " drtila" a zdá se, že je to dobré.

kočka Míťa +1905/-692

02.02.15 13:32

 

Ono i do bubnu pračky se doporučuje dát ty tenisáky, zřejmě jak se ta spolu s bundou natřásají, nedojde k tomu, že by se peří nachmoustalo do jednoho místa… Zkušenost s praním péřových věcí mám dobrou, ale jak mnozí upozorňují, je potřeba bundu sušit opravdu v co největším teple, aby uschla co nejrychleji a často ji protřepávat, aby se peří znovu nadýchalo…

Birgit: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Lucelle +3132/-1358

03.02.15 13:05

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Rihanně se opět podařilo vzbudit rozruch

Tímhle kostýmem z Crop Over Festivalu s tyrkysovými vlasy, obřími... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek


Reklama