Péřový kabát - pach peří :(

Sieneserin

08.09.13 10:38

Ahoj,

vím, že tu většina z Vás péřové kabáty a bundy zatracuje, přesto doufám, že mi někdo z ostatních (majitelek péřovek) poradí. :)
Protože jsem zmrzlík, koupila jsem si včera v Espritu zimní péřový kabát. Moc se mi líbí, krásně hřeje, ale jeho problém je, že smrdí po peří.
Dá se s tím něco dělat? Pořádně vyvětrat? Nic jiného mě nenapadá. Péřové věci bych raději tak často neprala jako ostatní oblečení, takže pračku jsem zavrhla. Na internetu jsem našla pár názorů, že smrdí pouze nekvalitní péřové věci, ale na druhou stranu, když si u nás projdu např. oddělení zimních kabátů v P&C, tak je to tam stejné. Je možné, že by doopravdy všude prodávali tak nekvalitní věci. Nejsem žádný expert přes módu, ale Esprit a P&C jsem vždy měla za lepší značky…

Děkuji za jakoukoliv radu (jen, prosím, nepište vyhodit apod.).


Reklama

 

Trochu smrdi vsechny perove kabaty, pach se zhorsuje se zvysujici se vlhkosti vzduchu. Naopak kdyz venku mrzne az prasti, pach je pryc. Pokud budete kabat nosit jen v mrazech, citit nic nebude. Prozatim bych ho nechala vyvetrat venku.
Prat opravdu jen vyjimecne ve specialnim pracim prostredku na peri ( koupite ve vetsich prodejnach sportu), ale pouze pokud mate susicku pro nasledne suseni. Bez susicky se vam peri zchuchvalcovati. Pokud susicku nemate, zbyva jen cistirna.

Sieneserin: Odpověď mi pomohla, děkuji!

vendulael +22996/-2915

08.09.13 11:27

 

Vyprat se to dá, ale pokud nemáte sušičku, tak jen v létě, když je hodně teplo a ideálně i vítr a dá se sušit venku - musíte to ale pravidelně protřepávat. Na vyvětrání nepříjemných pachů je dobrý radiátor ústředního topení, proudící teplý vzduch dělá divy.

dagur +4214/-839

08.09.13 11:55

 

Zkuste dát kabát do čistírny.

Atrofie +6219/-1526

08.09.13 11:08

 

Se sušením na sluníčku opatrně! Tuk obsažený v peří má tendenci při vysokých teplotách žluknout a to je potom teprve zápach! V mraze by ale opravdu kabát páchnout neměl. Jako první pomoc doporučuji kabát větrat, ale ve stínu. Prát ho v tuto chvíli nemá význam, situace by se mohla zhoršit.

Sieneserin: Odpověď mi pomohla, děkuji!

matka pluku +256/-22

13.09.13 13:26

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Rihanně se opět podařilo vzbudit rozruch

Tímhle kostýmem z Crop Over Festivalu s tyrkysovými vlasy, obřími... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek


Reklama