semišové boty na zimu

Vložit odpověď
Laen

24.10.14 12:35

Zdravím,
prosím o radu. Vždy jsem měla na zimu boty kožené (nebo syntetické, lepené), ale nikdy ne ze semiše. Teď se mi ale jedny ze semiše zalíbily. Jsou to černé kozačky pod kolena, elegantní vzhled, žádné zdobení, vevnitř kožíšek, mají hrubý nízký podpatek a ne papírovou podrážku.

Já teď ale řeším, jestli si je koupit vzhledem k materiálu. Slyšela jsem totiž, že sníh a voda na semiši dělá skvrny a že hlavně promoknou :( poradíte, jestli jít do nich a jestli impregnace zabere a případně jakou si obstarat?

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Za sebe říkám semiš nebrat. Je opravdu velmi náročný na údržbu - neustále musíte impregnovat, pak vykartáčovat, nechat zaschnout (aspoň půl hodiny až hodinu, případně přidat pak další vrstvu a znova nechat schnout, než vyrazíte to do víru velkoměsta) a pokud se dostanete do takové té (např. pro Prahu velmi typické) solené břečky, vzniknou vám na botách mapy bílé, které ztvrdnou a jdou jen velmi obtížně vyčistit - na výrazných barvách pak mohou způsobit vyžrání barvy.

Laen: Odpověď mi pomohla, děkuji!

MP Vladenka +9533/-3345

24.10.14 14:25

 

já semišky mám. nebrala bych rozhodně světlé. mám tmavěhnědé, bez podpatku, na trochu silnější podrážce, a mám je už asi 4 roky. a není jim celkem nic. moc se o ně nestarám. v podstatě jen suším, impregnuju sprejem a kartáčuju. nejsou to rozhodně boty do velkých břeček. je třeba v nich „umět chodit“ = vnímat, kam šlapu, předpokládat hloubku kaluží atp. :D a taky je ideální, když to nejsou boty jediné, tudíž člověk dle počasí vybírá z více variant (když je obleva, leje a všude je břečka, tak si je neberu). jinak nám to ale spolu klape už hodně let a jsou to moje oblíbené boty.

Jiná Realita +246226/-57511

24.10.14 22:41

 

Semišové botky si kupte maximálně nízké kotníkovky na jaro a noste je do sucha. V podzimním a zimním marastu semiš dost brzo zničíte. Kozačky bych si koupila z odolnějšího materiálu… Ano, semišové kozačky jsou krásné, ale nepraktické.

aailyyn +8057/-1745

24.10.14 17:27

 

mně se semišky vždycky líbily, vždycky jsem si je koupila a vždycky je vyhazovala s mapou od soli. pak jsem dospěla, koupila si znovu semišky, začala je kartáčovat a cca dvakrát do měsíce (vydatně) impregnovat sprejem. mám tmavě modré kozačky bez podpatku, na poměrně tenké podrážce, mám je druhou zimu a jsou téměř bez chyby.:)
na brodění se ve sněhu to není, ale sušší zimu, příp. s opatrnější chůzí mezi loužemi to s obyčejnou impregnací zvládnete úplně v pohodě.:)

moi-bebe +2207/-788

31.10.14 14:33

 

Pokiaľ máte v zálohe aj ďalšie kožené, tak kľudne. ja mám semišové čižmy a minulú zimu som ich vynosila dosýta, keďže snehu veľmi nebolo. Prežili to, ale do dažďa som ich nenosila. Ale ak si plánujete kúpiť len jeden pár na zimu, tak semiš neradím :-)

Jessenka +75/-5

1.11.14 12:03

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek