šaty z gabardénu

Vložit odpověď
lucie1112000

8.10.13 22:05

Dobrý den,prosím o radu švadleny: chci si ušít společenské šaty nad kolena, z Burdy, materiál gabardén (vlna/hedvábí sartor). Mají živůtek a jsou přestřižené v pase sukní s protizáhyby, které musí přesně sedět na záševky na živůtku.Šila jsem zkušební model z bavlny-letní šaty a zjednodušila si to pouhým nařasením sukně z obdélníku látky, abych se právě vyhnula tomu lícování se záševky na živůtku, na letních šatech to vypadalo dobře, ale nevím, zda to unese gabardén. Můžete mi prosím poradit? Moc děkuji.

 

Ze směsového gabardénu ze Sartoru jsem šila. Není moc splývavý, spíš tužší, ale ne tolik, aby se z něj nedala udělat normální nařasená sukně. Ovšem s protizáhyby by to vypadalo mnohem lépe a propracovaněji.

Nešiješ náhodou šaty z loňského listopadového čísla? Jsou tam myslím ušité z takové stříbřité látky. Mají protizáhyby pod každým pasovým záševkem a ještě jeden uprostřed. Naskládej si protizáhyby, našpendli sukni tak, aby ti lícovaly ty dva krajní, a když ti mezi nimi zbyde moc nebo málo látky, uprav prostřední protizáhyb.Jestli šiješ jiné jen se dvěma protizáhyby, prostě nejdřív stehuj nebo špendli a napevno šij až ti bude všechno sedět. Neboj se toho, není to tak složité, jak to vypadá.

Ada Pekelná +21070/-7933

9.10.13 11:20

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek