Složení kabátu

Vložit odpověď
BarunkaN

15.9.14 07:58

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, na složení kabátu. Mám jeden (dva) vybrané kabáty ale nepoznám podle složení jestli bude teplý nebo ne. Proto se obracím na vás.

Složení: Fabric 1: 53% Wool, 32% Polyester, 10% Other Fibres, 5% Viscose

(popř. druhý Body: 92% Polyester, 8% Nylon, Lining: 100% Polyester.)

Děkuji za rady :)

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

já si dovolím nesouhlasit s ostatními. podle složení (téměř) naprosto nepoznáte, jak vám bude v kabátu teplo. záleží asi nejvíc na zpracování materiálu a taky částečně na střihu. mám 100% vlněný kabát, klasický flauš („placatá“ látka), má širší rukávy a je do áčka. a taky mám 100% polyesterový kabát, látka je taková trochu"nafouknutá", měkká, tlustší, je ke krku a má užší rukávy. ten vlněný jen kouše, rukávy i spodem i vrchem do něj táhne, chytá se na něj smetí, je těžký a paradoxně nijak moc nehřeje. ten polyesterový je lehoučký, nekouše, nic se na něj nechytá, nežmolkuje a je v něm mnohem tepleji. samozřejmě, ještě je rozdíl, jestli ta vlna je kašmír nebo nějaká třetiřadá recyklovaná vlna apod. prostě to chce vidět, ideálně si sáhnout, zkusit. po své zkušenosti jsem od dogmatu, že čím víc vlny, tím větší komfort, rychle ustoupila.

Jiná Realita +246192/-57510

15.9.14 10:17

 

Ten první bude určitě hřát víc, tedy měl by, záleží samozřejmě na kvalitě vlny. Ale jinak vlna vždy hřeje víc než polyester. Nad 50% už ji člověk i vnímá. Vlněné kabáty s 10% vlny jsou naopak jen proto, aby o nich mohl říct, že jsou vlněné, ale člověk tam tu vlnu nijak nepocítí.

BarunkaN: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Lightshadow +21385/-7252

15.9.14 08:06

 

Já souhlasím s tím, že je nutné kabát vyzkoušet. Ona skutečně není vlna jako vlna a polyester jako polyester. Nejlépe by bylo, kdybyste si vybrala nějaký v obchodě a chvilku se v něm procházela (třeba jen deset/patnáct minut před kabinkami). Často je lepší koukat spíš na to, jak se v tom cítíte, jak je vám to příjemné, jak to hřeje, či naopak chladí, než na složení. Zvažte také, jak moc jste zimomřivá/otužilá, co budete nosit pod tím (máte-li hodně teplý svetr, mohlo by vám v tom být příliš horko), zda bydlíte ve městě (kde bývá větší teplo), nebo na vsi, a také to, že jsme v České republice, nikoliv na Sibiři, takže dny, kdy skutečně mrzne, obvykle spočítáte na prstech jedné ruky. Někomu spíš vyhovuje vzít si tričko a na to velmi teplý kabát, někomu zase vzít si tričko, svetr a na to průměrně teplý kabát. Pokud chcete kabát koupit přes internet (proto asi ta angličtina?), ještě si to rozmyslete, nejde jen o složení, ale o to, že je tu velké riziko, že vám nesedne, jak by měl - a přešívat ho nebo vracet něco stojí.

andiedvorakova +8745/-1219

15.9.14 14:37

 

Obecna poucka rika ze polyester neni tak vhodny do mrazivych podminek. Naproti tomu ovci vlna je jeden z nejlepsich prirodnich tepelnych izolantu. Pak bude jeste zalezet na tloustce a zpracovani ale ciste teoreticky je vysledek jasny.

Cornero +3105/-985

17.9.14 01:56

 

Ja mám jeden kabát dlhší, kde je podiel vlny 50% a 50% polyester. Ten nosím aj v zime, keď je už pod nulou a v pohode v ňom vydržím, aj keď nemám pod ním žiadny hrubý sveter. Mám aj kratší, ktorý je celý z polyesteru a je príjemný na dotyk a aj ľahší. Ale nosím ho v chladnejšom jesennom období tak okolo 5-10%. V tom by bolo asi v mínusových teplotách chladno. Takže ten podiel vlny má asi predsa len nejaký význam. :-)

Jessenka +75/-5

1.11.14 19:29

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek