Spun silk

Vložit odpověď
La_Crime

27.3.13 21:43

Zdravím :)

Dneska jsem si koupila šaty, materiál na štítku je uveden jako 60% spun silk a 40% rayon - pružný, vzdušný, měkoučký a velmi příjemný. Jen mě trošku mate ten výraz ,,spun silk". Snažila jsem se hledat na netu, ale moc moudrá z toho nejsem. S překladem ,,spřádané hedvábí" jsem moc neuspěla a ráda bych věděla, co je to zač. Našlo se mi to ve spojení s waste, tak si říkám, jestli jsem nekoupila nějaký šmejd… Nevíte někdo?

Najdete v encyklopedii: Materiály

 

Spun silk se vyrábí z hedvábného odpadu, tedy především svrchní části kokonu, v níž je hedvábné vlákno ztuhlé natolik, že je nelze rozvinout. Tyto části kokonů je při zpracování nutné odstranit a právě především z nich se vyrábějí hedvábné příze (analogický postup jako při spřádání bavlny, vlny a dalších textilních materiálů). Po biochemické stránce se jedná o čisté hedvábí. Podrobný popis zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Silk_waste.

Betty J. +32767/-3909

28.3.13 07:56

 

Co to je vám neřeknu, ale pokud je to to, co píše Betty J. tak se divím, že to výrobce vůbec na štítku uvádí, že jen nenapsal silk a hotovo.

+/-

28.3.13 11:35

 

První, co mě napadlo, je metoda vytváření netkaných textilií. Říká se jí „spun-laced“ a jde o to, že vrstvou vláken procházejí paprsky vody, které jednotlivá vlákna přeorientovávají. Ta vlákna vrstvu provážou a vznikne tak pevná textilie, která je navíc měkká, prodyšná, příjemná na omak a hezky splývavá. Možná to má souvislost.

Linzee +162/-11

29.3.13 11:50

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek