Šaty rodičů na prodlouženou

Vložit odpověď
kocoura

14.11.15 22:18

Milé dámy,
vznáším dotaz na druh casualu na prodlouženou dcery. Opravdu přesně nevím, jaký dress code platí pro rodiče, kteří jsou pozváni na prodlouženo do tanečních. Zdroje se různí a mě by opravdu zajímalo, jestli musím jakožto matka mít na sobě večerní dlouhé šaty nebo můžu mít i šaty ve stylu 50. let, tedy těsně pod kolena. Je mi jasné, že malé černé jsou trochu málo, ale nerada bych taky strašila ostatní v nadměrně elegantní róbě. Fakt nevím.
Děkuji za rady. Pavlína

Najdete v encyklopedii: Retro šaty 50. léta

 

Ikdyz byste si vzala male cerne, budete vetsinou vypadat lepe nez nez vetsina maminek/babicek.
Male cerne by tedy stacily, ale ja byt Vami, vezmu si saty ve stylu 50. let.
Dlouhou vecerni bych si urcite nebrala. :-)

kocoura: Odpověď mi pomohla, děkuji!

brunettever +136/-38

15.11.15 10:33

 

Přijde mi, že u tanečních se názvy lekcí liší město od města, takže popíšu, jak to bylo u nás (malé město, možná trochu uvolněnější taneční, než bývá zvykem).
U nás byla prodloužená dvakrát za celý kurz a byla to normální lekce, jen s nějakými aktivitami navíc včetně tance s rodiči. Jako tanečnice jsme měly až na pár výjimek krátké šaty stejně jako na normální lekce. Maminky a babičky rozhodně neměly žádné róby, většina malé černé, ale bylo tam i dost dam jen v černých kalhotách a halence.
Pak jsme měli věneček, což byl závěrečný večer (kde jsme mimochodem tančili polonézu, jak popisuje Betty J.), kde jsme tančily v dlouhých šatech, ale doprovod byl zase v krátkých. Přišlo mi, že to vůbec nevadilo, naopak bylo jasné, kdo je ten večer ten nejdůležitější.
Nevím, jak vypadají vaše šaty, ale by nestačily, bych se nebála, možná spíš naopak (pokud jde opravdu jen o prodlouženou.)

kocoura: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Eitak +697/-207

16.11.15 00:55

 

Prodloužené obou dcer (gymnázium v Brně) jsem absolvovala v plesových šatech - a gardedám, jež volily stejně, rozhodně nebyla menšina. Součástí akce byl pokaždé i tanec s mladým mužem, jenž vedl dceru při polonéze, bylo by mi hloupé, kdyby měl ten nešťastník jít do kola s tanečnicí nejen obstarožní, ale k tomu i v oděvu neodpovídajícím výjimečnosti toho večera.

kocoura: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Betty J. +32753/-3909

15.11.15 16:09

 

Tak třeba u nás, ve městě s asi 25 000 obyvateli by i malé černé stačily. Ale jak to vypadá ve větších městech, to Vám bohužel poradit nemůžu.

kocoura: Odpověď mi pomohla, děkuji!

komisa +47/-17

15.11.15 10:27

 

Mohu posloužit úplně čerstvou zkušeností, dcera měla prodlouženou v pátek (město s 25.000 obyv.) Na parketu bylo cca 40 dívek, z nichž dlouhé šaty měly na sobě přesně 2 slečny. Ostatní měly šaty po kolena nebo v midi délce. Na doprovázejících maminkách, babičkách atd. jsem dlouhé šaty neviděla žádné. Většinou měly právě malé černé ke kolenům nebo top se sukní, většinou to vypadalo vcelku příčetně. Já osobně jsem měla červený krajkový top s 3/4 rukávem a půlkolovou černou sukni v délce těsně pod kolena. Oblečením jsem vcelku „zapadla do davu“. (I když pár diblíkovských minišatů na 40+ se taky našlo).
Nicméně na věneček jsou tanečním mistrem dlouhé bílé šaty u dívek výslovně vyžadovány, u chlapců je vyžadována bílá košile a motýlek a i doprovod byl požádán o respektování výjimečnosti tohoto večera, co se oblečení týče. Takže na věneček půjdu v dlouhých šatech.

utrzene.sluchatko +272/-17

16.11.15 15:13

 

Vyberte si dobře padnoucí malou večerní, skvělé by mi přišlo, kdyby nebylo zrovna černá, ale byla v nějaké zajímavější barvě. Něco pod kolena si také dokážu představit, ale tam mi přijde střihově mnohem náročnější, aby to nevypadalo stařecky. V tanečních jsem i pracovala, takže vím, že pokud se dokážete obléci alespoň trochu vkusně a vhodně, tak zdaleka nepotřebujete plesovou róbu, abyste předčila většinu ostatních matek.

Elinna +284/-64

17.11.15 22:07

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek