Pouzdrové šaty/sukně jen pro štíhlononé?

Vložit odpověď
eleonen

11.11.12 00:54

Moc se mi líbí tento střih, ale netroufám si jej nosit, protože nevím zda je to vůbec vhodné při mém typu postavy. Mám štíhlou horní polovinu těla, v pase 70 cm boky 90, ale nohy už mám silnější (neúměrně k zbytku těla). Není to sice tak hrozné, ale silnější stehna mám. Rady odevšad byly áčkové střihy. Přece jen by mě zajímalo, zda by třeba v určité délce ještě byl tento střih pro mě nositelný?

Najdete v encyklopedii: Jak se obléci na pohovor

 

A to myslím, že krasavice na fotce nebude mít v pase 70… a nezapomeňte na podpatky.

klubo +10437/-4086

11.11.12 13:40

 

Lepší by byla fotka.Pokud jste vysoká, tak bych se toho určitě nebála. Myslím, že pouzdrové šaty nosit můžete, pokud zvolíte délku těsně nad kolena nebo delší (určitě né, do půlky stehen a podobně). Hlavně by jste měla pozornost vést na horní polovinu těla, třeba výrazným šperkem.

SweetieCH +1838/-794

11.11.12 07:23

 

Taky bych to tak viděla, jediná myslitelná délka šatů přece není ta, kdy je nositelce vidět až… no vy víte kam. Když se na to necítíte, stehna v šatech ukazovat fakt nemusíte a pokud vás takové šaty lákají, není nic jednoduššího, než si prostě pořídit delší.

aailyyn +8057/-1745

11.11.12 21:18

 

já bych řekla, že nositelnost pouzdrovek u vás nebude záviset jen na délce šatů/sukně. hodně bude zálěžet na materiálu a střihu - bohužel pokud jste silnější, tak mnohem víc než u holek typu „ramínko na šaty“. nevolila bych úplety - ono se to sice natáhne, ale nebude to vypadat pěkně. hledala bych kvalitní silnější materiál v dobrém střihu, takový, co vypíchne vaše přednosti (štíhlý pas) a naopak potlačí drobné nedostatky (širší boky). pokud máte vršek a spodek poněkud v nerovnováze, je otázka jak vám bude sedět konfekce. každopádně vyrovnávejte - výraznými doplňky (náhrdeníky, šátky, šály) nebo vzory v horních partiích, případně střihem typu „voda“ nebo různými ozdobnými límci/krejzlíky nahoře. push-upka taky umí kouzla :) volila bych šaty s rukávy nebo takové co vybíhají až na ramena, V-čkový výstřih - to taky opticky rozšíří vršek. spodek bych naopak nechala jednobarevný a tmavší. délka klasická ke kolenům nebo lehce nad (podle toho jaká máte kolena :) )
pouzdorvky jsou krásné na většině postav, jsou-li dobře ušité a nositelce sedí. já osobně nejsem velký fanda A-čkového střihu, přijde mi to takové holčičkovské. pouzdrovky jsou mnohem ženštějsí.
loni jsem ach-la nad krásnými pouzdrovými šaty v Pietro Filipi - ve slevách se dají pořídit za relativně rozumné peníze (kolem 1500,–) a mají právě dostatečnou délku (ke kolenům nebo i pod).

http://www.pietro-filipi.com/…ke-saty.html
http://www.pietro-filipi.com/…ke-saty.html
http://www.pietro-filipi.com/…ke-saty.html

vrtule_vrtule +274/-48

12.11.12 10:19

 

Taky hlasuju pro pouzdrovky. Podobně jako Vy jsem od pasu nahoru štíhlá, v pase 70 a přes boky dokonce 100. Myslím si, že mi tenhle střih sluší. I když, jak už někdo zmiňoval, s konfekcí je problém. Když už to člověk přetáhne přes zadek, tak mu to nahoře plandá, nebo nesedí délka. Ale určitě něco seženete, se sukní to bude možná jednodušší. Stejně jako Vy jsem se mnohokrát setkala s názorem, že pro tento typ postavy se hodí spíše ačkové střihy, ale podle mě je to naprostá hloupost, ačkové střihy sluší spíš hubeným. A sehnat dobře sedící áčkovou sukni na větší stehna či zadek je podle mně mnohem složitější než pouzdrovou, protože se přece jen zhora rozšiřuje pomalu, takže tam, kde už potřebujete větší prostor, máte tak akorát smůlu :-)

yanulienka +2476/-1515

13.11.12 11:17

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek