Roztržená podšívka u sukně

Vložit odpověď
coralline

5.2.13 19:33

Zdravím,

stala se mi taková nemilá věc. Asi po třetím nošení jsem zjistila, že mám na sukni roztrženou podšívku - přesněji řečeno, látka je vytržená ze švu (viz detailní foto; na fotce celé sukně je inkriminovaný šef ten svislý uprostřed, jo a je vepředu, ne na zadku :) ). Nejsem sice žádná švadlena, ale je mi jasné, že když to prostě sešiju, roztrhne se to znovu úplně stejně. (Pro jistotu uvádím, že se nejedná o spodničku, ale opravdu o podšívku, nejde prostě vyndat.) Materiál samozřejmě polyester.

Nenapadá vás prosím nějaký fígl, jak to opravit?

Samozřejmě mě napadlo sukni reklamovat, ale nejspíš by to bylo k ničemu. Peníze zpátky nechci a novou sukni už nedostanu, je z výprodeje.

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Před opravou je potřeba identifikovat důvod roztržení. Nejčastěji buď :
a) nezaentlovaný okraj látky, který se pak z rovného švu vytrhne; látky je ale dost na to, aby se dalo v sukni pohybovat.
b) málo podšívky, která se vytrhla v pohybu. Může být samozřejmě zkombinováno i s variantou A (tj. málo látky a ta je ještě nezačištěná před sešitím).

Pokud se jedná o případ a), podšívku si napárněte, abyste se k ní dostala z rubu, sešijte a zpevněte zažehlovačkou (vše z rubu). U možnosti b) by to chtělo dodat ještě trochu látky, ať tam máte vůli na pohyb. Jinak se vám to stane znova. Takže tam doporučuju podšívku rozhodit a podívat se, jestli máte dost látky v jiném švu. Což nepředpokládám ;) Bude to tedy asi chtít koupit kousek podšívky v co nejbližší barvě a nastavit. V tomto případě bych to pak asi vzala rovnou z gruntu a případně si začistila/zaentlovala další švy. Z rubu to všechno pěkně uvidíte.

Martishka +903/-68

6.2.13 08:51

 

Nejsem žádná extra švadlena, takže z fotky toho moc nepoznám, pač to nemám v oku,ale já bych to sešila a jako pojistku bych na to ještě nažehlila nažehlovací záplatu. Jsou to obdelníky látky, viz obrázek . Takhle jsem si opravila též polyesterovou podšívku u podzimního kabátku, která se mi na jednom místě prodřela. Záplata drží.

Harmonika +3141/-470

5.2.13 20:03

 

taky nejsem extra švadlena:-), snad se vám některá zkušenější ozve, mě jen napadlo dát tam nějakou malou vsadku z podobného materiálu, abyste mohla chytit látku podšívky dál za tím roztrženým místem a nepnulo to.

viktorka_od splavu +102264/-23890

5.2.13 21:04

 

Švadlena sice nejsem, ale řešila bych to takto. Buď bych roztržený šev podšila nebo nechala vyměnit celou podšívku. Stalo se mi to u jednoho kabátu, podšívka byla z matriálu velmi pochybné kvality, byla jsem nucena koupit novou a nechat znova podšít

TinkaH +8651/-1343

6.2.13 09:07

 

Můžete také koupit širší stužku podobné barvy, celý šev z lícové strany překrýt a přišít.

dagur +4358/-848

6.2.13 22:38

 

jéé, já vám teda neporadím, ale zajímá mne to, protože mám úplně přesně stejný problém u jednoho kabátku. zkoušela jsem to sešít, ale přesně jak píšete - prakticky hned to tam bylo znova…

+/-

5.2.13 21:45

 

já to obvykle šiju v ruce - pokud tam jsou nechané švové přídavky a je na to dost místa. nesmí se to samozřejmě dělat za okraj, to se vytrhne. (akorát já k tomu mám takový pseudochirurgický přístup, takže moc nevím, jak ten steh popsat - každopádně každou stanu propichuju a utahuju zvlášť). A nebo ta záplata, jak už bylo zmíněno.
Každopádně bzch si z toho těžkou hlavu nědělala, pokud to teda není Dior nebo tak…a navíc je to jenom podšívka. to půjde;)

z maloměsta +622/-169

7.2.13 22:42

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek