Šaty- velikost, zkrácení

Vložit odpověď
silmarel

22.2.13 00:09

Zdravím,
můj problém je, že jsem relativně hubená, ale mám v nepoměru k tělu velká prsa, což mi dosti omezuje ve výběru oblečení, šatů zejména. Moc se mi líbí šaty na obrázcích, ale v převodu tabulek mi moje velikost prsou (80E), vychází jako XL a šířka v pase zase jako M/L. Bylo by možné takovéto šaty v pase zkrátit? Popř. znáte nějakou dobrou švadlenu v Praze?
Díky moc

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Tak to si ty šaty rovnou nechte ušít na míru. Puntíkovaná látka se sežene snadno a o černé ani nemluvě. Když si spočítáte náklady na šaty a ještě k tomu náklady na přešití (tipuji min. tak 200 Kč) vzhledem k výsledku, šití na míru je jasná volba.

Lenicka07 +954/-445

22.2.13 13:20

 

Mám celkem podobný problém, jen mám k velkým prsům i velký zadek, zato úzký pas. Pokud už seženu něco co by se mi líbilo, tak to pak řeším tak, že kupuji velikost, která mi sedí přes prsa a zadek a zbytek zaberu. Ovšem tohle jde jen u šatů, kde to neznamená moc přešívání a vím, že to zvládnu sama. To většinou lze zjistit detailním prozkoumáním, jak byl oděv původně ušit. No a jinak takhle nekupuji moc drahé kousky, v případě, že by se to nepovedlo. Ale oboje ty šaty jsou nádherné.

Tleilaxan +4062/-1856

22.2.13 07:35

 

Ty puntíkaté by myslím šli zmenšit celkem snadno, je to dílový střih, tzn. jen se zaberou švy a mělo by to sedět. Kolová sukně sukně se zužuje celkem těžko - menší obvod pasu získáte, když zmenšíte poloměr kružnice, ale to budete musetz nějaký ten šev přidělat, ale taky to není neřešitelný problém.

Vendelýn +1589/-465

22.2.13 01:38

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek