petrakladn

14.3.15 08:14

Zrovna řeším zdravotní problém. Lékař mi nařídil chodit v šátku na hlavě po dobu několika týdnů. Vypadá v tom fakt hrozně, nemáte nápad jak lépe nosit šátek, abych měla zakryté tváře? Jak to na vás působí, když mě potkáte takto na ulici?

Najdete v encyklopedii: Šaty do práce

 

Především ani jeden šátek vám tváře nezakrývá. Vzala bych větší šátek velikosti pasminy a uvazala ho volně jako ten modrý. Budete mít asi zakryta i ústa,ale když to bude z lehkého materiálu, tak si s tím můžete pohrát a namuchlat ho tak,aby to vypadalo hezky a zároveň to bylo prakticke.

ProfZav +1469/-323

14.3.15 08:22

 

Nákrčník - vím, že už je skoro jaro, ale kdyby byl nákrčník upletený z tenčí příze, vypadá to moc hezky, když je přehozený jednou kolem krku a druhá otočka přes hlavu! Musí být dlouhý (na 2 otočky) a široký, aby z hlavy nepadal.

Aramisska +558/-47

14.3.15 09:26

 

Dobrý den, ten první (modrý) šátek nevypadá špatně, zbylý bych nenosila. Celkem vděčným předmětem jsou šály, dá se s nimi lépe pohrát, než se šátky, jsou variabilnější. Vyzbrojte se i několika špendlíky (s hezkou hlavičkou), mnoho materiálů na vlasech a případně ve vrstvách na sobě dobrovolně nedrží a je potřeba je decentně přichytit. A pak si stoupnout před zrcadlo a zkoušet a zkoušet. Na youtube je spousta inspirace a tutorialů, záleží, co konrkténě na Vás bude vypadat nejlíp a v čem se budete dobře cítit. Hodně taky záleží na samotné barvě, aby Vám lichotila.

Azarewa +256/-20

14.3.15 08:42

 

Když to pojmete jako ve starých francouzských filmech, může být šátek přes hlavu dokonce velmi šik. Jen bych byla opatrná se zbytkem oblečení, to by mělo dobře sedět, lichotit postavě a k šátku se hodit. Pozor hlavně na beztvaré krabice, ať nevypadáte opravdu jako stará mladá nebo jako když jste právě kovertovala k islámu (to není urážka muslimských šátků, jen myslím že hábit od hlavy až po podrážky není to, čeho byste chtěla dosáhnout). Pár fotek myslím celkem vkusného nošení je třeba tady:

https://cdn.shopify.com/…_2_large.jpg?…
https://cdn.shopify.com/…_2_large.jpg?7682

https://cdn.shopify.com/…_2_large.jpg?7269

+/-

14.3.15 21:00

 

A mozno by sa to dalo riesit aj nejakym svetrikom s kapucnou, ktora nie je priliz tesna a mala skor taka vacsia, alebo aj jarniky maju pekne kapucne. Mozno aj to by bola schodna alternativa…

elte +66/-21

15.3.15 23:01

 

Spíš než šátek bych sama volila větší šálu. Pokud jí barevně doladíte k oblečení budete vypadat že se chráníte před větrem. Rodina mého manžela má příbuzné v Turecku a jelikož tam často jezdím vkládám foto jak ho nosí mladé slečny. Pod šálou mají přikrývku vlasů z tričkoviny, která jím pevně drží vlasy aby nelítaly kolem hlavy a pak už stačí omotat pouze větší šálu volně kolem hlavy. Šálu si obvykle upevní o spodní část 2 špendlíky. Pokrývku vlasů (obvykle bývá bílá nebo černá) nemusíte přiznat, stačí jí více posunout dozadu a ukázat vlasy nad čelem. Malý šátek pevně kolem hlavy můžete využívat doma.

rozmlsaná +4457/-1041

15.3.15 12:12

 

Šátek je zajímavý doplněk a je škoda, že se už tolik nenosí. Třeba v Rusku se nosí hodně dodnes i když to působí dost nemoderně

votavka +65/-29

15.3.15 14:09

 

Podle mě hijab muslimkám velmi často sluší (viz odkaz od Karakas), mnohem častěji než Ruskám jejich šátky. Často jsou to krásně barevné kusy látky perfektně sladěné s oblečením. A viděla jsem i dívky, které měly šátek k celkem vypasovaným kalhotám a krátkému sáčku. A prosím MP scully, co by bylo tak hrozného na tom, kdyby si někdo pomyslel, že petrakladn konvertovala k islámu? Je nějak výrazně lepší, pomyslí-li si, že má příušnice?

Enoména +279/-153

16.3.15 23:47

 

Jestli pres tvare a aby to vypadalo lip, potrebujete vetsi satek. Dejte si do vyhladevace jak vazat hijab.
Treba
http://scarf-designs.blogspot.co.at/…b-scarf.html

Karakas +2800/-814

14.3.15 17:19

 

Bude to chtít větší šátek. Ale pokud má zakrýt i tváře ne jen v části u uší, ale skoro až k nosu, pak ho budete muset vytáhnout opravdu vysoko. Mně by asi rozčilovalo pořád to poupravovat, takže bych to řešila ne úplně elegantním způsobem. Jarní čapkou a maskou.

andiedvorakova +8745/-1219

15.3.15 19:52

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek