Péřový kabát - pach peří :(

Vložit odpověď
Sieneserin

8.9.13 10:38

Ahoj,

vím, že tu většina z Vás péřové kabáty a bundy zatracuje, přesto doufám, že mi někdo z ostatních (majitelek péřovek) poradí. :)
Protože jsem zmrzlík, koupila jsem si včera v Espritu zimní péřový kabát. Moc se mi líbí, krásně hřeje, ale jeho problém je, že smrdí po peří.
Dá se s tím něco dělat? Pořádně vyvětrat? Nic jiného mě nenapadá. Péřové věci bych raději tak často neprala jako ostatní oblečení, takže pračku jsem zavrhla. Na internetu jsem našla pár názorů, že smrdí pouze nekvalitní péřové věci, ale na druhou stranu, když si u nás projdu např. oddělení zimních kabátů v P&C, tak je to tam stejné. Je možné, že by doopravdy všude prodávali tak nekvalitní věci. Nejsem žádný expert přes módu, ale Esprit a P&C jsem vždy měla za lepší značky…

Děkuji za jakoukoliv radu (jen, prosím, nepište vyhodit apod.).

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Vyprat se to dá, ale pokud nemáte sušičku, tak jen v létě, když je hodně teplo a ideálně i vítr a dá se sušit venku - musíte to ale pravidelně protřepávat. Na vyvětrání nepříjemných pachů je dobrý radiátor ústředního topení, proudící teplý vzduch dělá divy.

dagur +4357/-848

8.9.13 11:55

 

Zkuste dát kabát do čistírny.

Atrofie +6226/-1528

8.9.13 11:08

 

Se sušením na sluníčku opatrně! Tuk obsažený v peří má tendenci při vysokých teplotách žluknout a to je potom teprve zápach! V mraze by ale opravdu kabát páchnout neměl. Jako první pomoc doporučuji kabát větrat, ale ve stínu. Prát ho v tuto chvíli nemá význam, situace by se mohla zhoršit.

Sieneserin: Odpověď mi pomohla, děkuji!

matka pluku +256/-22

13.9.13 13:26

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek