Šaty na podzimní svatbu pro hosta, boty, doplňky

Vložit odpověď
Vellun

25.9.14 10:42

Pěkný den,
prosím o radu, za týden má moje nejlepší kamarádka svatbu a já nevím, pro jaké šaty se rozhodnout.
Na fotce mi jsou ty korálové velké a musím si je vzadu přidržovat stažené, ale už mám objednanou menší velikost, takže s tím by nebyl problém. Problém mám spíš s tím, pro jaké se rozhodnout? Já osobně se asi cítím lépe v těch korálových, přijde mi, že mě více rozzáří, ale ostatní mi zase radí spíše ty světlé… V těch si ale přijdu trochu „vyblitá“, zdá se mi, že moc splývají s barvou mé kůže. Co myslíte vy?? (Je mi 25, na svatbě jsem jako přítelkyně svědka a také nej. kamarádka nevěsty :))
Dále bych potřebovala také poradit, co k nim za doplňky a boty? Na vyfocení jsem si vzala šedivé semišové lodičky, ale ty se mi nezdají moc vhodné. Svatba je za týden a má být obřad venku u takového stylového francouzského penzionku a oslava pak podle počasí buď asi na terase nebo uvnitř. Určitě by tedy bylo vhodné něco přes ramena - já nevím, bolerko, sáčko? A v jaké barvě? Jakou barvu bot? Můžu mít silonky? Prosím když tak o konkrétní tipy.
Moc děkuji :)

Najdete v encyklopedii: Materiály

 

Podle mě jsou dobré obojí. Je pravda, že ty korálové jsou výraznější a zdají se slavnostnější díky zdobenému pasu. Nicméně fotka snese víc, takže bych se zeptala okolí, zda nepůsobí moc křiklavě, lacině. Mně se na vás náhodou ty starorůžové moc líbí (i když je to trochu obtížné hodnotit když není vidět obličej), jsou takové romantičtější a méně obvyklé. Na druhý pohled už bych se přikláněla spíš k nim.

Ty by myslím snesly i výraznější šperky, naopak u těch korálových bych to s nimi nepřeháněla.

K těm starorůžovým by šedá pěkně šla, takže byste možná ani nemusela shánět boty. Lodičky ale nejsou na fotce vidět ze strany, takže jestli nejsou moc extravagantní neposoudím.

K obojím by šla kombinovat také černá. Ke korálovým by se hodila i už zde navrhovaná smetanová, možná i světlounce růžová. Ke starorůžovým třeba i vínová, taktéž smetanová.

K těm silonkám - ty byste na společenskou událost dokonce mít měla.

kapka_v_moři +586/-126

25.9.14 13:11

 

Podľa mňa by ste si mali vziať tie koralové šaty (majú veľmi peknú farbu) a doplnky by som zvolila
smotanovej farby. A zvolila by som asi sačko tiež smotanovej farby.

Black puss +4/-5

25.9.14 12:00

 

Šaty vypadají oboje pěkně. Asi bych k nim nezvolila sáčko, ani bolerko, ale přiklonila bych se k většímu šálu nebo pašmíně. Pokud zvolíte ty výraznější šaty, poohlédněte se po nenápadné, jednobarevné (šedá, béžová) a k tomu bych pak doladila boty (ty Vaše vypadají barevně dobře, ale není vidět, jestli nejsou příliš humpolácké; pak bych možmá zvolila nějaké jemnější).
Pokud se rozhodnete pro barevně jemnější šaty, nebála bych se zvolit šál pestrobarevný. Ale ostatní doplňky by zase měly být velmi decentní, abyste nevypadala jak od cirkusu.
Silonky určitě ano, tělové, nelesklé.

+/-

25.9.14 13:57

 

Já bych si k nim vzala propínací nebo zavazovací svetřík (pokud by se vázal na stuhu, mohlo být to působit hezky slavnostně) a na ven přes to sáčko nebo kabátek a šál či šátek. Ty šaty (oboje jsou pěkné, takže v kterých se cítíte líp) vypadají hrozně lehce (takový ten chladivý šifón nebo polyester), myslím, že Vám jen se šálou bude zima.

vias +8420/-2384

25.9.14 20:15

 

Ty korálové vypadají asi o fous víc na svatbu vhodné, ale oboje šaty jsou vhodné pro odlišný barevný typ, takže bych se rozhodovala spíš podle toho. Jinak obecně mi na svatbu nepřijdou nevhodné, ale jsou opravdu spíš do parného léta. Svetřík, sako ani bolerko k nim moc nepůjdou a jen v šále dost možná zmrznete.
Co se týká barev, tak víceméně souhlasím s tím, co už bylo napsáno - ke korálovým smetanové odstíny, ke světle růžovým šedé (spíš tmavší než na fotce), tmavě modrá. Černou pokud možno nebrat. Silonky jsou spíš nutnost, a to jak s ohledem na slavnostní událost, tak podzim.

kohlida +1469/-332

26.9.14 07:55

 

Na podzimní svatbu mi přijdou takové „letní“ . A nebudou Vám sjíždět když budete mít ruce nahoře a tančit? Jen pro Vaše pohodlí… ale jinak když už vybrat, tak rozhodně ty tmavší a jak se radilo výše - nude doplňky.

Trubycka +1179/-208

26.9.14 08:01

 

Rozhodně se k Vám barevně víse hodí ty první korálové, ty druhé jsou moc světlé pro Váš typ, sama to také tak cítíte.
Doplňky pak v nude/ krémové, jak Vám radili výše.

Emily B +367/-322

26.9.14 10:29

 

Je hrozná škoda, že se nedají prohodit barvy. Nejvíc by se mi líbily ty s páskem, ovšem v té světlé barvě. Mají totiž hezčí střih (ačkoliv si je přidržujete, budou takhle - myslím tvarově - vypadat i ty menší, na které čekáte, že?), než ty světlé. Každopádně pěkné a vhodné jsou obojí, takže bych se rozhodla podle toho, ve kterých se sama sobě víc líbíte. Na sobě je budete mít vy, ne my. Pokud se vám víc zdají ty korálové, pak si vezměte ty.

Ke korálovým bych brala nude/krémovou.

K těm bledě růžovým o něco tmavší šedou, než máte na botách, stříbrnou, anebo námořnickou, případně královskou modrou. Obzvlášť s tou modrou, pokud se vychytá přesný odstín, je to překvapivě příjemná kombinace.

andiedvorakova +8745/-1219

25.9.14 18:58

 

Podle mě se tyto šaty spíš hodí pro někoho, kdo se jde spíše zpovzdálí podívat na obřad, ale aktivní účastnici následné oslavy bych představoval elegantněji, toto je moc „vílí“ (dle nom. sg. „víla“). Navíc ta barva je taková „družičková“. Řekl bych, že to, že barva šatů „splývá s barvou kůže“, rozhodně není na škodu u tak vážné/důležité události.

Ascari +3987/-1674

25.9.14 21:21

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek