Poraďte typ kůže - hladká, semiš, lakovaná?

Vložit odpověď
Eirean

5.8.12 11:06

Ahoj všem,
už delší dobu sháním nude/béžové/krémové lodičky klasického tvaru s nepříliš vysokým podpatkem. Už bych si i vybrala, ale nakonec jsem si uvědomila, že nejsem rozhodnutá o materiálu. Jasně, bude to kůže, ale nevím jaký typ.
Lakovaná - nejdostupnější, téměř všude, ale mám strach, že se popraská nebo cokoli, nedá se nakrémovat, žádné lakované boty nemám.
Semiš, nubuk - krásný vzhled, ale přijde mi, že se to strašně špatně čistí, jenom tím speciálním kartáčkem. Nechodím pořád po chodnících jak před Buckinghamským palácem, takže potřebuji, aby se dal materiál vyčistit.
Normální hladká kůže, lze nakrémovat - takové bych chtěla asi nejraději, ale hodně špatně se shánějí kvůli módě lakovaných nude bot.

Jaké máte zkušenosti s ošetřováním a životností jednotlivých typů bot? Nebudou to lodičky jen na občasné příležitosti, ale na normální chození (brodit se v nich polem zase nehodlám, to ne :D )

Najdete v encyklopedii: Jak se obléci na pohovor

 

Zkušenost s lakovanými botami, ve kterých vyjdeš ven (tedy pokud je nebudete nosit výhradně jen vevnitř): už po prvním použití budou odřené, zejména na vnitřní straně, kde občas třete nohou o nohu. Škrábance mají tendenci se zanášet tmavou špínou, která už nejde odstranit. Pokud je lakovaný i podpatek, zničí se také po prvním absolvování cesty městem (pokud to není nějaké zahraniční město, kde mají velkou dlažbu, ne kočičí hlavy, Brno, Praha ani Olomouc nejsou nude lakovaným botám friendly).

Semišové mi přijdou odolnější, pokud jsou dobře impregnované. Přežijí i cestu městem (opět ale pouze v případě, že nemají semišový i podpatek). Případné škrábance nejsou tolik viditelné, nicméně zase se jim hned okope špička.

Kožené nude nemám, zato ale mám koženkové, které vydrží všechno, jsou odolné, a vydržely celou jednu sezonu každodenního chození městem v ucházejícím stavu.

měla bych uvést, že jsem na boty „háklivá“, nesnesu jakékoli škrábance a otlačeniny, hlavně poškozený podpatek. s jinými botami nemám nejmenší problém a některé vlastním a nosím už třetí i čtvrtou sezonu bez úhony, ale lakované ani semišové nude boty bych si pro jinou příležitost než jednou za rok do divadla nepořídila. Pokud nechcete přemýšlet, kam šlápnout.

I kdybych měla výhradně jen kožené boty, nude barvu bych si osobně pořizovala pro účely občasné cesty městem jen koženkovou umělou.

Jiná Realita +246226/-57511

5.8.12 11:33

 

Já bych byla pro hladkou kůži nebo nubuk (jak již bylo řečeno důležitá je impregnace, ale existuje i tekuté čistidlo na semišovou obuv - kdysi jsem jej koupila v Humanicu a krásně s ním vyčistila semišovou koženou kabelku z bazaru…). Lakýrky žádné nemám, zdá se mi, jestli to lakování nepopírá vlastnosti kůže - poddajnost, odolnost apod. Umělé boty bych nevybírala, v ceně zas takový dramatický rozdíl není (nevím tedy, kolik stojí boty u Vietnamců), ale komfort je u bot zásadní.

klubo +10437/-4086

5.8.12 21:17

 

Přesně takový botky sháním taky- kdes na ně pls narazila? Děkuji moc, M

Maida +100/-60

5.8.12 20:21

 

Zdravím… Já jsem to vyřešila tak, že mám všechny tři materiály v nude:-) protože dle mě je nude bota základ botníku.....hodí se téměř ke všemu tak myslím, že i v případě omezeného rozpočtu je to dobrá invetsice. v případe že chcete pořídit jen jeden pár tak bych šla do těch lakovaných… Ošetřující se speciální pěnou ve spreji(koupíte třeba v salamandru)

Mylady2 +87111/-71124

5.8.12 11:15

 

Za mě raději lakovky, měla jsem všechny tři varianty, kůži se bojím nosit když to vypadá na déšť, semišky jsem nosila loňské léto a už letěly do koše.a lakovky jsou tu pořád…a škrábance na nich nemám žádné, teď je mají ve Spencru za 750.

catherinne +270478/-148427

7.8.12 17:28

 

Lakovky! A k botám pořídit i lak na nehty ve stejném odstínu, kterým můžeš případné škrábence zalakovat. Lakované boty nepraskají, když v nich zmoknete nebo vám vám na ně cokoliv ukápne boty prostě otřete, což se semišem nejde.

Martina xyz +1725/-640

5.8.12 19:09

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek