Stroj nebere niť

llolla

11.02.13 15:19

Dobrý den, co může být příčinou toho, že se neodvíjí nit? Spodní funguje v pohodě, ale ta vrchní ne- když za ni zatáhnu, tak je volná a vypadá, že se bude odvíjet normálně, ale pak stroj rozjedu a ona se nějak zasekne (nevím přesně, co se tam stane, prostě dojde a vypadne z jehly). Cívku mám plnou, nikde „po cestě“ ji nemám zašmodrchanou. Náš stroj je dost náladový a funguje, jen když se mu chce a poradit si s ním umí jen moje matka (ale ta je teď v cizině a poradit mi nemůže=), takže pokud ho má ještě někdo doma taky a věděl by, čím to může být a co se s tím dá dělat, tak budu vděčná za radu. (značka Lucznik, název typu nevím, je to ten na fotce).
Snad jsem to popsala aspoň trochu srozumitelně a nevynechala jsem žádnou podstatnou informaci, děkuji za jakoukoliv radu. (To, že bych ho asi měla vyhodit a koupit si nějakej normální je mi jasné, ale zatím mi musí stačit tenhle=)


Reklama

 

Když máte patku nahoře, musí jít nit vytáhnout hooooodně lehce (tak fungují všechny stroje) pokud dáte patku dolů, musí jít nit vytáhnout těžce, ale musí to jít. Pokud tahat nejde, znamená to, že musíte povolit utažení vrchní nitě, spíš si ale myslím, že máte nit špatně navlečenou v tom utahovacím kolečku :) Ušije tan stroj alespoň pár stehů? je to možná hloupý dotaz, ale máte dostatečně dlouhý kus nitě provclečený jehlou? Stroj si jí tožiž kousek vrátí zpátky (potřebuje jí na provázání stehu).

Nic jiného mě nenapadá.

Vendelýn +1586/-463

11.02.13 15:40

 

Zkusit poštelovat napětí horní nitě, buď + nebo - , je to to černobílé kolečko zepředu ;)

Chany +14738/-1532

11.02.13 15:34

 

já bych zkusila celou horní nit navlíknout znovu, na můj stroj to docela zabírá

z maloměsta +620/-169

11.02.13 19:17

 

Ještě bych navrhla zkusit i jinou nit. Mamka taky občas na nějakou „blbou“ nadává.

Enefa +1340/-183

12.02.13 20:00

 

Protože můj starý stroj už to fakt nedával, koupila jsem si před cca 4 lety nový, asi za 5000. Bohužel dělá přesně to co váš - zhruba rok šije bez větších potíží a pak začne trhat nitě, řeším to odnesením stroje do servisu (je kufříkový). A to jsem jen příležitostní spravovací šička, ne že bych něj seděla denně.
Takže s tou koupí nového bych chvíli přemýšlela, pokud vám tento starý jinak vyhovuje a slouží, tak se nechte od maminky proškolit, co na něj platí, nebo najděte ten servis.
Jinak moje sestra má kufříkový Lucznik ve věku cca 30 let, taky jen spravuje a je zcela spokojená. Ani ten servis nepotřebuje.

M.Rejčová +408/-89

13.02.13 09:32

 

Je to možná blbá rada, ale nemá už ten stroj své nejlepší roky za sebou? Za cca 2100 Kč se dá na internetu koupit velmi slušný Singer 8280, podle německých testů dobrá kvalita pro hobby švadlenku.

dagur +4214/-839

11.02.13 22:00

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Na předávání cen v pyžamu po dědečkovi

V Americe se uskutečnilo každoroční předávání cen Teen Choice... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek


Reklama