Reklamace odřené koženkové kabelky

Vložit odpověď
Bacteria

30.12.14 12:59

Zdravím, koupila jsem si v Humanicu koženkovou kabelku. Po nějaké době se koženka začala malinko opotřebovávat na místech, kterých jsem se často dotýkala. Sice se mi to nelíbí, ale to bych ještě u tohoto materiálu brala, ale během velmi krátké doby se začala koženka rozpadat i na nenamáhaných místech a to tak, že tam mám přímo díry až několik cm dlouhé, jako kdybych si je tam něčím násilím udělala. Nemám s reklamacemi zkušenosti, většina věcí, i laciných, mi vydrží celou záruční dobu i dlouho potom. Jde takovou závadu reklamovat? Není to v takovém řetězci spíš ztráta času? Pokud mě prodavačka odmítne, lze se nějak bránit? Kabelka stála sice asi 1500 Kč, ale i tak je to k vzteku.

 

Je to obvykle bráno jako běžné opotřebené.
Nicméně nepíšete, co přesně znamená „po nějaké době“ - je to měsíc, půl roku, roku? To by určitě také v případě reklamace hrálo roli.
Pokud máte kabelku krátce a zacházíte s ní slušně, reklamaci bych zkusila.

Bacteria: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Roseline +33399/-3959

30.12.14 18:56

 

Já mám s Humanicem velmi špatné zkušenosti. Jednou jsem tam koupila kožené pantofle(žabky) od Hilfighera asi za 1500. Bohužel jsem v nich zmokla a vytrhl se mi jeden pásek. Vzhledem k tomu, že byly nové max měsíc, jsem je šla reklamovat, reklamaci mi neuznali, že prej nejsou do deště blabla. Už jsem si tam nikdy nic nakoupila, jedině tak impregnaci.

Bacteria: Odpověď mi pomohla, děkuji!

NellieLovett +29714/-5496

30.12.14 19:37

 

Pokud je to méně než 6 měsíců, co ji máte, je vada považována za výrobní. Najděte si určitě co je to za zákon a v případě problémů to vybalte na prodavačku. Jedna známá to tak dělá v CCC a zatím vždy uspěla. Přibližné znění je: „Vada, která se na výrobku projeví do 6 měsíců od jeho zakoupení je považována za vadu výrobní.“ Hodně štěstí! :)

Bacteria: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Monys01 +3745/-1096

31.12.14 15:16

 

Já mám naopak s reklamacemi zkušenosti velmi bohaté a kabelek se týkají asi nejčastěji. Bohužel tato vada je velmi častá a prodavačky proti ní mají zaklínadlo - mechanické opotřebení, na které se záruka nevztahuje. U této vady jsem nakonec boj vždy vzdala. Ale moje kabelky jsou většinou v cenové kategorii tak 400-800 Kč, že stejná vada se vyskytuje u kabelek za 1500 Kč je pro mě dost zklamání. Každopádně k Vánocům jsem si pořídila koženou a doufám, že to bude lepší. A ještě k Humanicu - reklamovala jsem tam vždy jen boty, ale je to jeden z těch řetězců, kde je reklamace spíš obtížnější.

Bacteria: Odpověď mi pomohla, děkuji!

kohlida +1469/-332

30.12.14 13:26

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek