Second handy v Brně

Vložit odpověď
JD06564

4.5.12 10:48

Prosím o radu, kam v Brně do dobrého secondhandu. Vím o jednom na Veveří - Belitex, kde je vcelku velký výběr. ALe přece není jen jeden v Brně.. Kam chodíte vybírat vy? A popřípadě prosím radu, jak vybíráte kvalitní oblečení? Mně připadá zvláštní u všeho koukat na lístky.

 

Mám dojem, že v tom sekáči na Josefské se dají koupit i dřevěné napínáky do bot, mimo jiné.
Kousek pod zastávkou Grohova, tuším že na ulici Gorkého, je pěkný malý obchod.
Na Pionýrské jsou v obou směrech second-handy, směrem severním (po východní straně ulice) hned dva, jeden dolů do sklepa (na schodišti pozro na nízký strop), druhý dál, směrem na Hrnčířskou ; křížem přes křižovatku pak (vedle zástavárny) jeden malý, kde obsluhuje takový zajímavý pán. Další je naproti tramvajové zastávky Lesnická (ve směru do města). Velký obchod je na křižovatce Štefánikovy a Domažlické (zastávka Kartouzská, od ní trochu zpátky do města).
Další malý obchůdek je v Řečkovicích, na zastávce Kartouzské.
Velký obchod je na Zelném trhu, v tom obchodním domě.
A k výběru snad jen tolik, že se nestyďte důkladně si věci vyzkoušet, prohlédnout, na světle, proti světle, v zrcadle ze všech stran, dokud nezačnete stříhat vzorky na chemickou analýzu, tak na zevrubné vyzkoušení máte právo. Jsou to přeci vaše peníze, tak za ně chtějte maximum. Prodavači se na vás nebudou dívat divně (a pokud ano, jsou to špatní prodavači a už k nim nechoďte!), moje zkušenost je naopak, že se s nimi dá dobře si popovídat o tom kterém kousku oblečení. Samozřejmě budou vychvalovat ve velkém stylu („Vám, pane, to zářivě oranžové sako velikosti 68 tak sekne!“), ale ze záplav medových řečí se dají vylovit i relevantní informace.

chekotay +4662/-961

5.5.12 08:50

 

Hneď tri sekáče sú pri Hlavnom nádraží. Choďte od zastávky trolejbusov (31 a 33) cez cestu a smerom hore po schodoch, a hneď na rohu uvidíte výklady (ulica sa tuším volá Josefská). Jeden je dosť drahý, ale veci pekné, druhý má všetko za 49 a tretí oblečenie na váhu.
A čo sa kvality týka, prečo je zvláštne pozerať u všetkého na štítky? Veď práve v second handoch je dobré dávať pozor, čo kupujete, nie len na materiál (ten sa dá rozdeliť na príjemný a nepríjemný a kupovať podľa toho), ale oblečenie je najlepšie poobzerať doslova centimeter po centimetri, či nemá dierky, či nie je niečo odstrihnuté/odtrhnuté, čo na prvý pohľad nevidno, či nie je popárané, ožmolkované, nemá pretočené švy, nevyprateľné fľaky, atď. Ja sa vždy snažím ísť s vybraným oblečením k oknu, a pozerám si ho na dennom svetle, lebo pri umelom osvetlení nemusí byť vidno že nie niečo napr. zašednuté kvôli nevhodnému praniu. A nohavice vždy pozerám oproti svetlu, tak vidno, či nie je látka na stehnách preriedená. A aj tak sa občas seknem.

Ema_SN +817/-54

4.5.12 19:26

 

občas se vyplatí na Zelňáku hrabat ve dnech slev a ještě chodím do malýho sekáče na Úvoze ( zastávka Čápkova). Paní teď porodila, takže bude chvilku zavřeno, ale i zde jsem ulovila pár zajímavých kousků.

baretka +11/-0

4.5.12 17:44

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek