Šaty- sedí/nesedí? II

Vložit odpověď
Molibden

10.5.14 15:23

Milé Pekelnice,
prosím vás o radu. Koupila jsem si tyto šaty (budu v nich za družici. Pardon, za družičku). Protože jsme vybíraly šaty 4 holky různých postav a výšek a nevěsta nechtěla žádný sladký šifon, plus svatba je v modré barvě, vybraly jsme tyto. Problém byl v tom, že neměli moje číslo. Tak jsem si koupila větší a že je nechám zúžit. Bohužel, byl to asi krok vedle. Švadlena to vzala nějak z gruntu a přijde mi, že ted jsou mi šaty naopak úzké na bocích. Dělá se mi sklad a lehce se vyhrnují. Co teď? Koukala jsem do švu a není tam místo na povolení (z každé strany cca 1cm). Napadlo mě, že by mohlo malinko pomoci, dát pryč podšívku? Nebo bez podšívky riskuju, že se budou šaty tím tuplem víc vyhrnovat? Další moje naděje je, že materiál mírně povolí. Testuju je od včerejška a mám pocit, že by povolit mohly, ale nevím, zda to není jen sugesce. Jinak, když na šaty ted koukám, přijdou mi široké v ramenou.
Další otázka se týká bot. Chtěla bych si k nim vzít tyto baleríny. Domluvily jsme se s ostatními družicemi, že si vezmeme béžové boty, at jsou neutrální a nejde poznat, že máme každá jiné. Upřímně, momentálně nejsem v situaci, že by se mi chtělo investovat do dalších lodiček, ač bych je asi unosila. A jde v těch botech moc poznat, že jsem prťává? :) Zkrátka- nejraději bych byla, kdybyste řekli, že to není až taková tragédie a že tak můžu jít, ale užitečnější bude, když budete upřímné. Přestože z toho budu rozladěná, že to musím nějak vyřešit. Děkuji.

 

Napřed tu dobrou zprávu: že jste prťavá, poznat není (ale mohlo by být, pokud ostatní starosvatky jsou vyšší než Vy a rozhodnou se pro střevíce na podpatku). A teď to, co asi slyšet nechcete: šaty Vám jsou zoufale malé a vypárání podšívky jim pravděpodobně nepomůže. Stálo by asi za úvahu pokusit se švadlenu přimět k proplacení zničených šatů a koupit si nové.

Betty J. +32757/-3909

10.5.14 16:48

 

Mně teda přijdou v bocích malé - respektive spíš přes stehna, proto se hrnou nahoru. Šaty, které sedí, se nekrčí. Švadlena to prostě pokazila. Jestli jste od rány, tak bych po ní chtěla ty šaty zaplatit, jestli ne, tak se tu vlastně ptáte zbytečně.

Boty - na focení a obřad bych si vzala nějaké lodičky na podpatku, tohle spíš s sebou na převlečení.

AnoNe +12727/-3081

10.5.14 20:43

 

Bohužel, šaty jsou vám vážně malé a takto podle mě nenositelné. Odstranit podšívku nepomůže. Souhlasím s Betty J., zkuste požadovat po švadleně proplacení zničených šatů (za úpravu jste snad neplatila) a kupte si je znovu a znovu si je nechte upravit. Baleríny taky nic moc.

Molibden: Odpověď mi pomohla, děkuji!

alter ego +12464/-4130

10.5.14 20:40

 

podle mě jsou vám opravdu malé, určitě o číslo a nejen přes boky, ale všude, i kolem pasu a nad ním. naopak vynikne, že přes ramena jsou vám velké, dělá vám to přímo rugby figuru. ještě jste se ptala na baleríny, tyhle se k nim fakt nehodí. když už nemůžete/nechcete mít lodičky, k šatům se hodí společenské baleríny, třeba i lakované, lehce do špičky, ideálně černé nebo nude. určitě ne placaté boty s kulatou špičkou a ještě dvoubarevné. nude boty ale unosíte vždycky, jsou velmi variabilní. švadlenu bych nejdřív požádala o vrácení peněz za opravu, pak za šaty a nakonec bych ji asi zabila. mám pro vás ale tip, pokud byste je už nemohla sehnat - jsou na votoči, určitě minimálně jedny. v obchodech už nejsou určitě, protože to je minimálně loňský, možná dokonce předloňský model, taky jsem si je tam zkoušela. sice jsem po nich koukala sama :D ale zas tak je nepotřebuju, svatba je asi důležitější. jen je nenoste k té samé švadleně.

Molibden: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Jiná Realita +246192/-57510

10.5.14 20:59

 

Souhlasím, bohužel šaty švadlena opravdu zkazila! Nárok na vrácení peněz byste měla mít, otázka je, jak se ho domoci, soudit se Vám asi nechce.. Byly o tom kdysi i Černé ovce, zkuste si to vygooglit. Hodně štěstí!

g.kala +10679/-755

11.5.14 21:09

 

skúste si pod ne vyskúšať nejakú sťahujúcu bielizeň, nebude to pohodlné, ale aspoň počas obradu by ste to mohli vydržať. existuje aj vo forme spodničky, to by mohlo vyriešiť pás aj boky naraz.

viktorias +1565/-388

12.5.14 12:47

 

V botech nejde poznat jestli jste malá. To se pozná podle toho, jakou výšku mají ostatní. Šaty Vám švadlena zničila a pochybuju že Vám podaří jí donutit šaty zaplatit (kroutit se bude ze všech sil, aby neplatila a věřit, že někdo, kdo zpacká šaty bude tak soudný aby DOBROVOLNĚ uznal vinu a DOBOROVOLNĚ zaplatil…)
Jinak boty se na svatbu nehodí.

anahir +1878/-211

11.5.14 19:28

 

Šaty Vám nesedí. Jsou úzké přes boky, ale asi nejvíc mi vadí, že v nich máte divné břicho. Ale než s nimi uděláte radikální konec, vzala bych je s sebou do obchodu se spodním prádlem a zkusila bych, jestli díky stahovacímu prádlu budou lépe sedět. Vyhodit je můžete vždycky, ale je otázka, jestli má cenu investovat do prádla nebo raději rovnou koupit šaty nové. Ale boty rozhodně jiné. K těmto šatům se opravdu nehodí a myslím si, že se hlavně tento typ bot na svatbu nehodí. Zkuste vybrat nějaké nadčasové, klasické lodičky, které sice nebudou úplně trendy, ale hned tak z módy nevyjdou a můžete je použít i za pár let. A pokud by byly nude, tak ty se dají využít prakticky ke všemu.

Abisha +33/-6

17.5.14 14:29

 

Být prťavá je zločin? jen se ptám, bo jsem taky :D Spíš jsem otázku pochopila tak, jestli nohy nevypadají krátké, což podle mě ne..Jestli jsou to šaty z Orsay, tak vím přesně co je to za materiál (taky jsem si je zkoušela) a podle mě (jak se mi to zdálo v kabince) by povolit mohly. Nevít, co řeknou ostatní, ale mně přímo zoufale malé nepřipadají.

Kralicak +1550/-213

10.5.14 19:47

 

Ty šaty jsou Vám opravdu malé přes boky. Zkuste odstranit podšívku + stahovací prádlo a chvíli v nich chodit, aby povolily, ale myslím, že se i tak budou vyhrnovat. Ty rugbyové vycpávky bych odstranila nebo aspoň nechala zúžit. Šaty by šly asi zachránit tak, že by se našil do boků pruh třeba v černé barvě (na každou stranu jeden, víte, jak to myslím), ale pokud máte mít šaty jednotné s ostatními, pomůže Vám opravdu jedině koupit si stejné nové. A tyhle prodejte, jsou jinak moc hezké. Ty baleríny nejsou vhodné.

vias +8413/-2384

12.5.14 20:57

 

Je škoda ze ty šaty švadlena zúžila tak moc. Jen me napadlo, co zkusit ještě než se koupí nové stahovací punčochy v DM jsou za 99 a je to levnější varianta než nové. Dokáží obepnout postavu, opticky zpevnit a vyhladit. Sty by měly po nich trochu lépe sednout a nevytvořít varhanky kolem boků.

wolavka +12/-6

17.5.14 02:42

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek