Střih na áčkovou sukni

trigonella

16.04.12 21:22

Chtěla bych si ušít jednoduchou áčkovou sukni po kolena. Je to asi úplný základ, ale jsem začátečnice a nechtěla bych to pak celé vyhodit. Jsou nějaké obecné zásady jaké míry vzít a jak to nastřihnout? S hotovým střihem pracovat umím, ale nevím, jak ho načrtnout sama. Díky!


Reklama

 

já jsem si nedávno šila áčkovou sukni včetně střihu. Vzala jsem míry pas-boky-délka sukně, udělala jsem střih jednoho dílu (byla ze 6), který měl moje míry v pase a přes boky obojí + 1 až 2 cm. Sukně se postupně rozšiřoval až ke kolenům. A dál už to zvládneš :)

zelitschko +40/-24

16.04.12 21:50

 

Střihni to malinko víc doširoka než myslíš že bude dobré a špendlit na tobě, hezky se vychytají nerovnosti postavy a než to natvrdo sešiješ tak si vezmi z toho střih na příště. Pozor na měření pas a boky - mezitim si změř i výšku sedu (nevím jak se to píše správně), aby ti ty změřené boky dobře padly na místo kam mají. Pokud máš silnější stehna a takové ty boule na nich, je třeba to áčko pouštět malinko dřív, aby se ti to schovalo, resp. aby nedošlo k tomu, že ti sukně obtáhne stehna a ty bouličky na nich a pustí se až pod tím.

Eila +1625/-378

16.04.12 23:51

 

Já jsem si na vlastní střih taky netroufla, ale vždycky jsem šila jednoduché áčkové sukně podle Burdy, ve starších číslech (dostupné např. v knihovnách) jsem je vždycky objevila. Většinou sedly jak „prdel na hrnec“, pouze jsem musela víc špendlit v pase ( úzký pas a široké boky)

perchta +388/-64

17.04.12 22:28

 

Pokud touzis po klasicke ackove sukni, nejlepsi je zacit se zakladnim strihem (jednoduchy postup najdes treba tady ). Potom uz jen zalezi na manipulaci s papirem:

  • V miste, kde ti konci zasevky si protahni rovnobezky se stredovou primkou, dily vystrihni (doporucuju nevystrihovat zasevky) a nastrihni podel tech pomocnych linek az k zasevkum.
  • Sloz zasevky tak, jako bys je sesivala a slep. Dily sukne se ti diky nastrizeni roztahnou.
  • Jednotlive dily doporucuju polozit na strihovy papir, obkreslit novy obrys s lehkym vytvarovanim horniho a dolniho okraje (konecne upravy se stejne vetsinou delaji az na postave).
  • novy strih vystrihnout a vesele pokracovat v klasickem postupu.
Jacqy +137/-1

20.04.12 15:29

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Rihanně se opět podařilo vzbudit rozruch

Tímhle kostýmem z Crop Over Festivalu s tyrkysovými vlasy, obřími... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek


Reklama