Samet - použitelnost na běžné nošení?

Vložit odpověď
Medusa.diskuterka

28.2.13 11:52

Zdravím,
chci se poradit, líbila by se mi dlouhá sametová sukně, černá nebo temně rudá.
Otázka je, jestli se dá běžně nosit, nebo když si jí vezmu třeba do práce, tak se na mě přes den nalepí všechno svinstvo co jenom vzdáleně potkám?
Máte s tím někdo zkušenosti ?

Najdete v encyklopedii: Šaty do práce

 

Není to na šoupání zadkem celý den po židlích v kanceláři, ale s trochou opatrnosti se dá běžně nosit. Chce to ovšem mít po ruce lepicí váleček na smítka. Mám několik sametových sukní a nosím je na lepší pracovní a malé odpolední společenské akce s úspěchem. Sukně určitě spíše kratší a ne moc rozsáhlá, jinak je těžká a mačká se. Mluvím samozřejmě o bavlněném sametu, ne o sametovém úpletu, to už je jiná věc.

kočičííí +3737/-1104

28.2.13 13:36

 

Samet je krásná věc, ale opravdu se na něj hodně chytá kdejaké smetíčko. A hlavně si v něm podle mě nemůžeš normálně sednout. Tedy pokud nepůjde o nějaký super kvalitní samet třebas hedvábný, pak se na zadku (pardon :) ) přelámou vlákna a zůstane tam viditelné kolo, kterého se jen těžko zbavíš. Tohle mi tedy alespoň pověděla moje babička, krejčová, která se marně pokoušela dlouhé sametové šaty rozmluvit jedné své klientce, která pak celý ples seděla, neb se zcela pochopitelně nemohla s takovou nádherou zvednout :D Ale třeba se už dnes vyrábí samety jinak, lépe. Ale pochybuji o tom, neb teď jich mám doma hned několik poskládaných ve skříni a je na nich znát každý sklad. Přesto taky plánuji sametovou sukni, ale určitě bude kratší a kolová.

Majdele +16/-1

28.2.13 12:39

 

Taky záleží, co děláte a jaký je tam dres code. On manžestr je taky samet a běžně se nosí. Já si ale myslím, že na běžné nošení je dnes mnoho vhodnějších materiálů.

arjev +528/-187

28.2.13 21:38

 

Mam dlouhou sukni resenou tak, ze pod zadek je z jemneho kordu a dal po zem je sametova, dokonce cerna. Kolem lemu jsem nasila sirokou borduru v barve toho kordoveho dilu. Takze sedet muzu bez obav, smitka jsem z toho v zivote nesbirala. Samet je bavlneny, sikmo strihany.

DanielaS +66329/-3643

28.2.13 14:19

 

Myslím, že záleží hodně na konkrétním materiálu. Dřív jsem často nosila do školy (tedy k sedavým příležitostem) jedny sametové minišaty a nepamatuju se, že by vypadaly jakkoli nepřiměřeně obnošeně. Dokonce jsem už viděla sedací soupravu ze sametu, která se chovala odolněji než většina běžných sedaček (a to ji vlastnila rodina s dětmi), takže některé samety snesou opravdu hodně. Bohužel se v materiálech nevyznám, takže vám nepovím, které by to mohly být. Jen radím neházet flintu do žita, prostě si zkuste materiál pořádně ošahat, možná zkusit na vzorku zatěžkávací zkoušku. Stejně si takovou sukni asi budete muset nechat ušít, jediný obchod, kde by ji už mohli mít hotovou, který mě napadá, je nějaký gothicshop a tam bývá všechno nesmyslně předražené, radši si udělejte, nebo nechejte udělat vlastní, vsadím se, že vás to vyjde líp. Kromě toho si tak budete moct nejen vyzkoušet, jak bude materiál odolný a bordeluvzdorný, ale také, jak bude těžký a kolik ho tedy budete chtít na sukni nosit.

Lisa. Ginmi +1326/-173

28.2.13 19:51

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek