Střih na pouzdrové šaty

Vložit odpověď
majilkma

5.5.12 16:55

Ahojte. Mám koupenou super látku a chtěla bych z ní ušít pouzdrové šaty. Však ejhle, v Burdě - co mám doma - nejsou žádné pouzdrové šaty, jen takové ty volné šaty s páskem… Také mám problém, že mám postavu přesýpacích hodin (alespoň mi to tak přijde - 90:63:89) a když jsem si naposledy šila šaty (princess střih) musela jsem pořád zabírat a zabírat, aby na mně nevisely. Takže se ptám: myslíte si, že mi tento střih sedne? Nebo mám zvolit něco jiného? Popřípadě nevíte, jak poupravit střih, aby seděl v pase? Děkuji :)

 

Burda miva modely dost volne. Nejlip kdyz porovnate nejen sve rozmery s velikosti, ale i primo se strihem. Jestli mate v pase 63 cm a model ma v pase 73, musite ubrat i ze strihu pro svou velikost, aby vam saty sedely tesneji. V cervnove Burde pouzdrove saty bez rukavu budou.

DanielaS +66332/-3644

7.5.12 14:21

 

Přeměřte si zvolený střih a upravte přímo ten papírový střih, je to asi jednodušší než pak zabírat už sešité šaty. Pokud máte střih např. z Burdy, tam mají i nákresy, jak se dá střih zmenšit nebo zvětšit.

motiva +1352/-285

5.5.12 19:53

 

Střihy v Burdě mají linie pro všechny velikosti vedle sebe. Není problém při překreslování přejíždět z linie jedné velikosti na linii jiné velikosti. Taky záleží, jestli ten obvod hrudníku dělají velká prsa nebo široký hrudník. Pokud velká prsa, jako základ bych brala velikost podle boků a vršek upravila pro velká prsa. Návody v knihách, na blozích, na youtube.
Každopádně se vždycky dá udělat zkušební model z levné látky(metráž z ikei a spol) a třeba já ho nedělám jen raritně. Ušetří to spoustu nervů a jsou úpravy dané např. držením těla, které na papírovém střihu prostě nevychytáte.

JanaSB +72/-31

6.5.12 12:05

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek