Správné plesové šaty

Vložit odpověď
Kylar

9.10.15 23:24

Měla bych jít na ples do Lucerny jako host (ne jako maturant), jaké šaty jsou pro tuto událost vhodné? Na stránkách o módě jsem četla, že správné jsou pouze dlouhé šaty, malé černé nebo koktejlky jsou faux pas, ale myslím, že přijít na ples jako nematurující v dlouhých, budu faux pas spíše já. Nebo se mýlím? Délka určitě po kolena. Záleží na barvě? Vadí upnuté šaty nebo je to kvůli tanci nevhodné? Boty s uzavřenou špičkou nebo může být i otevřená (silonky jsou samozřejmostí)?

 

Host nehost, na ples chodí dámy v dlouhých (zvlášť když jde o maturitní ples v Lucerně a nejedná se tedy o hasičskou zábavu s tancem, ohněm a půlnočním překvapením na sokolovně v Horní Dolní). Na barvě šatů příliš nezáleží, ale pokud Vám to nečiní potíže, pokuste se vyhnout černé. Oděv příliš na tělo (především od pasu dolů) nelze vzhledem k tanečním pohybům doporučit. Boty jsou vhodnější s uzavřenou špičkou.

Betty J. +32767/-3909

10.10.15 16:14

 

Dress code v dnešní době je skoro jako nutné zlo, kde kdo se ptá co si na ples obléct, bohužel dnešní slečny i některé dámy, uvažují čím kratší tím lepší, věřím že máte krásnou postavu a máte potřebu ji ukazovat, ale to si nechte třeba do fitka.
Plesová róba znamená dlouhé šaty, různých střihů, nemusíte mít honosné přezdobené či děsivé šlehačkové šaty jako maturantky (však jsou i jiné plesy), jednoduchými dlouhými šaty z kvalitního materiálu nic nezkazíte ;)
I velmi štíhlým slečnám sluší dlouhé šaty správného střihu, i když tomu většina z nich nevěří :)
Uzavřená obuv a silonky jsou samozřejmostí, kozačky (ať je jaká chce zima) nechte vážně doma :D (a že jsem jich na plese viděla už hodně..)

slaskounext +7/-10

14.10.15 22:08

 

Ve své době (hlavně mezi lety 2006-2013) jsem obchodila hodně gympláckých plesů jako host i i jako maturant. V dlouhých chodily skutečně jenom maturantky. Takže dress code je pěkná věc, ale pravidlem tam byly spíš společenské krátké (po kolena, bohužel i výrazně kratší nebo kalhoty). Některé maminky občas měly dlouhé šaty, ale častěji spíš kostýmek nebo společenské pouzdrovky. A toho tance vzhledem k naplněnému programu, se tam zase tolik nestihne (tak max 5-6 skladeb).

kate08 +262/-19

11.10.15 22:35

 

Mno, v Lucerně na maturiťáku jsem před časem byla… dokonce mám dojem, že šlo o celkem prestižní pražský gympl, navzdory tomu tam Vámi popsaný dresscode málokdo splňoval, jako snad na žádném maturitním plese, k vidění bývá kde kde co, ono chtít po babičkách maturantů, aby dorazily v dlouhé róbě… Neříkám, že máte vyrazit v sukni se svetříkem nebi si brát seniorky za módní metu, ale v tomto případě mi lpění na dlouhých šatech přijde celkem zbytečné…

Lucelle +3395/-1423

10.10.15 21:51

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek