Šaty - šly by v nejhorším na promoci?

Vložit odpověď
MP Janka

9.8.15 08:23

Dobrý den,
blíží se mi další promoce, a protože šaty z minulých promocí ze mně vyrostly, potřebuji náhradu. Jenže termín nám sdělily tak „včas“, že před tím budu 3 týdny mimo blízkost nákupních center nebo jsem byla 8 - 20 hodin v práci. Takže na nákupy není moc čas. I když se na ně chystám, ale může se stát, že nekoupím. Po internetu kupovat nemůžu, prsa 65 GG se jen tak někam nevejdou. Kdyby někdo měl typ na šaty v běžném obchodě, s ním.
Ale hlavně se chci zeptat, zda by moje jediné šaty, letní, v nejhorším případě ušly. Jen dodatek. Sice je to ČVUT, ale ne fakulta, a na statnicích měly ženy v komisy letní šaty na ramínkách…
www.orsay.com/…9c3d7659.jpg

 

Pokud nebudete promovat v taláru, tak se šaty na promoci nehodí. Nerada rýpu, ale nechápu, jak může absolventka vysoké školy napáchat tolik pravopisných a stylistických chyb v tak krátkém textu. I když se jedná o ČVUT…

Bugatti +50744/-5476

9.8.15 08:46

 

Teď budu hodně od věci - vy jste šla na vysokou ze školky? Tolik hrubek nenapíše ani žák praktické školy…

maarcy +739/-397

10.8.15 13:25

 

Taky myslím, že nejsou úplně nejlepší, ale pokud vážně nezvládnete koupit něco jiného, tak se to snese, pořád tam určitě budou ještě nevhodněji oblečené slečny… Obzvlášť pokud to podpoříte formálními botami a kabelkou nebo psaníčkem, uzavřené lodičky snad máte, a taky bych možná vyměnila tu šňůrku za normální úzký pásek, pokud nějaký sladěný máte

buitenlander +304/-63

9.8.15 21:08

 

To si neodpustím - končíte VŠ a píšete „v komisy“??! a letní šaty měly na svých ramínkách a nebo na ramínkách ze skříně?? Vrátit diplom a zpátky na základku. A fakt neuznávám výmluvu typu „technická škola“ a že tam na pravopise nesejde. Je to ostuda.

arwenn +6183/-866

11.8.15 10:55

 

Súhlasím s už povedaným názorom, že šaty vhodné nie sú. Zaužívaným pravidlom ešte donedávna bývalo obliecť si formálne šaty, takže žiadna plesová či maturitná róba, žiadne voľnočasové šaty, ale ideálne šaty v dĺžke tesne nad/pod kolená a v konzervatívnejších farbách (skôr tmavšie, tlmené, bez výrazných vzorov a potlačí). Ale sama som videla, že čoraz viacej promujúcich dievčat prestáva toto nepísané pravidlo dodržiavať.

Vintage holka +1022/-124

9.8.15 10:36

 

Souhlas s Moir, za posledni dva roky co mi statnicuji kamaradi jsem videla napromoci tolik hruz, ze tyto saty budou beznym prumerem

elesse +1755/-400

9.8.15 09:57

 

Šaty nejsou nejvhodnější, ale podle současné reality budou v nejlepší třetině toho, co na sobě promující i přítomní budou mít, takže pokud nic v klidu neseženete, tak si je s klidným srdcem vezměte.

Moir +23898/-3817

9.8.15 09:14

 

Na pár promocích ČVUT jsem byla. Vše v posledních 2 letech. Jak fakulty, tak Masarykův ústav. Tyhle šaty jsou naprosto dostačující. Jsou pěkné, decentní (žádný výstřih, ke kolenům). Budete oblečená jako průměrná většina žen na promoci.
Kdyby termín byl někdy v únoru (po zimním semestru), tak pochopitelně v letních šatech nepůjdete, ale myslím, že teď je to úplně v pořádku. Za poslední dobu není nutné chodit na promoce v hodně formálním oblečení, myslím, že s tím nikdo z přítomných nemá problém.
Pro větší formálnost outfitu stačí doplnit uzavřenými lodičkami, tu mašli můžete vyměnit za pásek, jestli chce, ale není to nutné. Můžete si k tomu vzít nějaké sáčko, pokud ho užijete.V Betlémské kapli bude teplo - bývá vyhřátá. Předpokládám, že promoce budete mít někdy v září, ale i tak.

SkyP +2573/-702

10.8.15 10:03

 

Šatičky jsou hezké, ale na běžné nošení, rozhodně nejsou vhodné na promoci! nechávat něco na poslední chvíli se nevyplácí. O tom, že budete končit na vysoké škole a čeká vás promoce, víte určitě delší dobu. To, že se termín dozvíte na poslední chvíli, není nic neobvyklého.
Už z vašeho dotazu vyplývá, že si nejste uvedenými šaty jistá. Pokud si je budete muset šaty vzít, nedá se nic dělat. Sama ale tušíte, že to nebude ono, nebudete se cítit dobře a v podstatě si pokazíte jeden ze svých nejslavnostnějších dnů v životě.

Clementin +252/-106

13.8.15 19:47

Hedike +26/-48

9.8.15 14:53

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek